ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בא לעשות 

בא לעשות

 
 
אורי ברקוביץ`

כמו האפיפיור, גם ביל גייטס עומד בראש אירגון בעל השפעה אדירה החורגת בהרבה מגודלו הפיזי, אבל יו"ר מיקרוסופט רחוק מלהיות סבא חביב ורודף שלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוא עומד בראש תאגיד התוכנה הגדול והידוע בעולם. שמו המלא הוא ויליאם הנרי גייטס, אבל אתם בוודאי מכירים אותו בשם ביל גייטס, הפנים של מיקרוסופט והאיש העשיר ביותר בעולם. היום אחר הצהריים הוא נחת בנמל התעופה בן גוריון לביקור ראשון בישראל.

ביקורו של גייטס מעורר עניין רב ומזכיר במידת מה את ביקורו של האפיפיור יוחנן פאולוס השני בישראל בשנת 2000. כמו האפיפיור, גם מר גייטס עומד בראש אירגון שעוצמתו והשפעתו גדולים לאין שעור מגודלו הפיזי. כמו האפיפיור, גם גייטס מגיע לישראל רק לאחר עשרות שנים בתפקיד. וכמו האפיפיור, גם גייטס עומד לזכות לקבלת פנים השמורה למלכים, להתעניינות של כל כלי התקשורת ולפגישות עם ראשי המדינה.
 
בהודעותיה לתקשורת נוהגת חברת מיקרוסופט להוסיף בסוף כל דיווח הנוגע ליו"ר את הטקסט הבא, ממנו ניתן ללמוד משהו על המשקפיים דרכם היא רוצה שנראה אותו: "ביל גייטס מכהן כיו"ר וארכיטקט התוכנה הראשי של מיקרוסופט העולמית. גייטס, יליד 1955, ייסד את חברת מיקרוסופט בשנת 1975 עת חזונו היה הפיכת המחשב לכלי עבודה שימושי בכל משרד ובכל בית. פרט להיותו יו"ר חברת התוכנה הגדולה והמובילה בעולם, מוכר גייטס מזה שנים כתורם הפרטי הנדיב ביותר בעולם. הקרן על שם ביל ומלינדה גייטס שנוסדה בשנת 2000 תרמה עד היום למעלה מ-27 מיליארד דולר למטרות רווחה שונות, ביניהן חיזוק פוטנציאל הלימוד של ילדים במדינות נחשלות ומאבק במחלות. גייטס נשוי למלינדה ואב לשלושה ילדים ובזמנו הפנוי נהנה מקריאה ומשחקי גולף וברידג'".

אם כן, כזהו ביל: איש עסקים, איש מחשבים, איש חזון, פילנטרופ, בעל נאמן, איש משפחה, חובב ספר ובעל טעם אנין בספורט.
 

אירוח בסגנון בדואי

ללא ספק, מר גייטס עומד לזכות כאן לאירוח בסגנון בדואי: במשך הביקור צפויים העיתונאים, שלהם משמשת מיקרוסופט והעומד בראשה לשק חבטות מהמעלה הראשונה, לקחת הפסקה ולהתבשם ממשב אוויר הפסגות שהגיע לאזורינו. הפוליטיקאים יצטלמו. אנשי העסקים ימחאו כפיים. לאחר הביקור, יחלו להגיע מאמרי הביקורת. אלה ידברו בוודאי על המנהג הישראלי להתרפס בפני הפריץ. אולי הם יעקצו את הפוליטיקאים שלנו שמחייכים למצלמה, באותו הזמן בדיוק, שסליחה על הביטוי, "דופקים" אותם.

ביקור גייטס, כביקור האפיפיור, הוא חלק ממעין תוכנית לערוך מיפגני כוח בכל מקום שבו יש קליינטים (אם זה נוצרים קתולים או משתמשי התוכנות של מיקרוסופט). כפי שהאפיפיור יוחנן פאולוס השני לא הסתפק במהלך ביקוריו בפגישות עם ראשי הכנסייה המקומיים וראשי המדינה המארחת, ונהג להופיע בפני קהל רבבות, כך גם ביל גייטס.
 
