ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: המרגל שבפנים 

השבוע ברשת: המרגל שבפנים

 
 
אורי ברקוביץ`

איך יראה האופיס הבא שלכם, הסקס מגיע ל- iPod והמרגל שמגיע עם כל תקליטור מוזיקה. השבוע שהיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר עונת מלפפונים אלקטרונית ממושכת של כארבעה חודשים, חזר הברק אל עולם המחשבים והאינטרנט. מעולם לא חיכתה לי ערימת ידיעות גדולה ומשובחת כמו זו שהצטברה לי על הוורד בטרם התחלתי להכין עבורכם את "השבוע ברשת" הנוכחי. עלי רק לקוות שאתם תיהנו מן הבציר השבועי, לפחות כמו שאני נהניתי לצרור אותו עבורכם.
 

הרשת 2.0

כנס web 2.0 שהתקיים בסן פרנסיסקו לפני חודש היווה הזדמנות מצויינת לשחר סמוחה ("הארץ") ורועי שלומי ("ידיעות אחרונות"). להציג לציבור הגולשים שמחוץ למעגל הגיקים הראשוני הן את המושג והן את העולם שהוא מייצג. לאחר שתקראו את שתי הכתבות המצויינות, ההגדרה של web 2.0, כ"מבנה שמורכב מקישורים בין יישומי רשת, המבוסס על העיקרון שהמשתמשים הם אלו שיוצרים את התוכן ולא רק צורכים אותו", כבר לא תשמע כל כך סתומה.
 

איט'ס א לייב!

 
מיקרוסופט, מצידה, אותתה השבוע לכל העולם כי היא "מבינה עניין" וכי היא לא מתכוונת לאפשר ל-web 2.0 הזה לחמוק לה בין האצבעות. השבוע היא השיקה את "חלונות ואופיס לייב" שאורזים שורה של שירותים מיקרוסופטיים כמו מייל, קורא RSS, ווידג'טים (גאדג'טים, במיקרוסופטית), סריקת וירוסים אונליין, מערכת מועדפים עם תגים ועוד. השירות כולו (בגירסת בטא) בוסרי למדי ונדבכים רבים וחשובים בו, כמו כל שירות האופיס לייב, אינם זמינים עדיין כלל וכלל. נכון לעתה, שירותים דומים של עמודי בית מותאמים אישית כמו אלו של גוגל ויאהו, עדיין מציעים יותר.
 
 
Live Mail
 Live Mail   
יו"ר מיקרוסופט טוען בכל הזדמנות, בהתייחס לאופיס, כי בעתיד יהיו כל האפליקציות ארוזות ביחד באופן שיאפשר, למשל, לפתוח קובץ וורד מתוך האאוטלוק ולדבר ב-VoIP עם מי ששלח אותו, מסביבת עבודה אחת ומבלי להיאלץ לדלג מחלון לחלון. ככל הנראה רוח זו נושבת גם מאחורי חלונות לייב - מיקרוסופט, כך נודע, רכשה רק השבוע שתי חברות שהשירותים שהן מציעות עשויים להשתלב היטב בפרוייקט לייב.
 
אבל גם אם מיקרוסופט אכן תצליח במשימה, וכל היישומים המובטחים, ורבים נוספים, אכן יפעלו, עדיין קשה לי לראות את המוני הגולשים מודיעים לכל חבריהם באייסיקיו, שמעכשיו אם הם רוצים למצוא אותם, שינסו במסנג'ר. או שאם במייל חשקה נפשם, אז שישלחו להוטמייל, כי הם וג'ימייל "כבר לא".
 

סוני תוקעת לכם שורש

 
ענקית המוזיקה סוני-BMG, כך מתברר, מצאה דרך מרגיזה במיוחד לדאוג לאינטרסים שלה בתחום זכויות היוצרים. לקוחות שניגנו במחשביהם דיסקים מקוריים של החברה שנרכשו כדין, התקינו בלא ידיעתם תוכנה שמגבילה את מספר הפעמים שניתן להעתיק את הדיסק. המעניין הוא שהתוכנה האנטי-פיראטית עשתה שימוש בטכניקת ה-"Rootkit" הידועה לשימצה המאפשרת להסוות את פעולתה מפני תוכנות האנטי וירוס ואנטי רוגלות ומקשה מאוד להיפטר ממנה. סוני, שככל הנראה נבהלה מתגובת הציבור מיהרה לשחרר כלי להסרת האורחת הבלתי רצויה. (לכתבה)
 

