ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
באינטרנט זה נראה יותר טוב 

באינטרנט זה נראה יותר טוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקצרים של אטום פילם. מוזר לראות את זה בגודל נורמלי
 הקצרים של אטום פילם. מוזר לראות את זה בגודל נורמלי   

יש משהו מעצבן בסרטים קצרים. משהו בהכרח סטודנטיאלי - ואיך לא, כשרובם נעשים על ידי סטודנטים? - משהו מתחנחן, שתמיד משאיר אותך עם הרגשה שמי שעשה אותם יותר רצה לעשות סרט מלומר משהו.

והנה, לפני שנתיים, נראה היה שחל מהפך היסטורי: סרטים קצרים באינטרנט הפכו, לרגע קצר ומתוק, ללהיט הגדול של הרשת. לפחות באמריקה, שם מספיק אנשים היו מחוברים בפס רחב. פתאום נשבה רוח חיים אל תוך הז`אנר העבש, הצ`כובי הזה; פתאום צצו עוד ועוד אתרים המוקדשים לו; פתאום התחילו שמות גדולים לחשוב על יצירה מקורית לרשת בלבד.

קופולה היה שם (באתר היפהפה zoetrope.com), שכלל בית קולנוע לסרטים קצרים נבחרים. אפילו ספילברג היה קשור לאתר המתוקשר שמעולם לא עלה לאוויר, pop.com, אתר שהיה אמור לרתום את בכירי התסריטאים והבמאים בהוליווד ליצירה מקורית של סרטים קצרים עבור הרשת בלבד. לרגע אחד היה נדמה שהז`אנר הסטודנטיאלי הזה, המקבילה הקולנועית של ערב הקראת שירים בבית קפה, הולך להיות הדבר החם הבא.

כדברי המשורר: "איך זה נגמר בסוף, כולם יודעים". הכסף לא הגיע, המשקיעים ברחו, לאנשים נמאס מסרטים מטושטשים של עשר דקות שנתקעים כל שלושים שניות, ובאופן כללי שיטוט באינטרנט הפך להיות יותר משעמם משיטוט ברחוב ז`בוטינסקי בפתח תקווה. והסרטים הקצרים? חזרו להיות מה שתמיד היו: תרגילים בהתבגרות.

האתר המדובר ביותר בימים ההם, והיחיד שעדיין משתדל לשמור מראית עין של פעילות שוטפת, היה atomfilms.com. ומבחר מהסרטים הקצרים שלו מוקרן בימים אלה ב"יס פלוס", כל יום.
 
וכשאתה רואה את הסרטים האלה כמו שצריך, במהירות הנכונה, בלי המתנות מורטות עצבים לחידוש התנועה, על מסך טלוויזיה גדול, ועם סאונד שמאפשר להבין מה אומרים שם - כשכל התנאים הופכים להיות נורמלים, אתה מוצא את עצמך אומר: היי, זה סרט קצר!

נו, כן. זה מה שהם היו, אחרי הכל: בסך הכל סרטים קצרים של אנשים צעירים ורגישים, פחות או יותר. רק שמשום מה, על מסך מחשב וברזולוציה של צילום חייזרים משנות הארבעים, זה נראה הדבר הבא. זה לא. זה הדבר הקודם. אלא ששוב הטכניקה תיעתעה בתוכן, וגרמה לאנשים לחשוב שהנה, הנה המהפכה.

לא לזמן רב.


קצר פלוס; כל יום ביס פלוס
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by