ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חבל על הזמן 

חבל על הזמן

 
 
אודליה ברקין


נסיעה בזמן לא חייבת להתקיים רק בסרטי מדע בדיוני. די הרבה תיאוריות מדעיות מוכיחות שהיא אפשרית, ובהתאם, הרשת מלאה בעדויות חותכות (אהם אהם) למסעות בזמן, נוסעים מהעתיד שמבקרים אותנו, ואתרים של אנשים שיסבירו לכם איך לקפץ ישירות 500 שנה קדימה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא חייב להישאר בגדר מדע בידיוני. מכונת הזמן ב``חזרה לעתיד``
 זה לא חייב להישאר בגדר מדע בידיוני. מכונת הזמן ב``חזרה לעתיד``   

בשביל רוב האנשים שגדלו בשנות השמונים, אחת הפנטזיות הגדולות ביותר (חוץ מתסרוקת פארה פוסט ובגדים מכוערים מאוד מפלסטיק ורוד) היתה לנסוע בזמן במכונית ספורט. כולנו רצינו להיות כמו מרטי מקפליי, הילד המגניב מ"בחזרה לעתיד" שגם נוהג במכונית מגניבה (או בסקייטבורד בצוק העיתים), וגם יכול לחזור 30 שנה אחורה ולשנות את מהלך העניינים. במקום זה, נאלצנו להסתפק במוסיקה מחורבנת וביצחק שמיר. אבל היי, לפחות היינו צעירים.

אבל יש תקווה לכל פליטי האייטיז: המדענים דווקא טוענים שנסיעה בזמן היא דבר אפשרי למדי מבחינה תיאורטית. ואם זה לא מספיק, הרשת די מלאה באנשים שיסבירו לכם איך לנסוע בזמן, ואף ישמחו לדווח לכם ממסעות זמן שהם עצמם ערכו, או ממפגשיהם עם אנשים נחמדים מהעתיד. לא מאמינים? אתם יכולים להסתפק בסרטים.


 
קפוץ פנימה, ותעבור מיליון שנה קדימה. חורי תולעת בזמן-מרחב
 קפוץ פנימה, ותעבור מיליון שנה קדימה. חורי תולעת בזמן-מרחב   


כאמור, ממחקר למחקר מתקדמת אפשרות הנסיעה בזמן ממצב של מדע בידיוני והופכת לאט לאט למדע מעשי. כפי שבתחילת המאה העשרים נראתה טיסה כמו מדע בדיוני והיום היא חלק הבלתי נפרד מהמציאות, כך גם בעוד מספר לא גדול של שנים, מבטיחים לנו מדענים, ניהנה מנסיעה בזמן כעניין של מה בכך.

את היכולת לנסוע בזמן מגבות מספר תיאוריות פיזיקליות. קודם כל, לפי תורת היחסות של איינשטיין, אין שום מניעה תיאורטית לעבור בזמן אחורה. יתרה מכך, איינשטיין הוכיח כי ככל שעצם נע במהירות גבוהה יותר, הזמן עבורו עובר לאט יותר. כך שאם תטוסו במשך כמה שנים במהירות הקרובה למהירות האור, כשתנחתו יעברו מאות אלפי שנים על כדור הארץ.

בנוסף, קיימת תיאוריית חורי התולעת, שהם קרעים דמויי מנהרה במימד הזמן שבחלל. הם מתרחשים במקומות שונים בחלל ובזמנים שונים, ומשמשים כסוג של מסדרון מעבר מהיר בין שני מיקומים שונים בחלל ובזמן. התיאוריה הזו מככבת רבות בסרטי מדע בדיוני, אבל בינתיים היא לא נראית ישימה במיוחד.
 
מחסידי מכניקת הקוונטים הגדולים. הסידרה ``גולשים בזמן``
 מחסידי מכניקת הקוונטים הגדולים. הסידרה ``גולשים בזמן``   
מכניקת הקוונטים מכניסה לתמונה תפיסה קצת שונה. בשנת 1957 המציא מדען בשם אוורט את הנחת ריבוי העולמות. ההנחה מתבססת על התפיסה שאם משהו יכול לקרות באופן פיזי, באיזשהו עולם זהה לשלנו הוא אכן קורה. המציאות שלנו היא רק אחת ממציאויות רבות הקיימים בעולמות זהים לשלנו.

היקום שלנו מורכב מאוסף של אינספור עולמות זהים לכדור הארץ המתפצלים ממנו בכל רגע, בהם קרו דברים שונים מאלו שקרו כאן במציאות שלנו. אם זה נשמע לכם מוכר, זה פשוט כיוון שעלילת סדרת המדע הבדיוני "גולשים בזמן", מבוססת בדיוק על הרעיון הזה.

