ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: דפדפנים 

הנבחרות: דפדפנים

 
מומלצי המערכת |
 
אורי גושן

האינטרנט אקספלורר כבר מזמן לא מספק אותנו. אורי גושן עם הדפדפנים שיודעים לעשות את זה הכי טוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באיזה דפדפן תבחרו? (תמונה מתוך ASAP Images)
 באיזה דפדפן תבחרו? (תמונה מתוך ASAP Images)   
נראה שהדפדפן של מיקרוסופט נשאר הרחק מאחור. כל מה שהאחרים יודעים לעשות הוא עדיין לומד. אפילו גלישה באמצעות טאבים אין לו. כל התוכנות שלפניכם עושות את אותה העבודה - כולן מציגות לנו אתרים, וכולן מתפקדות טוב יותר מהאקספלורר ומכילות פיצ'רים שנראה שאין סיכוי לקבל בקרוב ממיקרוסופט.

אז פתחו את האקספלורר שלכם והשתמשו בו פעם אחת אחרונה בשביל להוריד את אחד הדפדפנים המנצחים, והחינמיים, הבאים:
 

FireFox - המינימליסטית והבטוחה

 
דפדפן הקוד הפתוח Firefox הוא ללא ספק יריב שקול, ואף יותר מכך, לדפדפנים אחרים בכלל ואינטרנט אקספלורר בפרט. אבל בניגוד להם, הוא מגיע באריזה פשוטה עם המינימום ההכרחי הדרוש לשימוש: אין אלפי סרגלים, אין מאות אייקונים, וכל אחד יכול לבחור בדיוק את מה שטוב, נוח ויעיל ביותר עבורו.

לחדשים בעסק ולמי שעדיין לא שמע או התנסה בו (תתביישו לכם), מדובר בדפדפן שהיה מחלוצי הגלישה באמצעות טאבים (כל אתר נפתח בכרטיסיה משלו בראש החלון ולא בחלון חדש) וקנה את עולמו בתחרות לדפדפן של מיקרוסופט בתקופה שבה התגלו בו פרצות אבטחה חמורות.

הוא נחשב בטוח יותר לגלישה, למרות שגם בו התגלו אי-אילו בעיות - אך אין הדבר מפריע למי שכבר התאהב בשועל האש. המיוחד בפיירפוקס הוא נוחות הורדת הקבצים, העדכונים, התוספות והסקינים שלו. אם מדובר בעדכונים או תוספות, אתם יכולים לשכוח מעשרות התפריטים המוכרים - הם מותקנים ללא התערבות נוספת מצד הגולש.

חשוב לציין שלדפדפן קיימת קהילה ישראלית מפותחת, ואי לכך גם גירסה עברית מלאה וידידותית. לדפדפן שכזה יש ללא ספק יתרון, אך אתר בעברית הוא כבר בונוס של ממש.

יתרונות: ממשק פשוט וידידותי התומך בהרחבות, RSS מובנה, תמיכה מלאה בעברית
חסרונות: אתרים שלא נכתבו על פי התקן (בעיקר ישראליים) עשויים להיראות שלא כשורה
שורה תחתונה: דפדפן עצמאי מהמובילים ברשת, המומלץ לכל סוגי המשתמשים

להורדת הגירסה האנגלית
להורדת הגירסה העברית
 

Netscape - הוותיקה

 
בעידן מערכת ההפעלה "חלונות 3.11", אם אמרתם "אינטרנט" אמרתם "נטסקייפ" ולמרות שהיא זו שליוותה אותנו במשך תקופה ארוכה אל תוך העולם החדש והמופלא הזה, בסופו של דבר היא גם זו שנעלמה אל תוך החשכה. הגירסה החדשה ביותר של נטסקייפ היא נסיון לעשות קאמבק על גל ההצלחה של שתי המתחרות האחרות שלה - הפיירפוקס והאינטרנט אקספלורר.

החידוש המהותי בגירסה האחרונה של נטסקייפ, הוא היכולת להציג (או "לפענח") את דפי הרשת כפי שהיו מוצגים בפיירפוקס המאובטחת או כפי שהיו מוצגים באינטרנט אקספלורר המאובטחת פחות. כל זאת מבלי שיש צורך להתקין אפילו אחד משני הדפדפנים האלה. בנוסף, על כל טאב (לשונית המייצגת אתר) יוצג אייקון המסמל באם האתר הינו מוכר ובטוח לגלישה, או אינו מוכר ועל כן בעל סכנת אבטחה פוטנציאלית. ניתן לשנות את מאפייני האתרים כך שיוצגו בדיוק כפי שתרצו ולשנות את סיווג האבטחה שלהם.

פרט לנושאי האבטחה, בנטסקייפ השקיעו גם בפרקטיות ובנוחות: שדה חיפוש מובנה של גוגל, אפשרות לגשת לתיבת הדואר הנכנס שלכם בהוטמייל, גוגל, יאהו בקליק אחד, הורדת תוספות (Extensions) וסקינים בדיוק כמו בפיירפוקס, מנהל סיסמאות אינטגרלי, חוסם פופ-אפים בסיסי וכלי למילוי אוטומטי של טפסים ברשת.

יתרונות: מאפשר להינות גם מהאבטחה של פיירפוקס וגם מהתאימות של האקספלורר
חסרונות: ממשק מעט עמוס שעשוי לבלבל משתמשים חדשים, צריכת משאבים מוגזמת
שורה תחתונה: בעיקר למשתמשים מנוסים, המעוניינים בתאימות מוגברת לאתרים ברשת

להורדה
 
 

Oprea - לא מחדשת

 
אופרה שייכת גם כן למשפחת הדפדפנים העצמאיים. היא לא תייבא את הגדרות האקספלורר או הדפדפנים האחרים שלכם ללא הוראה מפורשת. נראה כאילו היא מנסה לחקות את הפיירפוקס, הן מבחינת המראה המנימליסטי והן מבחינת שיטת הפיענוח של אתרי הרשת. למרבה הצער, באופרה לא ניתן לשנות את אופן הצפיה, ואתרים שלא נכתבו על פי התקן עשויים להיראות שלא כשורה (כמו בפיירפוקס).