זה לא כל כך נעים לראות צ'אט סגור

כתבת הוט שהתחזתה לקטינה בצ'אט הביאה למעצרו של גבר שהציע לה סקס תמורת מצלמת רשת. גבר אחר נעצר לאחר שתקף ילדים בני 12 ומטה אותם הכיר באייסיקו, לאחר שהתחזה לנערה בת 16 בשם ענבל. קרן ארגמן מ-nrg סקרה את הטיפול בבטיחות השימוש בצ'אטים בארה"ב ושמעה דברי הסבר והרגעה מפי ראשי שני האתרים המרכזיים המפעילים חדרי צ'אט בישראל. ואולם, המקרים הללו הם רק קצה הקרחון של בעיה נפוצה - חוקרים מצאו כי 44% מהקטינים חוו הטרדה מינית באמצעות הרשת. הפיתרון שהם מציעים, כצפוי, כולל פעילות חינוכית ושימוש בטכנולוגיות אבטחה.
 

עוד חדשות

 
• רן יניב הרטשטיין בדק את הקרביים של הגירסה העברית של אופן אופיס 2, האלטרנטיבה החינמית בקוד פתוח לאופיס של מיקרוסופט, וחזר עם המסקנה: "העשן השחור ממנועי הסילון של אופיס 12 קצת מסתיר לה את הדרך, אבל לאופן אופיס צפוי עתיד מזהיר". (לכתבה)
 
• אגב אופן אופיס, כשהוכרז על שיתוף הפעולה בין גוגל לסאן מיקרוסיסטמס נאמר, בלי יותר מידי הסברים, על הכוונה של גוגל לתמוך במיזם החשוב, שסאן היא תומכת מרכזית שלו. השבוע הופיעו ניצנים ראשונים של מימוש ההתחייבות עם ההודעה שגוגל עומדת לגייס מתכנתים שיסייעו למאמץ להפוך את החבילה לקלה וזריזה יותר. (לכתבה)
 
• טלאי האבטחה של מיקרוסופט שוב עושים צרות. הפעם הם עלולים לגרום לבעיות בטעינה של אתרים שמשתמשים בפקדי ActiveX או באפליקציות Java. (לכתבה)
 
• אל תטעו בידיעות על פיהן השיקה גוגל השבוע את פרוייקט הספריה המקוונת שלה. האתר פעיל מזה חודשים ארוכים. החדש הוא הכרזתה של גוגל השבוע כי הושלמה העלאתה לרשת של כמות נכבדה של ספרים שאין עליהם זכויות יוצרים. (לכתבה)
 
• אחרונות לעלות על הגל של טרנד הספרים ברשת הן MSN, שהודיעה כי תשיק בשנה הבאה מנוע לחיפוש בספרים, ואמאזון שהכריזה השבוע על Amazon Pages. השירות החדש יאפשר חיפוש בספרים שלמים ולרכוש קטעים מתוכם על פי הצורך, בין אם מדובר בפרקים, או אף עמודים בודדים. שירות נוסף יאפשר לרוכש של ספר אמיתי לשדרג את הקנייה ולקבל, תמורת סכום נוסף, את הגירסה הדיגיטלית שלו.
 
 
• אתר שיתוף הקבצים ליונטוורק חזר לאוויר בגירסה חלקית, רזה ומקוצצת, ובפיקוח ארגוני חברות הבידור. (לכתבה)
 
• באתר האירוטיקה האלטרנטיבית Suicide Girls לא התרשמו מן ההסברים המלומדים על הזהירות של תעשיית הפורנו מפני כניסה לעולם ה-iPod וידאו, וכבר שבועיים וחצי שהם מציעים שם, בחינם, קטעי וידאו המותאמים במיוחד לפורמט של המסך הקטנטן.
 
• קטן קטן אבל ממזר: מאז הושק ב-12 באוקטובר נמכרו עבור ה-iPod וידאו כמיליון קליפים באמצעות החנות המקוונת iTunes. (לכתבה)
 
• חברת טיהור מים שמנכ"לה הושמץ באמצעות הודעות SMS (שנשלחו באמצעות האייסיקיו), ביקשה מבית המשפט להורות על חשיפת פרטי השולח. (לכתבה)
 
• גם חברת הטלוויזיה בלוויין יס רוצה טלוויזיה על פי דרישה (VOD). (לכתבה)
 
• חברת החדשות, לוטשת את עיניה לאינטרנט. למרות האיחור, והידיעה שלא זכתה להבלטה בשום מקום, מדובר שמהלך שלכשיבשיל עוד יתברר כדבר הכי גדול שקרה לעולם התוכן הישראלי מאז עלייתו לאוויר של ynet. (לכתבה)
 
