ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
העולם מצחיק, אז מצלמים 

העולם מצחיק, אז מצלמים

 
 
אודליה ברקין

מצלמות-רשת לא חייבות להנציח רק את חייהם המשעממים של סטונדטים בקולג'. הרשת מוצפת במצלמות שמתעדות בזמן אמת את הדברים הכי ביזאריים שאתם יכולים לתאר, החל מעיזים אינטראקטיביות, דרך המפלצת מלוך נס ועד חתולים שהולכים לשירותים. להלן סקירת המצלמות המוזרות והמגניבות ביותר בשטח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחלוצות ז`אנר ``אלה הם חיי`` המאוס. ג`ניקאם בפוזה אופיינית
 מחלוצות ז`אנר ``אלה הם חיי`` המאוס. ג`ניקאם בפוזה אופיינית   
כשהגיעו מצלמות-הרשת לעולם הייתה סביבם התלהבות עצומה. זה אחר זה קמו אתרים המבוססים על מצלמות שפועלות 24 שעות ביממה, וכל המוני בית האינטרנט גלשו עם מודמי ה-36 קילובייט המצ`וקמקים שלהם לראות את התמונות המפוקסלות והמקוטעות.

האתרים האלה נחלקו בגדול לשלושה סוגים עיקריים: קודם כל, אתרים ובהם מצלמות שמצלמות מקומות שונים בעולם, למשל את הכותל המערבי או ספארי באפריקה. מצלמות כאלה נותנות לגולש הזדמנות לבקר במקומות רחוקים מתוך הנוחות והביטחון של כיסא המחשב שלו. הסוג השני של אתרים משתמש במצלמות לצורכי פורנוגרפיה ומציצנות. כל מיני חובבנים וחובבניות מנצלים את פלאי הטכנולוגיה המודרנית להרוויח קצת גרושים מפרסום הביצועים שלהם און ליין.

הסוג השלישי של אתרי מצלמות-רשת קלאסיים, ואולי הנפוץ ביותר, הוא כזה המציג מה קורה ברגע זה ממש בחייהם של כל מיני אנשים אנונימיים מרחבי כדור הארץ. בעזרת הרשת תוכלו לבדוק מה קורה למשל במשרד של מייק באוסטרליה ומה קורה בחייה של מיסיטי הסטונדנטית הצרפתייה הצעירה. רמז: לא הרבה.

בדרך כלל מה שנראה זה מיטה ריקה במקרה הטוב, או חושך כללי במקרה הרע. לאנשים השונים שמתעדים את עצמם ברשת יש נטייה להיות חסרי חיים, ואם כבר יש להם קצת אקשן אז לצערם של הגולשים, הוא בדרך כלל לא קורה בחדר בו ממוקמת מצלמת המחשב. ואף מילה על ג`ניקאם.
 
אפשר גם לדבר איתן חזרה. העיזים העליזות מככבות ברשת
 אפשר גם לדבר איתן חזרה. העיזים העליזות מככבות ברשת   
לאט לאט שכך גל ההתלהבות העולמי ממצלמות-הרשת האישיות. היינו שם, הבנו. משע-מם. כאילו, דה, אנשים שמתעדים את עצמם זה כל כך 1998 שזה פחד.

אבל דווקא כשנדמה שכבר לא נותר יותר מה לחדש ומה לצלם, הגיעה ההפתעה. מסתבר שיש ברשת כמה מצלמות די מוצלחות שממש חבל לפספס. נכון, רובן נעות בין ביזאר לייט עד מוזר ומעניין, אבל היי, בשביל זה יש אינטרנט, וחוץ מזה - זה יותר טוב מלעבוד.

נתחיל בז`אנר צומח ומתפתח של אתרים, ששמו בישראל ז`אנר חיות הבית הקיצוניות. באתר הבא אפשר לעקוב אחר התנהלותן של ארבע עיזים פגמיות שגדלות בחצר של משפחה אלמונית אי שם בחור נידח כלשהו. העיזים נעות להן בניחותא מול המצלמה, כשהגולשים מוזמנים לדבר איתן באמצעות הודעות טקסט, שהופכות לקול בעזרת מכשיר מיוחד המוצב בשטח המרעה.
 
אולי יגיע. ואולי לא. לכו תדעו. הסנאי האדום מאלסקה מתחמק מלהצטלם לנענע
 אולי יגיע. ואולי לא. לכו תדעו. הסנאי האדום מאלסקה מתחמק מלהצטלם לנענע   
אכן מרתק, אבל לא מרתק כמו חייה של סמוקי האוגרת. סמוקי היא נצר לשושלת ארוכה של אוגרים און-ליין. קדמו לה האוגרים מוקה וגידג`ית שמותם בטרם עת מתועד אף הוא באתר (הכינו את הממחטות). ואם סמוקי האוגרת לא מספיק אקזוטית בשבילכם, מה דעתכם לראות איך נראה סנאי אדום זנב מאלסקה? אם תחכו מספיק זמן הוא אולי יגיע. אבל אולי גם לא.