"אם נשלב את תורת היחסות הכללי של איינשטיין עם תיאורית הקוונטים, אכן מסתמנת אפשרות ממשית לנסיעה בזמן", מסכם את הנושא סטיבן הוקינג, שככל הנראה מבין בנושא קצת יותר מאיתנו.
 
 
יודעים לעשות אמנות, במאה העשרים ושמונה. יצירה מקורית מהעתיד (או שלא)
 יודעים לעשות אמנות, במאה העשרים ושמונה. יצירה מקורית מהעתיד (או שלא)   
אבל גם אם נסיעה בזמן, כרגע לפחות, היא עדיין בגדר אפשרות תיאורטית בלבד עבורנו (למרות שמיום ליום האפשרות הזאת הופכת לממשית יותר ויותר), אבל האנושות המתקדמת יותר, זאת שחיה בעתיד בהחלט יכולה לבוא אלינו. והיא אכן באה.

נא להכיר את ה-WingMakers. "יוצרי הכנף" הם קבוצה של אנשים כמונו אשר חיים בעתיד, במאה ה-28 ליתר דיוק. הם כן הצליחו להתגבר על המכשול הטכנולוגי ולנסוע בזמן - ובאו לבקר אותנו, את האנושות "המפגרת" של המאה העשרים ואחת. כמו כל אדם מנומס שבא לביקור(ואולי יש לומר פולני טוב), הם לא באו בידיים ריקות אלא עם שלל יצירות אמנות כגון ציורים מרהיבים, מוסיקה, מסות פילוסופיות ומדעיות ושלל חיבורים וידע על הציביליזציה האנושית במאה העשרים ושמונה, שהגיעה לכמה תובנות מעניינות ביותר על העולם הזה (מנחם לדעת שהמין האנושי ימשיך לשרוד ויגיע עד אותה מאה).

במערת ענק המורכבת מ-23 חדרים, אי שם במדבר בניו מקסיקו, ארצות הברית הם הטמינו אוצר של מידע, אותו פיענח בסוד מוחלט בהחלט ארגון ACIO, ארגון בינלאומי סודי שמתעסק במגעים עם אינטליגנציות מתקדמות.
 
בשנת 1997, פרש דוקטור אנדרסון, אחד מהמדענים שעבדו על הפרוייקט הסודי של פענוח המסרים שלהם, ויצא בראיונות לעיתונות בדבר הפרוייקט. אחרי חמישה ראיונות כאלו נעלמו עקבותיו, והעיתונאית שעמה דיבר החליטה בהסכמתו של אנדרסון, לבנות לאנשי העתיד אתר ובו כל המידע הבאמת מרתק שהביאו אתם הווינגמייקרס מהמאה העשרים ושמונה. אתם יכולים להאמין או לחשוב שזאת מתיחה, אבל הטענה היא שהוינגמייקרס, שחוזרים ומבקרים כאן מדי פעם בפעם, הטמינו עוד שש קפסולות זמן כאלה ברחבי כדור הארץ והמידע בהם יעזור לנו לפענח ולהבין את היקום.

הוינגמיקרס הם לא המבקרים היחידים שנתקלנו בהם מהעתיד. הרשת מלאה בכל מיני עדויות של אנשים שמספרים כי פגשו מבקרים מתקופות שונות בזמן. הרבה מהסיפורים נשמעים כמו הזיות הנובעות מלקיחת חומרים בלתי חוקיים בעליל, אבל הרבה מהסיפורים אמינים לגמרי. כמו תמיד קשה לשפוט עד כמה נכון המידע המוצג.

הנה בחורה שמספרת על שידור טלוויזיה מהעתיד, בו נראו הערים העתידיות שבעולם שלנו, והנה עוד בחור שמספר על מפגש עם אישה מהעבר. ישנו גם הזוג הזה שטוען שהוא נסע לעתיד ואף כתב עליו ספר.

 
וגם המדען הזה, ספק מטורף ספק שפוי, שטוען שהמציא מכונת זמן אישית בעזרתה מטיילים הוא וחבריו בין התקופות השונות, אך מחלקת הגברים בשחור(כן כן, זאת מהסרט עם ויל סמית`) שתפקידה להשקיט כל עדויות לחיים חוץ-כוכביים וכל הפרה של הסדר הציבורי, עלתה על עקבותיו ומתכננת להעלים אותו. שווה לקרוא ולו רק בשל הערך הבידורי של העניין.

אם השתכנעתם ואתם מאמינים שמסעות בזמן אפשריים, כדאי שתקשיבו לדוד ביבי וויליאמס, הוא ילמד אתכם איך לזמן לביתכם נוסע בזמן. כל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחר ההסברים באתר האינטנרנט של וויליאמס ולמלא מסמך מפורט ביותר. תוך 72 שעות הוא מבטיח שתזכו לביקור מהעתיד. בהצלחה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by