ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סופשבוע דניס פוטר (א') 

סופשבוע דניס פוטר (א')

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תיאטרון כורסה קשה לצפיה אבל מתגמל. דניס פוטר
 תיאטרון כורסה קשה לצפיה אבל מתגמל. דניס פוטר   
אספו קברניטי "יס פלוס" מפה ומשם, ובנו ספיישל מיוחד לסוף השבוע הזה: ארבע דרמות שחלקן לא הוקרן מעולם בארץ, כולן תוצרת דניס פוטר, האיש והאגדה. צירפו האנשים הטובים מהלווין גם את הראיון האחרון שהעניק לפני מותו - ההוא, הידוע, המדהים, החד פעמי, שאינו פחות ערך מפסגות היצירה שלו - והנה, סוף שבוע עמוס למכשירי הוידאו.

רק הערה קטנה: כל הדרמות המוקרנות כאן אינן מהסוג שהיקנה לו את תהילתו. זה לא "הבלש המזמר", ולא "ליפסטיק על הצווארון". זהו "תיאטרון כורסה" קשה לצפיה, מעין מחזות מצולמים כמו שהבי.בי.סי. הרבה להפיק בשנות השבעים והשמונים, והם דורשים ריכוז מלא ושקט מסביב. אבל מי שיעשה מאמץ ויתמסר, יזכה לכמה רגעים טלוויזיונים נדירים.
 

סוד משותף (1980)


דרמה שכבר הוקרנה בעבר ב"יס" תחת שם המותג הדבילי "סרט ריגול". למעשה, אין רחוק מזה: טום קונטי הוא עובר אורח משומקום, שנקלע לחווה מבודדת ומציל סופר מפורסם (דונלד פלזנס) ומזדקן ממוות. הוא מסתבך עם משרתו הנאמן (דנהולם אליוט), ואף עושה נעים לבתו הצעירה והבודדה.

כדרכו בקודש של המאסטר, עלילת הריגול היא רק קולב לתלות עליו מחזה של שעה וחצי על אשמה, על הבוז השקט שרוכשים העשירים לכל מי שאינו עשיר, על נשים כמכשיר גברי שאליו אפשר לרוקן את כל האלימות הכבושה, את כל היאוש המצטבר, את כל הזעם שאין לו מפלט; על נשים כחלום גאולה שתמיד מכזיב. או לפחות, הכזיב את פוטר.
 

גשם על הגג (1980)

אשה בודדה שבעלה בוגד בה עם אשת שותפו, נקלעת לרומן מוזר עם נער רפה שכל, אותו היא מלמדת קרוא וכתוב. אלא שהנער מתאהב ומתחיל להיות מסוכן, בעיקר כלפי הבעל.

לכל אורך הדרמה תחושת החטא מתערבבת בתחושת הסכנה, ובעיקר נעדרת תחושת הכיף: בשביל מה הם מזדיינים, כל הבוגדים הללו? הם בכלל נהנים מזה? או שהם למעשה נהנים - קשה להאמין, אבל באיזשהו שלב אתה מתחיל לחשוד בכך - יותר מהעונש מאשר מהחטא עצמו?


סוד משותף, שישי, יס פלוס 20:50
גשם על הגג, שישי, יס פלוס 22:15
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by