ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נעצר חוטף הדומיין sex.com 

נעצר חוטף הדומיין sex.com

 
 
מערכת חיים ברשת

אחרי שהסתתר במשך 4 שנים במקסיקו, נלכד סטיבן כהן, מי שבשנות ה-90 גנב את דומיין הפורנו הנחשק. סיפור סטייל מהמערב הפרוע, גירסת שנות ה-2000

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרק נוסף נכתב בסוף השבוע בסאגת גניבת הדומיינים המפורסמת והמוזרה ביותר בתולדות הרשת. סטיבן מייקל כהן, מי שגנב באמצע שנות ה-90 את הדומיין Sex.com מבעליו החוקיים והסתתר ב-4 שנים האחרונות במקסיקו, נלכד שלשום על ידי השלטונות המקומיים.

אתמול (ו') הועבר כהן לגבולות ארה"ב ובעוד שבוע הוא צפוי לעמוד בפני שופט, שעתיד להכניס אותו לכלא בעוון ביזוי בית המשפט. כהן אמור להישאר כלוא, כל עוד הוא לא ישלם את הפיצויים הכבדים אותם חוייב לשלם לבעליו המקוריים של הדומיין, לפני שברח.
 

היו היה, בימי בועת הדוט קום

במקור, הדומיין sex.com היה שייך לגארי קרמן, אשר קנה אותו ב- 94', אולם לא השתמש בו. ב-95' הצליח כהן להעביר לידיו במרמה את הדומיין. הוא פשוט שלח לחברת Network Solutions, אשר היתה אז אחראית לניהול כתובת הדוט קום, מכתב שקרי. במכתב טען כהן שקרמן כבר לא מעוניין בדומיין ודורש שיעבירו את הדומיין לידיו. אף אחד באותה חברה לא טרח לאמת את נכונות הטענות והדומיין הועבר.

במשך חמש שנים פיתח כהן את האתר והפך אותו לפורטל סקס משגשג, שהכניס בין 50,000 ל- 500,000 דולר בחודש. בכל אותו הזמן ניסה קרמן להשיב לידיו את הגזלה, אך ללא הצלחה. אחת מהסיבות לכך היתה שבית המשפט לא ראה בדומיין משהו ממשי שניתן לגנוב אותו.

רק בשנת 2000, קבע בית המשפט כי על כהן לשלם לקרמן פיצויים המסתכמים יחד ל-65 מיליון דולר. כמו כן נקבע כי הדומיין חייב לעבור לבעליו המקוריים. המשמעות הרחבה של פסיקה זו היתה שבית המשפט הכיר בכך שכתובות דומיין הן קניין לכל דבר וכי יש להתייחס לחוטפי דומיינים כאל גנבים רגילים.
 
לאחר שבמשך שנה כהן התחמק באופן שיטתי מדיונים ולא שילם את הפיצויים שהוטלו עליו, הוצא נגדו צו מעצר. אז, במקום לשלם את המיליונים, הוא פשוט ארז את מטלטליו וברח דרומה, לטיחואנה, שם הוא התגורר עד סוף השבוע הזה. אפילו הפרס בשווי 50,000 שהבטיח קרמן למי שיעזור בלכידת כהן, לא עזר.

אולם השבוע נלכד כהן על ידי הרשויות המקומיות במקסיקו, כאשר ניגש לחדש את הרשיון העבודה שלו על מנת להפעיל מהמדינה אתר פורנו אחר שבבעלותו.

"אני לא קופץ משמחה ממצב הביש הזה", אמר קרמן בעקבות מעצר יריבו. "הבחור הזה מחזיק בידי את מפתחות תא הכלא שלו. הוא פשוט צריך לעשות מה שהשופט מורה לו לעשות".

יחד עם זאת, למרות שכהן לא עושה עדיין סימנים שהוא משלם את החוב, אין צורך לרחם על קרמן. בשנה שעברה הוא השיג פיצוי בסכום הקרוב ל-15 מיליון דולר מחברת Network Solutions, לאחר שנקבע כי היא אשמה בהעברת הדומיין לידיו של כהן, מבלי לוודא את המהלך עם הבעלים של הדומיין.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by