ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דיקנס, בליסדייל 

דיקנס, בליסדייל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיבוד מדהים ועוצר נשימה. איור מתוך אוליבר טוויסט, המקור
 עיבוד מדהים ועוצר נשימה. איור מתוך אוליבר טוויסט, המקור   

בפעם הראשונה שהגרסה החדשה הזו של "אוליבר טוויסט" הוקרנה בלווין, הדבר החיובי היחידי שהיה להם להגיד עליה זה שהיא מומלצת "לאוהבי סדרות תקופתיות".

זה היה בחודש הראשון שהם עלו לאוויר, ומאז מישהו התעשת שם, והבין שמדובר ביצירת מופת. ואי לכך, לכל מי שהפסיד, לכל מי שאוהב טלוויזיה מבריקה אבל לא ממש משתגע על דברים "תקופתיים", ניתנת כאן הזדמנות נוספת.

האחראי לעיבוד המבריק הזה הוא אלן בליסדייל, מי שנחשב היום ליורשו של דניס פוטר בכל הקשור לתעוזה טלוויזיונית, לדמיון, ליכולת לספר סיפור, ליכולת לרקום הפתעה מוחלטת מהחומרים הבנאליים ביותר.

מה הוא עשה? את "ג`ייק מתקדם"; את "GBH" (שנקרא בערוץ 1 "חבלה חמורה"), עם מייקל פיילין; את "The Boys From the Black Stuff"; את "מליסה", ולפני שנתיים את "אוליבר טוויסט", עיבוד מדהים ועוצר נשימה.
 
שלושה שחקנים הוא אוהב את במיוחד: את רוברט לינדסי (פייגין ב"אוליבר", וגם האב ב"ג`ייק" וראש העיר ב-GBH); את ג`ולי וולטרס (גברת מאן ב"אוליבר", וגם האשה ב"ג`ייק" ואמו של ראש העיר המושחת ב-GBH); ואת לינדסי דאנקן המופלאה (שכאן היא אמו המושחתת של אדווין הרשע, ב"ג`ייק" היתה מורה לדרמה, וב-GBH היתה אשת המסתורין) - שחקנית יפהפיה שעליה אמר פעם מבקר התיאטרון של ה"אינדפנדנט": "היא הספינקס בלי החידה."

ככה זה כשאתה עובד במשך שנים עם שחקנים שאתה אוהב: הם אוהבים אותך בחזרה. ורוברט לינדסיי מגיש כאן הופעה מדהימה, מוחצת, בתפקיד פייגין הקוסם הנוכל, הרשע, האנושי.

בליסדייל בחר לפתוח את הסידרה בפרק ארוך במיוחד (ששודר בשבוע שעבר), ובו סיפור אהבתם האסורה של הוריו של אוליבר. הסיפור אינו מופיע כלל בספר (כל נסיבות לידתו מוזכרות בשתי פסקאות בודדות), וכל כולו המצאה טהורה.

המהלך הזה מעניק תנופה עצומה לסרט, וחושף את הדמויות הרבה לפני שהן נחשפות בעלילה המקורית; כך מחלץ אותן בליסדייל ממלתעות "התקופתיות", ונותן להם חיים חדשים. מפגן ניצחון של כתיבה, משחק, ובימוי.


אוליבר טוויסט; שבת, יס פלוס, 20:40

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by