ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: עורכי קול 

הנבחרות: עורכי קול

 
מומלצי המערכת |
 
צבי טלית

רוצים להפוך את המחשב לאולפן הקלטות ועריכה פרטי? הנה תוכנות הסאונד שאתם חייבים לעצמכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האולפן הפרטי שלכם
 האולפן הפרטי שלכם   
אחד הדברים שהכי שיעשעו אותי בתור ילד, היה הטייפ הגדול שהיה לי בחדר. הייתי מקליט את עצמי ומשתומם שעות על הנס הטכנולוגי שאיפשר ללכוד את הקול שלי. בשלב מאוחר יותר כאשר הגיע מחשב ה-PC לחיי, פשוט התמוגגתי מכך שהרשמקול של חלונות איפשר לי לעשות בדיוק את אותו הדבר - רק טוב יותר.

כיום, קיימות בשוק מספיק תוכנות לעריכת קול, שמסוגלות לעשות את העבודה של ה"רשמקול" בצורה הרבה יותר טובה. וכדרכנו בקודש, הבאנו לכם השבוע את אותן התוכנות שיעזרו לכם לבצע את הצעדים הראשונים בעולם עריכת הקול בקלות, והכי חשוב - בחינם.
 

AudioBlast - הבסיסית

 
אם אתם מחפשים תוכנה ממש פשוטה וקלה לשימוש, אך עדיין הרבה יותר מתקדמת מהרשמקול הפרימיטיבי שמגיע עם מערכת ההפעלה חלונות, AudioBlast צריכה להיות הבחירה שלכם.

AudioBlast מאפשרת הקלטה וייבוא של קטעי קול, בתוספת מספר אפשרויות מצומצמות יחסית (אך משעשעות למדי) למשחק עם הקול שלכם. תוכלו למשל להקליט את עצמכם ולערבל אחר כך את התוצאה בעזרת מספר כפתורי אפקטים כגון קולות של חייזרים, תהודה כפולה וכד'. הדבר שאותי שבה יותר מכל הוא האפשרות להקליד משפטים שלמים, אותם מתרגמת התוכנה לשפת סימני המורס (שאותם כמובן ניתן לשמור כקבצי קול) - דרך נפלאה ליצור מוזיקה אלקטרונית פשוטה ומקורית. את כל ההקלטות שלכם תוכלו לשמור הן בפורמט Wav והן בפורמט mp3 הפופולרי.

יתרונות: פשוטה ביותר, נוחה ללימוד מהיר של הפונקציות
חסרונות: ממשק די מכוער, זמני שמירה ארוכים יחסית
שורה תחתונה: בהחלט שווה את ההתקנה, ולו רק בשביל קוד המורס

להורדה
 

Wavepad - המשופרת

 
אם נמשיך ונשווה לרשמקול הבסיסי של חלונות, הרי שתוכנת ה-Wavepad היא האחות הבוגרת, המפותחת והחכמה שלה. תוכנה זו מתהדרת בממשק נעים יותר לעין, נוח לשימוש וקל להסתגלות וללמידה. הפונקציות הקיימות בה בסיסיות יחסית, אולם מאפשרות, בשימוש הנכון, להוציא תוצאות מאד חביבות.

התוכנה תומכת בייבוא קבצים מסוגים רבים ומגוונים (wav, mp3, ogg, wma, aac, vox ועוד) ומאפשרת גם את שמירת התוצאות בפורמטים הללו. כך למשל, ניתן לייבא קובץ mp3 ולדגום מתוכו קטע קול קצר, להקליט בעזרת מיקרופון קטעים חדשים ולצרפם יחד לכדי רצועת קול אחת. בנוסף, תוכלו גם לשנות בעזרת פונקציות ה-Pitch וה-Speed את מהירות וגובה הצליל של הקטעים הנערכים - כיף לכל המשפחה.

פונקציות נוספות מאפשרות לתקן צלילים שהוקלטו בקול רם מדי (Normalize) או להגביר צלילים שקטים (Amplify),להוסיף תהודה (Echo) ולבצע כניסה או יציאה שקטה (Fade in ו- Fade out). ניתן גם להוריד מהרשת פונקציות נוספות לשימוש בתוכנה למי שמרגיש בחסרונן. אחד מהפונקציות אותן ניתן להוריד תאפשר לכם לצרוב את קטעי הקול שיצרתם ישירות לתקליטורים (התוכנה תציע לכם אוטומטית להתקין את התוכנות החינמיות הללו).

