ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

מכינים מצגות פלאש בין רגע ובלי ידע מוקדם, משתמשים בתמונות כדי למצוא אתרים, מנסים נגן מדיה חדש מרהיב, ובמשחק השבוע מנסים להשמיד את היריב ראשונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

FireStarter - פלאש בשניות

 

חברת Coffee Cup ידועה בתוכנות המצוינות שלה, המיועדות בעיקר לבוני אתרים. המוצרים של החברה מכסים את הנושא מכל צדדיו, החל מעורכי HTML פשוטים, דרך סביבות עבודה לכתיבת סקריפטים ויישומונים קטנים לשילוב באתר וכלה בתוכנות לטיפול בתמונות ובאנימציה. ועכשיו הגיע גם תורו של הפלאש לקבל תוכנה אישית משלו, וכמיטב המסורת של Coffee Cup, מדובר בתוכנה נוחה מאד לשימוש, שאינה מצריכה כל ידע מוקדם בנושא, ומאפשרת ליצור מצגות פלאש חביבות, שאותן ניתן לשלב באתרי אינטרנט.

את המצגות יוצרים ע"י הוספה של עצמים שונים: תמונות, טקסט (גם בעברית!), קישורים לאתרים, צורות שונות וקטעי קול. התוכנה מגיעה עם מגוון רחב של צלילים, וניתן להשתמש גם בצלילים השמורים על גבי הדיסק הקשיח. עבור כל העצמים אפשר לקבוע את המאפיינים ואת התכונות שלהם, כגון גודלם וצבעם. על התמונות ניתן להפעיל אין ספור אפקטים, כולל טשטוש, שימוש בעדשות, הפיכת התמונה לציור או לתבליט ועוד.

וכמובן - גם האלמנט של האנימציה, שהוא המרכיב העיקרי של מצגות הפלאש, לא חסר בתוכנה. אפשר להניע עצמים בכיוונים שונים, לגרום להם להתכווץ ולגדול לסירוגין, לעמעם, לטלטל, להפוך אותם למהבהבים וגם להפעיל סדרה אקראית של אפקטים. לסיום, ניתן לייצר דף HTML ולהעלות אותו לאתר באמצעות התוכנה. ועם כל האפשרויות הללו, נחזור ונדגיש, השימוש בתוכנה אינטואיטיבי, קל ובעיקר - מהנה מאד.

להורדה לחצו כאן
 

A2 Media Player - את הנגן הזה אי אפשר להפסיק

 
קשה להאמין שניתן למצוא מישהו שבמחשבו לא מותקן נגן כלשהו, להשמעת שירים ולהצגת סרטונים. את Winamp ואת Windows Media Player כולם כבר מכירים, והנה עוד נגן שכדאי מאד לשנן את שמו, ועוד יותר כדאי לנסות אותו: A2 Media Player הוא נגן חופשי מצוין, שמצטיין במספר אין סופי של אפקטים ואפשרויות.

התוכנה אמנם כבדה יחסית לתוכנות אחרות מסוג זה, כ 4.5 מגה-בייטים, אבל הטרחה בהחלט כדאית. A2 Media Player מאפשר, כמובן, לנגן קבצי מולטימדיה מכל הסוגים הנפוצים (MP3, WAV, MIDI, MPG, AVI) וליצור רשימות שירים. בנוסף, התוכנה תומכת גם בקבצי קריוקי (KAR) , ומאפשרת לצרף לכל השירים תגי מידע אודותיהם ואודות המבצעים, וגם את מילות השירים, שתוצגנה במקביל להשמעתו.

ואם כל זה לא מספיק, הנגן מציע גם שלל מיקסרים ואקולייזרים, שיאפשרו לכם לשמוע את השירים במגוון רחב של סגנונות ומקצבים. בחלון הגדול של הנגן אפשר לחזות באפקטים ויזואליים שונים, וישנם גם סקינים רבים, הניתנים להורדה מאתר התוכנה. לאחר ההסתגלות הראשונית לנגן, השימוש בו נוח ומהנה, ובכל רגע שמשעמם - ניתן לחקור אותו עוד קצת, ולגלות אפשרות חדשה נוספת שלא הייתה מוכרת קודם לכן.

