ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת משחק: Marine Park Empire 

ביקורת משחק: Marine Park Empire

 
 
אלעד קפלן, גיימר

אלעד קפלן לבש חליפת צלילה רק כדי לגלות שהמים של Marine Park Empire רדודים למדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רק דבר אחד חסר לי בגן החיות המדהים שבניתי - מבקרים
 רק דבר אחד חסר לי בגן החיות המדהים שבניתי - מבקרים   
השאלה הראשונה היא מה לקנות – עץ אפריקאי יקר לצמד הדובים שנראים לאחרונה קצת שבוזים, או ללכת על האופציה הזולה יותר: אבן גרניט לטיגריס שתמיד ישמח לקבל צ'ופר חדש. השאלה השנייה היא – האם אני נהנה מזה?

אני יודע שהפילים שלי לא נהנים. הסמיילים העצובים שמתעופפים להם מעל הראש מעידים על זה. לאכזבתם הרבה הקרקע בכלובם מורכבת רק מ-15% חול בזמן שהם היו מעדיפים אחוז גבוה בהרבה. במקום זאת יש להם כלוב עם 45% דשא, הרבה יותר מדי. הם גם לא מרוצים מכמות המים – רק 7%, רחמנא לצלן. כל זה כמובן מפריע למאות המבקרים שבאים לבקר בגן החיות, המשתייכים ככל הנראה לארגונים להגנה על זכויות בעלי חיים - אחרת למה שיהיה להם אכפת? או למה שיהיה לנו אכפת?
 
 
אולי זה לא משנה אם אכפת לנו או לא. במהלך כל הזמן בו שיחקתי ב-Marine Park Empire, הרגשתי כאילו אני עושה מעין מבחן חוזר. מבחן, משום שבמרבית הזמן אני נאלץ לשנן את סוגי העצים והאבנים שהחיות שלי אוהבות, ולקבל ציונים על בריאותם ושביעות רצונם של הממוטות המפונקות אותן אני מגדל. מבחן חוזר, מפני שכבר עשיתי את כל זה ב-Zoo Empire - וגם אז לא נהניתי יותר מדי.
 

ניהול פארק ימי. או שלא.

אטרקציות ימיות לרוב
 אטרקציות ימיות לרוב   
עזבו את הכותרת של המשחק. אתם מוזמנים לשכוח גם מהילד החמוד שרכוב על גבי דולפין המצוי על גבי האריזה. לא תמצאו כאן את ההרפתקאות והחוויות שאתם מצפים לגלות בפארק ימי. כל שתגלו הוא גן חיות ממוצע לחלוטין, בתוספת כלובים מיוחדים שיכולים להכיל חיות ימיות. מלבד העובדה הפעוטה שתצטרכו להטריח את עצמכם לשכור עובדים מיוחדים שיטפלו בחיות הימיות, ולהתבלבל כיצד מגביהים ומנמיכים את חומותיהם של האקווריומים בגן, אין שום הבדל בין החיות הימיות לאלה היבשתיות. הן לא יותר אטרקטיביות, מגניבות או מפונקות מכל החיות הרגילות.

אם כן, Marine Park Empire, על אף שמו, הוא משחק ניהול שבו בונים גן חיות. למעשה, כל החיות והמתקנים מ-Zoo Empire כלולים בחבילה והתוספות החדשות הן ברובן גיוונים על אלה הקיימים. תוכלו כעת להוסיף לגן לא רק פינת ליטוף אלא גם בריכת ליטוף, לא רק מזרקה עם היפופוטם אלא גם מזרקה עם דולפין, לא רק קרקס לחיות יבשתיות אלא גם קרקס לחיות ימיות, והרשימה נמשכת. חידושים אמיתיים אין, ולקבל את אותו המשחק באריזה חדשה ושם שונה זה קצת מרגיז.
 
 
בתור תוכנה לבניית גן חיות, לא חסרות בו אפשרויות. יש עשרות סוגי קרקע, עצים, אבנים, צעצועים, ספסלים, פחי אשפה, שולחנות וכל דבר אחר שאי פעם רציתם להוסיף לגן שלכם (בגבולות האפשר במשחק לכל המשפחה). גיוון לא חסר, אך הוא נועד יותר לאסטטיקה מאשר לכל דבר אחר. לאף אחד לא באמת אכפת אם פח האשפה אליו הם יורקים את המסטיק הלעוס שלהם מעוצב בתור ברווז חייכן או תנין חמוד.
 

