ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ כאן: סיכום הרבעון הראשון 

לחץ כאן: סיכום הרבעון הראשון

 
 
האחים טבריה

דו"ח האחים טבריה לרבעון הראשון לשנת 2001 מגלה מאזן חיובי: לקסי הסקסית, מדור הבדיחות של משה, קעקועים של מיקרוסופט וקוסמים תחמנים. אנאלסיטים: אפשר להתחיל לדבר על סוף משבר הדוט.קום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סקסי לקסי היא בחורה שהעולם התאכזר אליה, אבל זה לא היינו אנחנו. בזמן שהיא טיפחה את ציפורניה ולבשה על פניה חיוך מתוק, אנחנו היינו עסוקים בממטרות של השכן ובאבטחת אמינותם של סקרי צפייה טלפוניים. סקסי לקסי קנתה לבדה את החזיה הראשונה שלה, מתרגלת יציבות מעניינות אל מול הראי, וגם התחילה לכתוב שירים, שאנחנו זיהינו בטעות כפסלוני פלסטלינה משונים. סקסי לקסי שונה מאיתנו כל כך, והיא כל מה שהיינו רוצים להיות אי פעם. עם שמחת החיים שלה, חולצת הלייקרה הכחולה וחצאית המעודדות השחורה שלה, סקסי לקסי היא בחורה שהעולם התאכזר אליה. אבל זה לא היינו אנחנו. באמת שלא.
 
מדור הבדיחות של משה מידן עדיין אינו כל מה שקיווינו שיהיה כשביקרנו בו לראשונה. מאז עברו כמה שעות, ושלושת הבדיחות, אחת ארוכה ושתיים קצרצרות, מעטרות עדיין את העמוד השחור בעגמומיות דוממת. הבדיחה הראשונה מספרת על אדם שקנה תוכי - מעשה שמתברר בהמשך כטעות פטאלית, המשבשת את שגרת חייו של אותו אדם, והופכת את ימיו עם חיית המחמד המכונפת לבלתי נסבלים. הבדיחה השנייה נושאת אופי מוסרי-חברתי יותר, ועוסקת בעולם העישון ובהשלכותיו המזיקות על בני האדם. הבדיחה השלישית והאחרונה באתר של משה מידן, היא פוליטית, ומפאת המצב אנו מנועים מלפרט יותר. יהיה בסדר.
 
 
קרבות תרנגולים הם עניין פופולארי להחריד בפיליפינים (שם, באופן כמעט בלתי נתפש מילולית, חיים פיליפינים - וזה תמיד היה הרבה יותר תמוה מאשר מצחיק), להבדיל מקנדה, למשל, שם מעדיפים הגברים הוקי קרח דווקא. מכיוון שבני אדם הם בעלי הממון, ורובם מעדיפים לראות את בני מינם הורגים זה את זה על הקרח, ולא את העופות המנוונים עושים את זה על החול, נאלצים חובבי הענף האיזוטרי להסתפק במועט. מועט, במקרה הזה, הוא שלושה תקליטורים מלאים בצילומי קרבות עקובים מדם, שנערכו במסגרת גביע העולם לשנת 2001, שגם אליו, אגב, לא הצליחה נבחרת אנגליה להעפיל. אולי בשנה הבאה.
 
 
 
האדם הצעיר הזה, שהעדיף שלא לפרסם את שמו, קיעקע על הבטן התחתונה שלו את הלוגו של חלונות אן.טי, שזה משהו במחשבים. לדבריו, הוא אינו מתבדח, וגם אנחנו לא.
 
 
הילד החמוד יוג`ין מירמן, שעיניו נוצצות כשהוא נזכר בחיבוק שקיבל מאיתנו בראש השנה, מבצע רפרטואר עשיר של שירי רוק נ` רול ידועים. את "יום ראשון, בלאדי, יום ראשון" של הרביעיה האירית יו-2 הוא מבצע בקול ילדותי, כמעט מבלי שינויי טון או שמירה על המקצב המקורי, שהפך את הלהיט הזה ללהיט הזה. את "כלב שחור" של לד זפלין האנגלית, שר מירמן בקול ילדותי, ללא שינויי טון או שמירה על המקצב המקורי של הלהיט. לשיאו מגיע ילד הפלא בפרשנות שלו ל"מלון קליפורניה" של האיגלז, אותו הוא מבצע בקול ילדותי שובה לב, ללא הקפדה מינימלית על שינויי טון או שמירה על המקצב המקורי של השיר. ברגעים כאלה, אנחנו חושבים, צריך יוג`ין להיזהר מהגרזן.
 
 
אורי אשכנזי הוא תחמן מיומן, כפי שהוא מעיד בעצמו בעמודי התדמית הצנועים והנעימים לעין שהתקין לבדו, כך נראה, על רשת האינטרנט. הופעתו החיצונית מרשימה: אשכנזי ניחן בתווי פנים עדינים בעלי גוון לטיני, והוא מקפיד למשוח את שפמפמו וזקנקנו הקטנטנים בברלנטין מדי בוקר. אם בכובע בוקרים שקוף או בתרבוש ששאל מפחה טורקי, מקרין אשכנזי מסתורין לצד אמפתיה, כאריזמה וחן. דומה כי הקהל, כמו גם כלי התקשורת, מחזירים לו באותה מטבע, ואוהבים אותו אהבה עזה. גם אנחנו, כאמור, היינו רוצים לאהוב - אך הדבר לא עלה יפה.
 
 
מבחר התמונות שצילם משה בן הראש מהוויי אגף הקהילה והמשמר האזרחי ירקון, הוא עבור אנשים פשוטים כמותנו, הקרוב ביותר שנגיע להיות אנשים טובים. בעינו הרגישה, אצבעותיו העדינות ורוחו האמנותית, מצליח בן הראש לתפוס כמה רגעים נדירים של פעולה ועשייה בחייה של יחידה קטנה ואינטימית: מכונית משטרה דוממת, רכב מסחרי מטושטש, שורה ארוכה של ניידות בוהקות מאור הפלאש של המצלמה המשוכללת, או אפילו הצצה אל הנעשה במשרד, אל תוך פגישה מקרית של שוטר ואיש בדובון. היינו רוצים להיות כמותם, אך הדבר לא הסתייע. מההנהלה אמרו שננסה שוב עוד כמה חודשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by