יתרונות: ממשק משתמש נוח וידידותי, אפקטים שימושיים ויעילים, תמיכה בפורמטים רבים
חסרונות: לא מיועדת להקלטת מספר ערוצים במקביל, לא מכילה יותר מדי אפקטים
שורה תחתונה: תוכנה מעולה למתחילים. מנפיקה תוצאות טובות ופשוטה להפעלה

להורדה
 
 

MP3 Editor/ Recorder - הילדותית

 
כשפתחתי בפעם הראשונה את MP3 Editor – Recorder אני חייב להודות שלא ממש התרשמתי, מאחר ומשהו בה שידר לי חוסר מקצועיות (היא נראתה לי יותר כמו משחק DOS מאשר תוכנה לעריכת קול). אולם סריקה יסודית של כפתורי השליטה ותפריטי האפקטים השונים גילתה דווקא תמונה קצת יותר אופטימית.

התוכנה לא מתיימרת להיות תוכנת דגל לאולפנים, אך היא נותנת למשתמשים ביתיים טעימה די נחמדה של עריכת סאונד. ברשימת האפקטים ניתן לציין טיפול יעיל ברמות הצליל (Normalize ו-Amplify), כניסה ויציאה שקטה (פיידים), הוספת אפקטים של מקהלה, תהודה, עריכה נפרדת לכל אחד משני ערוצי הסטריאו (אם קיימים בקטע הנערך), השמעה הפוכה (כך תוכלו לבחון האם בשירים של כריסטינה אגילרה אכן יש מסרים שטניים), שילוב קטעי קול (Mix) ועוד לא מעט אפקטים חביבים.

בגרסה החינמית של התוכנה חסרות לא מעט פונקציות אותן שמרו המפתחים עבור גרסת ה-Pro בתשלום.

יתרונות: ממשק פשוט ונוח, מכילה אפקטים רבים שכיף לשחק איתם
חסרונות: אינה מטפלת טוב בהקלטת מספר ערוצים, עריכה והקלטה אל תוך קטעים אינן נוחות
שורה תחתונה: בסדר בתור כלי בסיסי, אבל אל תצפו ליותר מדי

להורדה
 

Audacity - המושלמת

 
אם מישהו היה מרכז את האנציקלופדיה השלמה לתוכנות בחינם, הוא ודאי היה מציג את Audacity בתור דוגמא מושלמת לאופן בו תוכנת קול צריכה להיות: ידידותית, מקצועית, לא מסובכת מדי לתפעול, ונותנת את כל הפונקציות להן זקוק המשתמש הביתי (בסיסי ומתקדם) על מנת ליצור פרויקט אודיו מושקע.

התוכנה מאפשרת טיפול נוח בערוצי סטריאו (כל ערוץ בנפרד), הקלטת ערוצי שמע רבים (לדוגמה: ערוץ לבס, ערוץ לגיטרה ראשית, שבעה ערוצים לסימפולים, ועוד כמה גם לזמר) ושליטה מושלמת בכל אחד מהם. התוכנה מאפשרת יבוא קבצים ודגימות מרוב הפורמטים הפופולריים ושמירתם באותם הפורמטים. בנוסף לכך קיימים בתוכנה גם כל האפקטים הבסיסיים לטיפול בתדרי צליל, וזאת בנוסף לאפשרויות נוספות לטיפול במקצבים ומהירויות.

יתרונות: מושלמת למשתמש הביתי, קלה להפעלה ומאפשרת הקלטה באיכות גבוהה
חסרונות: אין כפתורי שליטה והפעלה לאפקטים (נגיש רק מתפריט התוכנה)
שורה תחתונה: המלכה של תוכנות הקול החינמיות. אחרי שהשתפשפתם על תוכנה נחותה יותר, זו בדיוק התוכנה שאתם רוצים לעבוד עליה

להורדה
 

Adobe Audition - היקרה

 
אם אתם רוצים לראות איך נראית תוכנת עריכת קול מקצועית, אז קחו סיבוב ניסיון על Adobe Audition. תוכנה זו היא למעשה גרסה מתקדמת של תוכנת העריכה הוותיקה והפופולרית Cool Edit Pro של חברת Syntrillium, אשר נרכשה בשנת 2003 על ידי ענקית התוכנה Adobe.

לאחר שמתקינים את התוכנה (גרסת ניסיון לשלושים ימים), אפשר להבין מה ההבדל בין תוכנות למשתמשים ביתיים לבין אלו המיועדות למקצועני קול. התוכנה מציעה שפע של כלים ואפקטים שונים בצורה מאוד נגישה (אם אתם יודעים מה אתם עושים), אולם כדי לשלוט בה צריך לא מעט תרגול.

אבל כמו כמעט בכל תוכנה המיועדת לקהל מקצועני, גם תוכנה זו מגיעה עם תג מחיר לא ממש נמוך. מי מכם שיחפוץ להמשיך להשתמש בה גם לאחר תקופת הניסיון, ייאלץ להיפרד מ-299 דולרים כדי לעשות כן.

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by