סימולטור או ניהול עסקים?

הדולפין ברח! אה, רגע, זו בעצם מזרקה...
 הדולפין ברח! אה, רגע, זו בעצם מזרקה...   
ברגעים בהם אנחנו כן רוצים להיות מקוריים, כמו בעיצוב כלובי החיות, אנו נתקלים בדרישות מחמירות אותן בעלי החיים מציבים בפנינו. לדוגמא, ניתן לצבוע את הקרקע בשלל צבעים שונים, אך כל חיה תדרוש שהכלוב שלה יהיה מחולק למספר מרכיבי קרקע עד לדיוק של אחוז בודד. כל חיה תדרוש גם מינון מדויק של עצים, אבנים וצעצועים, וכל המוסיף או הגורע מזיק - או במקרה הטוב, לא עוזר בגרוש.

בתור סימולטור בניית גן חיות, לא חסרות אפשרויות, אך השימוש בהן מתנגש עם הפן העסקי של המשחק. אם תרצו שגן החיות שלכם יתקתק כמו שעון, תצטרכו למלא בדיוק אחר ההוראות. גם בתחום הניהול העסקי המשחק משתדל להעניק לנו כמה שיותר אפשרויות, אך גם כאן נדמה כי מדובר בעניין סמנטי לחלוטין. אם תרצו לפרסם את קיומו של הפארק לרבים, תוכלו לעשות זאת בטלוויזיה, בעיתון, ברדיו או באינטרנט. כל מדיה תביא לגן קהל מסוג שונה, אך בסופו של דבר – זה לא באמת משנה.
 
כשזה מגיע לנושאים חשובים באמת, כמו שכירת עובדים, הגיוון הרב הופך למטרד. אחראי הגן ידאגו ויאכילו את החיות היבשתיות אך לא את הימיות, עבודה זו ימלאו המומחים הימיים. על שניהם ממונה אוצר הגן שיהיה אחראי גם להכשרתם ולחקירתם של חיות חדשות אותן ניתן לרכוש. אם אחת מהחיות תחלה, רצוי שיהיה בגן גם וטרינר שיחנך את אחראי הגן ואת המומחים הימיים במלאכת הריפוי. על מנת שגם מבקרי הפארק יהיו מרוצים, מומלץ לשכור עובדי ניקיון ותחזוקה שידאגו לגן. בשבילם תצטרכו גם אחראי מתקנים שינהל את עסקיהם של עובדי התחזוקה, אך לא את עובדי הניקיון שיעבדו באופן עצמאי. כדאי לתת מחשבה גם למנהל חינוכי, מדריך סיורים ומנהל שירותי מבקרים שיהיה אחראי על מדריכי הסיורים ויחקור מתקנים חדשים ומבדרים. מבולבלים? גם אני.
 

לבנות את פארק החלומות

לשחות עם הכרישים
 לשחות עם הכרישים   
זה לא כאילו שמדובר במשחק קשה. למען האמת, אם תצליחו לבנות מספר כלובים עם חיות וכמה חנויות של מזון מהיר, המזומנים יתחילו לזרום. אם יש לכם מספיק כסף, תוכלו לקשט בקלות את הפארק ברכבת אווירית, מגדלי תצפית מפוארים, גינות יוקרתיות, אקווריומים, ובהמלצה שלי – הרבה מתקני שירותים, אחרת הפארק שלכם עלול באמת להפוך ל'ימי'. על אף האפשרויות הרבות, הממשק בנוי בצורה פשוטה וציורית שתאפשר גם לילדים לבנות את פארק חלומותיהם.

בין האפשרויות הרבות תוכלו למצוא כמה רעיונות מקוריים כמו האפשרות להפוך את אחת החיות שלכם ל'כוכב'. תוכלו לעשות זאת על ידי פרסום החיה ברחבי הגן (מה שידרוש הוצאה שוטפת של מזומנים), מכירת מזכרות בכיכוב החיה, או על ידי אימון החיה כך שתוכל לבצע להטוטים בפני המבקרים ברחבת הקרקס.
 
