ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ כאן: זכרונות מהעיירה 

לחץ כאן: זכרונות מהעיירה

 
 
האחים טבריה

האחים טבריה המקוריים חוזרים מחופשה ארוכה עקב נסיבות בריאותיות מצערות, ומפציצים אותכם בזוועה לא מסוננת: ממבו יהודי, שלווה ברטי מזמרת, האנטומיה הפנימית של בובות ברבי, חשמלטורים ואפילו כלבים עם כובעים מגבינה צהובה. יאק שי מאש!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנה אנחנו חוזרים. יאק שי מאש!
 הנה אנחנו חוזרים. יאק שי מאש!   
נפתח בווידוי מזעזע לרגל המצב. בחודשים האחרונים, רבים מכם עקבו בוודאי בדאגה אחרי הפרסטיז`ה של המדור הזה, שבעבר נחשב למשובחים במדורי האינטרנט - בעוד היא מתדרדרת לירכתיי תחתוניו של ז`אן פול-גוטייה. שהרי מה תפקידו של "לחץ כאן" אם לא להעלות חיוך על פניו של הקורא העייף ולמוד המלחמות בסופו של עוד יום של משחק "שולה מוקשים" מתיש במשרדו המעופש? ואכן, התוצאות לא איחרו לבוא - והציונים הנמוכים בהם התגאה המדור מימים ימימה - צנחו לשפלים חדשים שעוד לא נודעו כמותם.

וזו ההזדמנות להסביר את אשר אירע כאן. בחודשים האחרונים הוחלפו האחים טבריה, שיצאו לחופשה עקב כיב מציק בפי הטבעת - במשורר וולשי מתוסכל בשם אדריאן ווימסבי, אשר בלבל לכם את הפדחת רבות, והביא לגל מחאה חסר תקדים. ובכן, לא עוד. היום, בעודו מלקט לינקים בחדווה לקראת עוד מדור זוועתי, שלחנו את אותו ווימסבי קשישא למכולת לרכוש עבורנו דיאט קולה וחצילים כבושים - וחיש קל החלפנו את המנעולים במשרדי האחים טבריה. הנה, שומעים אנו אותו מתדפק לשווא על המפתן. אוח, המסכן. אנחנו מקווים שלא יהרוס את העציצים בכניסה, כי אז ניאלץ להוריד את עלותם ממשכורתו, או לחלופין לנכות לו ימי חופש במקור.

אבל עד כאן התנצלויות, ומכאן - יאק שי מאש!
 
 
רבים נוטים לחשוב בטעות כי הריקוד היהודי המסורתי הוא הדבקה. תמונות של תינוקות בית רבן אוחזים בכפיה ב"שטעטל" ורוקדים במעגל סוער משתבצות ברבים מציוריו של יוסי אלפנט. אך לא כך היא. זכורתני בבית אבא בוורשה, לאחר ארוחת הערב של יום השישי, היתה אמא אוחזת באיבר מיננו הזקור, ויחדיו יוצאים היינו כולנו לרחוב, לרקוד בעירום את הממבו היהודי למצהלות כל אנשי העיירה, אשר היו משליכים לעברנו כיכרות לחם יבשות ובקבוקי קנקל שניים וחצי ליטר מלאים בתותית.
 
 


הידעתם ששלווה ברטי זכתה בכינוי "הזמרת עם קול הזהב"? הידעתם כי מנחם פרי אמר פעם בתוכניתו הפופולרית כי "צריך לתת לשלווה ברטי את מפתח העיר ירושלים" (אבל מי הוא, למען השם, מנחם פרי?) הידעתם ששלווה ברטי מוזמנת לתוכניות אירוח במזרח הרחוק? כמו שאמר היהודי המנוחין אחרי שצפה בקונצרט משותף של פול וולר ושלווה ברטי: "בשם כל הקדושים, קציצה טובה היא קציצה שהופכת לעסיסית יותר בדרך החוצה מאשר בדרך פנימה".
 
 
 


יש הרבה דרכים ליהנות מחשמל. לרוב, המצרכים הדרושים הם חפץ מתכתי, מעט כבלים והרבה מצב רוח טוב. זכורתני בבית אמא, כאשר עוד לא היינו מחוברים לרשת החשמל של רוטנברג, היתה אמא רותמת את פיסק`ה, החמור של מנקין השכן, ומסובבת אותו סחור סחור סביב הגנרטור הישן שאבא הביא מאום-ג`וני. חיש קל היו זרמים מענגים מתפשטים בגופי, תחושת חמימות נעימה ממלאת את בטני, וריח קל של בשר חרוך עולה בנחירי. אך היום - אח... היום. היום יש לכם את רוני החשמלטור שיעשה הכל בשבילכם, היום כל אחד יכול להרגיש כאילו הוא איגי פופ.
 
 
זהו סאמר. אנחנו רוצים להיות חברים של סאמר, אבל הוא מישיר אלינו מבט בשתיקתו הגברית השקטה והבוטחת, כולו אומר גאווה על בניין הארץ, ומזמין אותנו לשלוח לו אימייל. למעשה, יש לנו חשד שהוא מזמין אותנו לתחרות מבטים. אבל צוחק מי שצוחק אחרון, כמו שאומרים.
 
 


לפעמים אנחנו עומדים משתאים מול הישגיו של המדע המודרני בימינו. הנה, ראו את המדען המוכשר הזה, אשר הקדיש את ימיו ולילותיו במשך שש שעות רצופות, לחקר האנטומיה הפנימית של בובת הברבי. וכך, בפעם הבאה שנרצה לעשות נעים נעים לבובה החביבה עלינו, נדע כולנו איך "מסובבים" לה את ה"כפתורים" - ולא ניאלץ שוב להכאיב לה, ואז אמא תשמע אותה צועקת ותיכנס לחדר ותכעס עלינו, ותיתן לנו מכות בטוסיק ושוב תכריח אותנו לרקוד ערומים ברחוב. אח, כואב! אמא! איה! אה... כלב, בבקשה אל תאכל אותי, אני רזה מסכן, קיצבת שארים.
 
 


יש אנשים שהם כל כך נודניקים, שקשה להבין איך הם סובלים את הקיום העלוב של עצמם. קחו למשל את האיש הבא, שנולד עם בולבול מצד אחד, ועם כזה של בנות מצד שני. הוא גודל כאישה, אחר כך גידל זקן וחי כגבר, ואחר כל עבר כל מיני טיפולים (לא קראנו עד הסוף, האמת). נכון מנג`ס? אם זה לא מספיק, אז מישהו גם שם את הסיפור שלו באינטרנט. מזל שלפחות הוא מכוער אז אפשר לצחוק עליו.
 
 
הנה כלב. ויש לו כובע מגבינה צהובה. (הכנס כאן בדיחה לא מצחיקה. כן, אין לנו זמן לסיים את המדור כמו שצריך כי קוראים לנו לישיבה). יאק שי מאש!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by