ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שוק הטלפונים הסלולרים נפתח לתחרות 

שוק הטלפונים הסלולרים נפתח לתחרות

 
 
אורי ברקוביץ`

נוהל חדש שאישר משרד התקשורת יפקיע ממפעילות הסלולר את המונופול על יבוא מכשירים סלולריים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד התקשורת אישר היום נוהל חדש המאפשר ייבוא עצמאי של טלפונים סלולריים ומפקיע למעשה את הבלעדיות של חברות הסלולר על יבוא ושווק מכשירים. על פי משרד התקשורת, הנוהל בא לתת מענה למצב השורר כיום ובו רוב מכשירי הסלולר מיובאים ונמכרים לצרכנים באמצעות מפעילות הסלולר, מה שמביא לצמצום ההיצע ולמחירים גבוהים יחסית.
 
בהודעה שפרסם משרד התקשורת הוסבר כי הנוהל החדש, שייכנס לתוקף ב-1 בנובמבר, נועד לקדם את התחרות בשוק מכשירי הסלולר וזאת על ידי ניתוק הקשר בין הייבואנים לבין מפעילי הסלולר. הנוהל סולל את הדרך ליבואנים נוספים, באופן שירחיב את מגוון המכשירים הסלולריים הנמכרים בישראל, הן הבסיסיים והן המשוכללים. באשר למכשירים המתקדמים, המטרה היא לאפשר את שיווקם בישראל מיד עם יציאתם לשוק בעולם.

עוד נאמר בהודעה כי הנוהל אושר לאחר תהליך שימוע ממצה בו התקבלו הערות מן הגורמים הרלווטיים בענף זה.
 

אפשר להביא סלולרי מחו"ל

על פי הנוהל החדש, יבואן המעוניין לייבא או לסחור במכשיר, יידרש להגיש למשרד התקשורת אישורים בדבר עמידת המכשיר בדרישות סף טכניות, שעיקרן בטיחות חשמל, בטיחות קרינה, תאימות אלקטרומגנטית, ניצול יעיל של ספקטרום התדרים והתאמה לרשת של המפעיל הסלולרי. נוהל זה כולל שני מסלולים. אחד, עבור מכשירים שכבר קיבלו אישור מגופי בדיקה בינלאומיים, לפיהם הם עומדים בדרישות מפעילות רשתות הסלולר. המסלול השני נועד לכל שאר המכשירים, ובמסגרתו, למשל, נדרשת בדיקה של מעבדה חיצונית שתקבע את התאמתו למפרטי רשת הסלולר. במשרד התקשורת מבטיחים כי יפעלו להסמכת המעבדות ולגיבוש מפרטי הבדיקה תוך כשלושה חודשים.

הנוהל החדש, כך מבטיחים במשרד התקשורת, אינו מתעלם גם מן האזרח הקטן המעוניין להביא עימו מכשירים סלולרים מחו"ל וקובע עבורו כללים מקלים. כמו כן, ישראלי שירצה להביא עימו לארץ טלפון סלולרי יוכל לבדוק מראש, באתר האינטרנט של המשרד, האם הוא כלול ברשימת הציוד המאושר לייבוא, ללא צורך באישור פרטני. את הרשימות ניתן לקבל גם מפקחי המכס וכן באמצעות הפקס.

לנוהל המלא
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by