• מאיץ הגלישה של גוגל, שהוחזר אל המחסנים בבושת פנים – חוזר. (לכתבה)
 
• ריבוי האנטנות הבלתי הגיוני על גג המבנה שמאכלס את עולי אתיופיה מגדיר מחדש את המונח "מרכז קליטה". (לכתבה)
 
• רק למקרה שקיבלתם את המייל עם התחקיר הצה"לי על הטווס שתקף את החייל הבעייתי יגאל זגורי – אז זהו שלא. בין החיילים הבדחנים יוגרל נוהל שכן. (לכתבה)
 
• עו"ד פרזנטי לא מפסיק לתקתק תביעות על הפרות זכויות יוצרים. הקורבן הפעם - תחנת הרדיו הישראלית המקוונת Radi-Yo. (לכתבה)
 
• נערה יפנית בת 16 הרעילה את אמה ותיעדה את הדרדרות מצבה בבלוגה. (לכתבה)
 
• על פי סקר מיוחד שנערך לרגל יום השימושיות הבינלאומי שלשום – הדבר שהכי מעצבן את הישראלים ברשת הוא החיפוש אחר האיקס האבוד, ההוא שסוגר פופאפים ופרסומות מעצבנות. ויש עוד הרבה.
 
 
• עוד לפני ששוק הסלולר נפתח לתחרות, כך מסתבר, הסתובבו בישראל לא מכשירים שנמכרו שלא באמצעות היבואנים הרשמיים. מחלקם אף נשקפת סכנה למשתמשים. (לכתבה)
 
• ביל גייטס טפח על כתף ההיטק הישראלי באוקטובר. אינטל – בנובמבר, עם כנס המפתחים הראשון שנערך בישראל. היה מה זה משעמם.
 

חדשים

• כל יום פרמיירה לוידאו קליפ חדש של אומן מוכר, במסגרת יאהו!מיוזיק. (לכתבה)
 
• אולי גם כן כחלק מרוח הווב 2.0, השיקה יאהו שירות חדש לתיכנון טיולים המבוסס על המלצות הגולשים, במקום על סקירות המומחים. (לכתבה)
 
• MSN השיקה את האתר הרשמי של ערוץ הבידור הישראלי. (לכתבה)
 
• חדש באתר המועדפים המתוייגים דלישס – תיוג קבצי MP3 ואפשרות להאזין להם ישירות מן האתר. (לכתבה)
 
• תוסף חדש לפיירפוקס מאפשר לגלוש גם באתרים שמתאימים רק לאקספלורר, מבלי לבגוד בשועל. (לכתבה)
 
• רשת בלוקסאסטר השיקה את שירות "וידאומט און-ליין" המאפשר לשריין סרטים בוידאומטים ולצפות ברשימת הסרטים הזמינים במכשירים השונים. בהמשך צפוי גם שירות צפייה ישירות לטלווזיה בסגנון VOD. (לכתבה)
 

מומלצים

• אילנה תמיר בדקה עבורנו את NING, אתר המייצג היטב את ווב 2.0 שהוזכרה לעיל, ושבזכותו גם הדיוטות רשת יכולים לבנות אתרים מורכבים כמו מערכת בלוגים, אתרי מכירות, הכרויות, דרושים, דירוג תמונות ועוד. (לכתבה)
 
• דרור גלוברמן ועדן אוריון התיישבו לראיון בהחלט מעניין עם אלכס פינצ'ב, ישראלי ומספר 2 בחברת רד האט, מן המפיצות הגדולות של לינוקס. בראיון מנסה פינצ'ב לשכנע שלינוקס טובה גם למשתמש הביתי הלא מתוחכם ומזהיר – לינוקס עוד תנצח!
 
• אמיר טייג וצחי הופמן השוו בין שירותי התוכן הסלולרים בישראל. פרטנר לקחה, אבל לא בגדול. (לכתבה)
 
• רוני שני (ynet) עם מדריך ליצירת פודקאסטים, נו... התופעה הזו שכמה שקראתם עליה, אף פעם לא ממש עניינה אתכם.
 
• תום ברקוביץ' (nrg) עם רשימה משעשעת על כל מה שמצ'וטט מתחיל צריך לדעת כדי לא לעצבן את הצד השני ולמנוע הרבה אי הבנות.
 
• הנוכחות העלובה של המפלגות הישראליות והפוליטיקאים – סקירת מצב (למי שתהה, אחרת שלום ותודה).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by