להורדה לחצו כאן
 

Active Screensaver Builder - עשה זאת בעצמך

 


שומרי מסך הם מצרך שימושי עבור כל בעל מחשב. ניתן למצוא מגוון רחב של שומרי מסך ברשת, כמעט בכל נושא שניתן להעלות על הדעת. מצד שני, תמיד נחמד יותר להתקין על המחשב שומר מסך אישי, שמכינים לבד, עם תמונות וטקסטים שלכם, או שאתם מעוניינים לתת למישהו במתנה.

Active Screensaver Builder היא בהחלט התוכנה שתאפשר לכם להכין שומר מסך שאפשר להתגאות בו, בלי כל מאמץ. יצירת שומר המסך מתבצעת ע"י כתיבת "תוכנית", שמכילה פקודות לקביעת המבנה של שומר המסך. השימוש בפקודות אינטואיטיבי ונוח, וניתן להוסיף לה תמונות, קטעי קול וטקסט (גם בעברית). האשף המצורף לתוכנה מנחה את המשתמש ומלווה אותו, צעד אחר צעד, בדרך ליצירת שומר המסך הראשון.

לאחר השימוש הראשוני בתוכנה ניתן לעבור ולהשתמש בפקודות המתקדמות יותר. פקודות אלה מאפשרות לקבוע את המיקום המדויק על גבי המסך שבו תוצג כל תמונה, להניע את התמונות על פני המסך, להכניס הפוגות ועוד. את שומרי המסך ניתן לשמור בפורמט SCR, כך שניתן יהיה להריץ אותם בכל מחשב. באתר התוכנה ניתן למצוא מדריך מצוין, המפרט את אופן השימוש בפקודות השונות שלה.

להורדה לחצו כאן
 
 

Destruction - מלחמה, מלחמה, מלחמה

 
משחקי פעולה, המשלבים כלי נשק שונים, תחמושת מגוונת והרבה אקשן, היו מאז ומעולם הז`אנר הפופולארי ביותר של משחקי מחשב. במשחקים אלה כל אחד יכול להפוך לגיבור ולהשמיד במחי ירייה אחת מחלקת אויב או טנק או מטוס - או אפילו יותר טוב, את כולם ביחד. השמדה והרס הם המוטיבים המרכזיים גם ב-Destruction, משחק פעולה מהנה, ללא גרפיקה ויזואלית קשה לעיכול, המיועד לשני שחקנים שמתמודדים זה מול זה.

כל אחד מהשחקנים מיוצג על ידי טבעת קטנה, הנעה בתוך מבוך. המטרה הסופית של כל שחקן היא השמדת היריב, אולם לא ניתן לעשות זאת בצורה ישירה, בסגנון "זבנג וגמרנו". כל שחקן צריך להסתובב במבוך, לאסוף תחמושת וכסף, ולשרוד לאורך זמן ארוך ככל האפשר. ניתן לנוע על ידי פיצוץ קירות, אך יש להיזהר מהמלכודות ומהטנקים הפזורים בתוך המבוך. בתחילת המשחק ניתן לבחור מספר סיבובים רצוי למשחק, ובכל סיבוב המנצח הוא מי ששורד אחרון. המנצח הכללי הוא מי שזוכה ביותר סיבובים.

אבל החלק המעניין באמת של המשחק מתרחש בין הסיבובים, כאשר שני השחקנים יוצאים למסע קניות. ניתן לרכוש (וגם למכור) חפצים קונבנציונאליים, דוגמת כלי נשק, פצצות, מוקשים, אמצעי הגנה וגם אמצעים משוכללים יותר, כגון רדאר המראה במשך זמן פעולתו את מיקומו של היריב במבוך. בנוסף, אפשר לרכוש תכונות מיוחדות וקסמים, החל מצללית המחליפה את השחקן וסופגת את הפגיעות במקומו, וכלה במטוס שיוצא למשימת הפצצה על היריב.

להורדה לחצו כאן
 
 

Sisoft Sandra
גרסה 5.8.11 לתוכנה, המאפשרת לבדוק את רכיבי החומרה השונים המותקנים במחשב האישי. בגרסה זו נוספו רכיבי חומרה חדשים אשר התוכנה מסוגלת לבדוק, ותוקנו באגים מגרסאות קודמות.


CDex
גרסה 1.4 לתוכנה, שבעזרתה ניתן לשמור בקלות שירים מתקליטורים על גבי הדיסק הקשיח בפורמט 3MP. בגרסה זו ניתן לשמור בצורה טובה יותר את הנתונים אודות השירים, נוספו עוד פורמטים שבהם ניתן לשמור את השירים ושיטת המרת השירים שופרה. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by