המשחק כולל 21 שלבים בהם תצטרכו להציל פארקים שונים ברחבי העולם, הנמצאים בשלבים שונים של פיתוח. ההתקדמות ברמת הקושי הדרגתית, יש מבחר רב של משימות מכל הסוגים. הצלחה במשימות תעניק לכם פרסים מיוחדים, בנוסף לחיות אקזוטיות שיתווספו למשחק החופשי.

במשחק החופשי תוכלו לבנות איזה סוג גן שתרצו, בתנאים שאתם תבחרו. אם השלמתם קודם את רוב המשימות, יעמדו לרשותכם חיות ומתקנים רבים שילהיבו את המבקרים. בעוד שבניית הגן עצמו איננה חוויה קשה מדי, נחמד להתרוצץ בגן החיות שכרגע יצרתם ולצפות בבעלי החיים ישנים, אוכלים, משחקים, ו...אהם, בוהים זה בזו בזמן שלבבות פורחים מעל ראשיהם. הילדים יוכלו לצלם ולהקליט את הרגעים הקסומים בפארק, ממש כמו בדבר האמיתי. כל מה שחסר בשביל להפוך את האשליה למושלמת זו אמא אשר תופיע על המסך ותספר שוב את הבדיחה 'אם לא תתנהג יפה נשאיר אותך בכלוב של הקופים'.
 

קופיפים בכל מיני צבעים

המודלים של מבקרי גן-החיות מזעזעים
 המודלים של מבקרי גן-החיות מזעזעים   
מבחינה טכנולוגית, לא תמצאו כאן אתגר למחשב החדש שלכם, אך המנוע הגראפי עושה את המלאכה. מדובר, בכל זאת, במשחק תלת מימדי באמת. תוכלו ליצור כלובים לחיות בעזרת הגבהת הקרקע, תתבקשו לחפור לעומק כדי לספק את החיות הימיות, ותבלו ביצירת הרים וגבהות ברחבי הגן. למרות הטקסטורות הפשוטות והמודלים המזעזעים של המבקרים, מהנה להסתובב בגן ולתפוס את החיות בפוזות משעשעות. גם הצליל עומד בסטנדרטים המתבקשים, עם מנגינות חביבות ואפקטים קוליים לחיות ולמבקרים. אפשרות חביבה נוספת היא יצירת אתר אינטרנט שיציג לרבים את כל יצירותיכם. למרבה הצער, זה לא מספיק בשביל להפוך את המשחק לקניה אטרקטיבית.

בתור סימולציה של פארק ימי, Marine Park Empire יבש מדי. הסיבה הטובה ביותר לקנות אותו היא תרגילים כגון מיקום אריה זועם בתוך כלוב עץ רעוע, ואחר צפייה בו בורח ורודף אחרי המבקרים. אם היה אפשר להשליך אנשים לכרישים, הייתי מזכיר גם את זה, אבל זה לא רק שאי אפשר – הכרישים ושאר הדגים לא מספיק מעניינים. למעשה תוכלו ליצור גן חיות שלם מבלי להוסיף לו אטרקציה ימית אחת. אבל עזבו אתכם שטויות: באמת ניתן למצוא כאן מספר שעות של הנאה, רק שאין שום סיבה אמיתית להוציא את כספכם על משחק מיושן, אשר נמכר לו בתוך אריזה חדשה עם מעט שיפורים, והרבה בעיות.
 
תסתכלו לו על העיניים - מה הוא מוכר שם בדיוק?
 תסתכלו לו על העיניים - מה הוא מוכר שם בדיוק?   
רציתי לעגל את הציון ל-65, רק שאז המשחק פלט אותי שוב לשולחן העבודה, בפעם המי-יודע-כמה. אם כבר בחרו המפתחים להוציא מחדש את אותו המשחק, הם היו לפחות יכולים לסיים אותו קודם. אם יש לכם כוח להוריד טלאי ששוקל 28 מגה, תוסיפו ל-Marine Park Tycoon (ולעצמכם) 3 נקודות. אם לא, השאירו אותו בבקשה על ציונו הנוכחי, ואם אפשר – על המדף.
 
ציון כללי : 6.2
הנאה: 7
קול: 7
גרפיקה: 7
מימשק: 8
קושי: 5

הערה: הציון הכללי אינו ממוצע הציונים האחרים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by