 

דימוי יורמי, נאום מרתק

נוסף על הפגישות הצפויות עם ראש הממשלה, שר האוצר, ועם ראשי המשק ותעשיית הייטק, יהיו לגייטס שתי הופעות חשובות. בראשונה, ייפגש גייטס עם קבוצה של בני נוער מצטיינים בתחומי הטכנולוגיה, אותם מכנה מיקרוסופט "מתכנתים צעירים ומחוננים". אלה, על פי מיקרוסופט הוזמנו על מנת לתת לגייטס "עצות על פיתוח בסביבת מיקרוסופט – על בסיס ניסיונם האישי". מיד לאחר מפגש זה, בנוכחות המחנכת הלאומית ושרת החינוך לימור לבנת, תיערך מסיבת עיתונאים קצרה ולאחריה יופיע גייטס בפני קהל של כאלפיים מוזמנים וירצה להם על "מרחב העבודה החדש". כמו פוליטיקאים שנודדים מכיכר עיר אחת למשנתה וחוזרים על אותם טקסטים בדיוק (להוציא את שם העיר שאת בניה הם מברכים), כך גם ההרצאה של גייטס היא טקסט ידוע מראש. הוא זמין באתר הבינלאומי של מיקרוסופט ובאתר הישראלי יש לו כבר תרגום לעברית.

צפיתי בביל גייטס נואם. למרות הדימוי היורמי והאינטונציה הכביכול משעממת, מדובר באדם לא-נטול-כריזמה שבהחלט יודע לרתק את קהלו עם נבואות טכנולוגיות מרשימות. לפני כשבועיים סיים גייטס סבב הרצאות בפני סטודנטים באוניברסיטאות מובילות בצפון אמריקה. בהופעותיו הוא פרש את חזונות לגבי עתיד עולם המחשבים והתוכנה והאופן בו הם עומדים להשפיע על חיינו. הסטודנטים באוניברסיטאות כמו קולומביה ופרינסטון קיבלו את הגירסה המורחבת של החזון. ההרצאה בישראל צפויה להיות הגירסה המשעממת יותר – זו שעוסקת בעולם העבודה, או ליתר דיוק, האופן שבו הדור הבא של התוכנה (של מיקרוסופט כמובן!) יסייע לארגן ביעילות רבה יותר את נהרות המידע שמציפים את ערוצי הקשב של העובד בסביבה המודרנית.
 

לסגור את העיסקאות הנכונות

אז נכון שיפה מצידו של מר גייטס לטרוח ולהרחיק עד ישראל כדי לשתף אותנו בחזונותיו, אבל צריך לומר גם את האמת - האירועים הללו נועדו במידה לא מועטה כדי להסיט את תשומת הלב מן השאלות הקשות שההתנהלות של מיקרוסופט והעומד בראשה מעוררות והן משרתות שתי מטרות. האחת, ליצור את הרקע לתמונות שמיקרוסופט רוצה שתופענה בעמוד הראשון של מחר. השנייה, כדי לגרום לעיתונים לבזבז את כמות המילים המוקצבת על החזון של גייטס ועל "כמה שהוא היה נחמד עם הילדים".

אבל ביל גייטס הוא לא האפיפיור והוא רחוק מלהיות סבא חביב ורודף שלום. אם לא היו ממלאים את סדר היום של ביל במפגשים עם נוער שוחר מדע, יתכן שמישהו, חס וחלילה, היה עוד מציע את האפשרות שאיש העסקים גייטס פשוט בא לכאן כדי להמיס אותנו בחיוכו בזמן שהוא מוודא שהעיסקאות הנכונות נסגרות, ושגם בארץ הקודש, המשתמשים ממשיכים להזריק אופיס יקר ישר לוורידים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by