ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: אל תגעו לנו בפורנו 

המהפכה: אל תגעו לנו בפורנו

 
 

הנוצרים המטורפים שהעלו את בוש ג'וניור לשילטון, זוממים עכשיו לפרוע את השטרות, ולסדר שיקחו לנו את הזוהמה מהאינטרנט. כמובן שאין מקום טוב יותר להתחיל בו את הניקיון מאשר יאהו! וגם: אמ.פי.3 הדור הבא, ושני ילדים הולנדים מסכנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעצמת פורנו. טרי סמל, מנכ"ל יאהו
 מעצמת פורנו. טרי סמל, מנכ"ל יאהו   
היה ברור שעוד נתגעגע לביל קלינטון. היה אידיוט, נכון, אבל בוש ג`וניור גורם לו להיראות כמו חתן פרס נובל לפיזיקה גרעינית. מה אני שוב נטפל לאמריקאים, אתם בטח שואלים את עצמכם. ובכן, עוד בשחר ילדותי, עת השחתתי זמן על צפייה במערבונים, תמיד הייתי לטובת האינדיאנים. עכשיו, כשיש לנו קאובוי אמיתי מטקסס כמנהיג העולם החופשי, אני מאמין שיותר ויותר אנשים יבינו שהתבוסה של האפאצ`ים, הקומאנצ`ים והסו, היתה ההפסד של כולנו.

הנשיא ג`ורגי לא מסתפק במגפי הבוקרים שלו. במוקדם או במאוחר הוא ירצה לשחק בתפקיד השריף של האינטרנט. עשרות גופים שמרניים קיקיוניים עם נטיות נוצריות קיצוניות מפעילים לחץ בלתי פוסק על הבית הלבן מהרגע שנבחר, בציפיה שיעשה משהו לגבי התועבה שמשתוללת באינטרנט ולגבי הקישקוש שנקרא חופש הדיבור. ויש להם גם רעיון איפה להתחיל: באותו מקום בו הרבה אנשים מתחילים ברשת. ביאהו!, כמובן.

כן, כן, מה ששמעתם. הפורטל הנערץ הוא למעשה מעצמת פורנו. גאוסיטיז, מפלצת האתרים הפרטיים ששייכת ליאהו!, שורצת זימה מכל הסוגים. גם מועדוני הגולשים הפרטיים של יאהו! מלאים בסטיות הארד-קור. נכון שאף אחד מהאתרים האלה לא ממש שייכים לה, אבל השמרנים באמריקה רוצים להביא דג שמן לבית המשפט כדי להפחיד את שאר הפורנוגרפים, ויאהו! פשוט עלתה בחכתם. השאלה היא מה יעשו עם זה בוש ותליינו הראשי ג`ון אשקרופט. לא בטוח שאנחנו רוצים את התשובה.
 

מנצ'סטר באנגליה, mp3pro באינטרנט

שו מי דה מאני. עוד פורמט הולך לתאגידים
 שו מי דה מאני. עוד פורמט הולך לתאגידים   
מקובל לומר על קבצי mp3 שיש להם איכות ש"קרובה לסי.די", וזה נכון. כמו שלנבחרת ישראל יש כדורגל ברמה ש"קרובה לאירופה", וממש כשם שברק ועראפת היו "קרובים להסכם". ובכן, הקירבה הזאת לא מספקת אף אחד. ההשתוללות של חברות התקליטים הגדולות על נאפסטר השכיחה מאיתנו עובדה אחת בסיסית: רוב קבצי ה-mp3 שם בחוץ נשמעים דווקא די רע, עם צלילים שנעלמים וחוזרים במפתיע וזמרים שנשמעים כאילו הם שרים מתוך באר עמוקה וטחובה.

אבל כל זה הולך אולי להשתנות עכשיו. mp3Pro, הפורמט שאמור לקחת את מהפכת הדחיסה קדימה, עשוי לכווץ את קבצי האודיו שיקודדו בו לחצי מגודלם הנוכחי של קבצי mp3, מה שיאפשר דחיסות באיכות גבוהה עם ביט-רייט נמוך. הנה, תבדקו.

ההשלכות של זה און-ליין ברורות: גם זמן ההורדה של שיר ממורפיאוס/ אודיו-גלקסי/ גנוטלה/ מה-שזה-לא-יהיה, יתקזז בחצי. זהו ריענון הכרחי ומבורך של הפורמט הפופולרי המזדקן. וזה גם הזכיר לי משהו.