אך מאחורי הממשק הנקי מסתתרות אפשרויות לא מעטות, וחלקן אפילו שימושיות במיוחד:
ניתן לפתוח את האתרים האחרונים בהם ביקרתם במידה וסגרתם את הדפדפן בטעות (או בכוונה). תוכלו לשמור סיסמאות לאתרים הדורשים זיהוי משתמש ולהיכנס אליהם מהר יותר בפעם הבאה. ניתן אפילו להזין בשורת הכתובת את שם האתר באנגלית (כגון Hotmail, nana וכד') ולקבל את האתר על פי תוצאות החיפוש הרלוונטית ביותר בגוגל (באופן אוטומטי כמובן).

יתרונות: צריכת משאבים נמוכה יחסית, מהירות גלישה גבוהה במיוחד, גישה מהירה למייל
חסרונות: אין תמיכה בממשק עברי, לא ניתן לצפות באתרים כ"אינטרנט אקספלורר".
שורה תחתונה: אינו עולה על דפדפנים אחרים באיכותו. תלוי בהעדפתכם האישית

להורדה
 

Maxthon - המתקדמת

 
במקסתון או "מקס", כפי שניתן לכנותו, הרעיון פשוט אך גאוני: לקחת את דפדפן האינטרנט אקספלורר (הדי לוקה בחסר יש לומר), ולהפוך אותו למשהו הרבה יותר טוב. משמעות הדבר, שזהו אינו דפדפן עצמאי (כמו הפיירפוקס, האופרה או נטסקייפ), אלא "מעטפת", העושה שימוש באינטרנט אקספלורר כבסיס, ופשוט "מתלבשת" עליו. כל ההגדרות האהובות שלכם מה-IE, המועדפים, הסיסמאות וההיסטוריה ימשיכו איתכם למקסתון.

גלישה באמצעות טאבים קיימת בדפדפן, אך החידוש המרענן היא היכולת שלו לזכור את האתרים בהם גלשתם כאשר יצאתם מהתוכנה. אם הדפדפן קרס, או שלחצתם בטעות על כפתור הסגירה - בפעם הבאה שתפתחו אותו הוא יאפשר לכם לשחזר את אותם אתרים. יתרה מכך - אם סגרתם בטעות (או בכוונה) את אחר מהטאבים הפתוחים, תוכלו לשחזר אותו בקלות באמצעות פונקציית ה-Undo.

פונקציות נוספות כוללות צפייה בעדכוני RSS בתוך הדפדפן, שדה חיפוש המאפשר בחירה של מנוע החיפוש, חוסם פרסומות ופופ-אפים מתקדם ביותר (המאפשר התאמה מדוייקת של הרכיבים הלא רצויים), שמירה של קבוצות אתרים לפתיחה מהירה, ניקוי כל עקבות הגלישה ועוד.

יתרונות: דפדפן פונקציונלי, הניתן להתאמה אישית ונוח למי שרגיל להשתמש באקספלורר
חסרונות: מתבסס על דפדפן האקספלורר- על כל המשתמע מכך, צריכת משאבים גבוהה
שורה תחתונה: מומלץ למשתמשי אקספלורר מתקדמים, שלא מעוניינים להכיר דפדפן חדש לחלוטין

להורדה
 

Avant - גם בעברית

 
כמו הפיירפוקס, גם לאוונט קיימת תמיכה מלאה בעברית (תפריטים, גופנים וכד') - אך לא קיימת לו קהילה ישראלית גדולה או פורומים בעברית כמו שיש לדפדפן המוזילאי. בדומה למקסתון, גם אוונט נחשב כדפדפן מטעפת, והוא "מתלבש" על בסיסו של האינטרנט אקספלורר ומייבא את כל הגדרותיו (כולל מועדפים, כמובן).

למרות שצריכת המשאבים של הדפדפן נמוכה ביחס לאחרות, אין הדבר גורע מיכולותיו או מהפונקציות הרבות שיש בו: חוסם פופ-אפים\ תמונות\צלילים\ סרטונים\ פלאש\ ActiveX מובנה, תרגום שפות באמצעות גוגל, מחיקת עקבות גלישה, יצירת קבוצות אתרים לגישה מהירה, קורא RSS מובנה, אפשרות לעדכן (Refresh) את הדף הנצפה בכל 10פרק זמן קבוע ועוד.

פונקציה נוספת הראויה לציון היא אפשרות שיוך כינויים לאתרים מסויימים. כך למשל, תוכלו לגשת לאתר גוגל על ידי הקלדת "GG" בלבד. אפשרות זו יעילה במיוחד גם למניעת שגיאות הקלדה נפוצות: הקלדת המילה "משמש" בעברית במקום "Nana" באנגלית - תוכל להוביל אתכם לאתר המבוקש ("נענע") ללא צורך בהקלדה חוזרת.

יתרונות: פונקציות רבות, תמיכה בממשק עברי, צריכת משאבים נמוכה (יחסית)
חסרונות: אין תמיכה טכנית בעברית, מבחר סקינים בסיסי למדי
שורה תחתונה: שפת הממשק היא יתרון לא מבוטל, וריבוי הפונקציות אינו מרתיע במיוחד

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by