חיה נוספת שאולי תגיע ואולי גם לא תגיע, היא המפלצת מלוך נס. ממשלת סקוטלנד הציבה שתי מצלמות רשת, כדי למצוא את נסי, המפלצת האגדית. מצלמה אחת סוקרת את חופו של האגם והשנייה את מעמקיו.

ועכשיו לאתר שמשלב גם מציצנות וגם אהבת חיות טהורה: בעליו של רוסקו החתול בנה לו אתר מפואר, ואף הציב מצלמה המכוונת ישירות על ארגז החול שלו. אם אף פעם לא ראיתם חתול מחרבן, זאת ההזדמנות שלכם.


 
 
אל תמצמצו, שלא תפספסו את האקשן
 אל תמצמצו, שלא תפספסו את האקשן   
הז`אנר הבא של מצלמות, מיועד ככל הנראה לאנשים שמשתעשעים בקלות, או לוקים בנפשם. האם תהיתם איך דשא צומח? כאן תוכלו לברר ולראות ממקור ראשון איך צומח דשא. אם בא לכם לחזות בתופעה המופלאה של צבע שמתקלף מהקיר, המצלמה הזאת מתעדת כל שנייה בתהליך המרתק הזה. וכמובן איך אפשר בלי מצלמת רשת המתעדת את תזוזת היבשות? זה ידוע שהיבשות בכדור הארץ נמצאות בתנועה מתמדת. בעזרת המצלמה הזאת, אפשר לעקוב אחר תנועתן. או שלא.

אם כל הטבע הזה מפחיד אתכם ואתם זקוקים לסביבה קצת יותר מבוקרת, תוכלו לבקר במצלמה של מכונת הקפה באוניברסיטת קיימברידג`. ההתרחשויות סביב המכונה סוערות ביותר וכוללות בעיקר הרתחת מים והחלפת הפילטרים לקפה. אבל זה עוד כלום לעומת מה שקורה סביב מתקן המים המינרלים במשרד הזה. קשה להאמין שיש באמת מקומות בהם מתנהלים חיים כאלה משוגעים.
 
הכי הארד קור שיש. מצלמת כלא
 הכי הארד קור שיש. מצלמת כלא   
הזא`נר הבא של מצלמות הרשת המיותרות מיועד לאנשים בעלי קיבה חזקה. ואם אתם בעלי קיבה חזקה, נכון תמיד רציתם לראות איך היא נראית מבפנים? אז הנה, האתר הבא מכיל סרט קצרצר של בדיקת קולונסקופיה, בדיקה הכוללת החדרת צינור גמיש בעל מצלמה לתוך הגוף דרך פי הטבעת. במסגרת הבדיקה נוכל לסייר במעיים אלמוניות כלשהן. לא מומלץ אחרי האוכל, לפני האוכל או בכלל.

מי ששרד את זה כנראה מספיק קשוח לבקר בבית כלא אמיתי. השריף ג`ו ארפיו, מפניקס אריזונה החליט שמה שירתיע אנשים מלבצע פשעים הוא מבט און ליין לתוך בית כלא אמיתי. הוא הציב בכלא שבאחריותו מצלמות רשת המתעדות את חייהם של האסירים והסוהרים במקום. בכניסה לאתר מזהיר השריף שהצפייה במצלמות שאינן מצנזרות דבר עלולה לחשוף את הגולש לאלימות קשה ולהטרדות מיניות ולכן היא על אחריותו בלבד. זהו בית כלא ממש ולא סימולציה מדגיש השריף האידיאליסט. מי היה מאמין שאסירים באמת לובשים מדים מפוספסים. התוספת החדשה לאתר היא מצלמות בכלא הנשים הסמוך.

ואגב, אם שוטרים וגנבים זה מה שמדליק אתכם, כאן תוכלו לצפות במבחר סרטים של מצלמות המשטרה במהלך מעקב אחרי חשודים ומעצרם.

 
כל כך הרבה מצלמות-רשת וכל כך מעט זמן פנוי במשרד (אכן, החיים קשים), הובילו ליצירת אתר שמציג את התמונה במאה וחמישים מצלמות רשת בכל רחבי העולם (ישראל לא כלולה בעולם, לפי האתר הזה), בו זמנית. מי שממש לא הגיע לסיפוקו ורוצה לחקור עוד בנושא מוזמן לבקר במצעד אתרי מצלמות הרשת שמציג את מאה האתרים המבוקשים ביותר על ידי הגולשים.

ואם אתם באמת באמת משועממים וחסרי חיים, לא נותרה לכם אלא ברירה אחת - לקנות מצלמה ולהעלות אתר משל עצמכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by