אנחנו נוטים לחשוב על ה-mp3 כעל ידידותי ופתוח. זה הפורמט שלנו. בו בחרנו ואותו קידשנו מכל תצורות דחיסת הסאונד. אנחנו יודעים שפורמטים "רעים" כמו wma של מיקרוסופט ו-ra של ריל-נטוורקס שייכים לתאגידים שמנמנים שרוצים לקבוע בשבילנו איך מותר ואיך אסור לשמוע מוסיקה ולחלוק אותה בינינו. אבל גם מי שיודע, נוטה לשכוח שפורמט ה-mp3 בעצמו שייך ל"תאגידים".

הנה, חברת תומסון-אר.סי.איי רכשה גם את הרישיון להפצת קודק ה-mp3Pro מחברה שבדית המעסיקה את ממציאי פורמט ה-mp3 המקורי (גרמנים, כמובן). ותתפלאו, התומסונים למיניהם דורשים תמלוגים על שימוש בשני הפורמטים גם יחד, בעיקר מגופים שמשתמשים בהם למטרות מסחריות. אותנו, המשתמשים הפרטיים, הם עוזבים בינתיים בשקט. בינתיים. בכל רגע הם יכולים לשנות את דעתם. וגם זה מזכיר לי משהו. זה מזכיר לי את אוג וורביס. אבל זה כבר סיפור אחר.
 

חובבים

איזה כיף שיש אינטרנט. ההולנדים נהנים - כולנו נהנים
 איזה כיף שיש אינטרנט. ההולנדים נהנים - כולנו נהנים   
הו, ילדים הולנדים אומללים. תמיד הם מוצאים את עצמם עם אצבעות תחובות בחורים של סכרים, כשאומה שלמה מתבוננת בהם בתקווה מהולה בחרדה. במיטב המסורת הזאת, מצא עצמו השבוע בחור בן 19 מהעיירה הארדווייק במרכז תשומת הלב של התקשורת ההולנדית. הוא בדיוק קנה לעצמו ווב-קאם, שידר קצת מחדרו המשעמם אל מרחבי האינטרנט דרך האתר שלו, ושכח מהעניין לגמרי. קצת מאוחר יותר הגיעה חברה שלו. עד מהרה הם החלו להשתגל בפראות. מצלמת הרשת השובבה פעלה כל הזמן הזה.

גולשים טובי לב שנכנסו במקרה לאתר מיהרו להתאושש מההלם, ופצחו בסדרת לחיצות אקסטטית על כפתור ה"פרינט-סקרין". התוצאות הועברו עד מהרה לרשת, ותוך פחות מ-12 שעות חצו התמונות את האוקיינוס והפכו לשיחת היום בכל מיני משרדים יאפים בבוסטון. כאילו זה לא מספיק פדיחה, בפורומים הולנדיים אף הופץ שמו של הברנש הצעיר, יחד עם מקום לימודיו ועבודתו, מה שלבטח יהרוס את חייו באופן זמני לפחות.

אביו של הנער הבטיח שיתבע את מי שהפיצו את התמונות. מתחקיר האתר "דה רג`יסטר" עולה כי מדובר בגולש שהגיע לאתר לאחר שנודע לו שעיצובו נגנב בשלמותו מאתר של חבר שלו. הלייב-שואו הלא צפוי נראה לו כמו הזדמנות חביבה לנקום בהולנדי המעתיקן. אבל באינטרנט, מה שמתחיל בתור נקמה קטנה יכול להפוך במהירות האי-מייל והאייסיק לקמפיין חיסול אכזרי. בדיחות על אצבעות וחורים וסכרים נפרצים אתם יכולים להכניס כאן בעצמכם.
 
 
המחשה גרפית של גיקים למשהו שקשור בלינוקס, מן הסתם
 המחשה גרפית של גיקים למשהו שקשור בלינוקס, מן הסתם   
מי שניסה אי פעם להתקין קרנל של לינוקס על המחשב שלו בפעם הראשונה, לא ישכח את זה לעולם. מדובר באתגר אינטלקטואלי מספק, אך כלל לא קטן עבור מי שדם גיקי אמיתי אינו זורם בעורקיו. אם זה יהיה קל מדי, הגיקים יכעסו. אם זה יהיה קשה, המאסות לא יבואו.
 
השבוע בישר סלאשדוט על פתרון שעשוי לספק את כל הצדדים: מערכת חדשה לקונפיגורציה של הקרנל הלינוקסאי, שהופכת את כל הסיפור המפרך למשחק הרפתקאה טקסטואלי, בנוסח עדות האינטרנט הפרה-היסטורי. עכשיו זה אולי לא יהיה בהכרח יותר קל, אבל יותר כיף, זה בטח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by