ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לב זהב 

לב זהב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נהג משאית שניצל מספינה טרופה. ניל יאנג בהופעה (רויטרס)
 נהג משאית שניצל מספינה טרופה. ניל יאנג בהופעה (רויטרס)   


שאלה מספר אחת: אתם אוהבים את ניל יאנג?

אם התשובה היא כן, שבו ותראו את הסרט, ותיהנו מכל דקה. אם התשובה היא לא, עברו לשאלה מספר שתיים: אתם אוהבים את ג`ים ג`רמוש?

אם גם התשובה הזאת היא לא, אז תשמעו, לא ייתכן שאין לכם דברים טובים יותר לעשות בשלוש אחר הצהריים. אבל אם אתם חיים בשלום עם מה שאוהדים יקראו לו "היושר האמנותי של ג`ים ג`רמוש" (ושונאים יקראו לו "הפלצנות האמנותית של ג`ים ג`רמוש"), אז תנו סיכוי לסרט המורכב הזה, שלעתים עולה על העצבים ולעתים מוציא פנינים אמיתיות.

ג`רמוש עקב אחרי מסע ההופעות של ניל יאנג ולהקתו, "קרייזי הורס" בשנת 96`. איך הם נראים? כמו ניצולי ספינה טרופה. אבל לא כמו הנגנים של הספינה, אלא כמו חבורת נהגי משאיות מובטלים שאיכשהו עלו על הספינה הזו בטעות, וכשהספינה טבעה הם נאחזו במשלוח של גיטרות שצף במים, ונסחפו איתן לאי בודד. שם הצליחו, מסתבר, לשרוד שלושים שנה על ידי אכילת הגיטרות בזו אחר זו. ככה, פחות או יותר, הם נראים.
 

ג`רמוש צילם הכל במצלמת היי8-, וזה נראה בדיוק כך: מגורען, מטושטש, בקושי חי אבל בועט כמו גדול. את הראיונות איתם הוא ערך בחדר כביסה גדול, שבו מתכנסים אנשי הלהקה (וגם אביו של ניל יאנג) כדי להרהר על חייהם ועל העובדה שהם מופיעים כל כך הרבה זמן ביחד.

שום דבר חכם לא נאמר בראיונות האלה, אבל כולם גורמים לך להרגיש שהאנשים האלה עברו דברים בחיים, ושאתה בר מזל לצפות בהם עומדים על הרגליים ומנגנים. יש משהו אצילי כמעט בכוכבי רוק זקנים, שעדיין משמרים את האש. והאש, אצל יאנג, בהחלט קיימת, והיא משובחת לא פחות - ואולי יותר - מאש הנעורים שלו.

והמוזיקה? תלוי אם אתם אוהבים את ניל יאנג. אני כן, מאוד.

וחוץ מזה תזכורת קטנה: ב"פרקינסון" מתארחים היום יו גרנט, אמנדה ברטון (הפתולוגית מ"עדות אילמת"), ורובי וויליאמס.

"שנת הסוס", ראשון יס 3, 15:10; "פרקינסון", ראשון בי.בי.סי. פריים 21:30
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by