ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק: דואר אלקטרוני רשום 

הצעת חוק: דואר אלקטרוני רשום

 
 
מערכת חיים ברשת

הצעת חוק חדשה מבקשת להשוות את מעמדו של הדואר האלקטרוני המאובטח לזה של הדואר הרשום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק חדשה שהתפרסמה בשבוע שעבר מבקשת להשוות את מעמדו המשפטי של הדואר האלקטרוני לזה של הדואר הרשום (בתנאים מסוימים אליהם יסכים האזרח הנמען מראש). על פי ההצעה, שעליה דווח באתר Law.co.il של עו"ד חיים רביה, יוכלו גופים ציבוריים לשגר דוא"ל רשום לאזרחים ממערכת המחשוב הממשלתית.
 
הצעת החוק האמורה היא בעצם הצעה לתיקון פקודת הראיות (PDF), המסתתרת בתוך הצעת חוק ההסדרים במשק המדינה לשנת 2006. בהצעה נכתב כי "משלוח של מסר אלקטרוני בידי גוף ציבורי אל כתובת הדואר האלקטרוני של הנמען, שניתן לגביו אישור משלוח, דינו, לכל דבר ועניין, כמשלוח בדואר רשום ובלבד שכתובת הדואר האלקטרוני ניתנה לנמען בידי מי ששר האוצר הסמיכו לכך".

על פי הצעת החוק, צריכה כתובת הדוא"ל של הנמען להימצא מראש במערכת. המערכת עצמה, עליה מדבר החוק, צריכה לספק אישור חתום בצורה מאובטחת המצביע על הגעה או אי הגעה של המסר אל הנמען. הגישה אל תיבת הדואר תתאפשר לאזרח רק באמצעות מנגנון זיהוי מאובטח. רוח החוק בהחלט הותאמה לפרויקט "הכספת" אותו מפתח פרויקט הממשל הזמין במשרד האוצר.

אזרחים שירצו להשתתף בפרויקט זה ולקבל דוא"ל רשום (קנסות, צווי זימון לבית משפט ועוד שלל מכתבי אהבה שהממשלה יודעת לשלוח) יצטרכו לצייד את מחשבם בכרטיס חכם, בקורא כרטיסים חכמים ובחתימה אלקטרונית אישית, שעלות הנפקתם המשוערת היא כ-75 ש"ח. כיוון שיש צורך בציוד מיוחד בתשלום, לא תחייב הממשלה אזרחים להשתמש במערכת, וניתן יהיה להמשיך לקבל קנסות בדואר רשום רגיל (מנייר).

אחת הביקורות הנשמעות על פרויקט זה, היא נושא החד-צדדיות. הממשלה תוכל לשלוח דבר דואר רשום אל האזרח, אולם אם אזרח ירצה לפנות אל משרד ממשלתי, או לרשות המקומית, הוא ייאלץ ללכת עד לסניף הדואר הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by