ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: המשחק "הארי פוטר וגביע האש" 

בקרוב: המשחק "הארי פוטר וגביע האש"

 
 
אלעד קפלן, גיימר

הכינו את המטאטאים ומקלות הקסמים, כי אוטוטו יוצא משחק מסדרת הארי פוטר עם פוטנציאל להיות סוף סוף משחק טוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הארי וחבריו בפעולה
 הארי וחבריו בפעולה   
לא אכפת לי מה יגידו המעריצים – הספרים האחרונים בסדרת הארי פוטר היו מרוחים ומשעממים, שני הסרטים הראשונים היו נוראיים, גם הסרט השלישי וה'אפל' לא היה מהנה במיוחד. משחקי המחשב לא היו קטסטרופה, אך גם לא הציגו שום דבר מיוחד והועמסו בחידות מעצבנות. הם השיגו בדיוק את מטרתם – לצבור עוד כמה מזומנים בשם מעצמת הכספים שנקראת הארי פוטר.

למרות זאת, אני עדיין עומד על דבר אחד – הארי פוטר יכול להיות נושא מצוין למשחק. הילד השובב עם המשקפיים העגלגלות נוהג להסתובב בעולם נפלא ומוזר, הוא מתרוצץ מהרפתקה להרפתקה ולא מפספס אף טיסה על מטאטא מעופף. כל זה יכול להרכיב משחק בעל פוטנציאל אדיר, אם רק יעשו זאת נכון. כרגע נמצאים אנשי אלקטרוניק ארטס בניסיונם החמישי, אם סופרים את 'אליפות העולם בקווידיץ''.
 

פחות חידות, יותר אקשן

הארי לא אוהב את גוש המחושים הירוק
 הארי לא אוהב את גוש המחושים הירוק   
הפעם, תאמינו או לא, המפתחים הגיעו למסקנה כי המעריצים מעוניינים להתרוצץ עם פוטר בשביל הכיף, לא בשביל לעבור שיעורים מיגעים בפיתרון חידות. 'הארי פוטר וגביע האש' יתן דגש גדול יותר על האקשן. כן, עדיין נצטרך לחשוב מעט, אך לפחות נדע שלאחר מכן מחכה לנו טיסה מרעננת על נימבוס 2000.

לאחר המפגש המרגש עם דודו סיירוס בלק בספר השלישי, הארי פוטר חוזר לבית הספר לשנתו הרביעית ומוצא את עצמו משתתף בעל כורחו בטורניר קסמים מסוכן, שהוחזר לבית הספר הוגוורטס לאחר היעדרות של מספר שנים. הטורניר יחייב את הארי להשתתף במספר תחרויות מאתגרות אשר יוכיחו כי הוא הגדול מכולם. כאילו שלמכור כמה טריליוני ספרים זה לא מספיק... במהלך התחרויות יזכה הארי להאבק בדרקון נושף אש, ישחה למעמקי האגם האפל ויתרוצץ ברחבי מבוך ענק. בין לבין נבקר גם ביער האסור, מגרש הקווידיץ' ובית הספר הוגוורטס עצמו.

כאמור, בניגוד לכותרים הקודמים בסדרה, מרבית המשחק לא יתנהל בתוך מבנה בית הספר. כל שלב יקח את הארי פוטר למקום אחר, שם יצטרך לעשות את מיטב יכולתו עת מנת לעבור את כל המכשולים ולאסוף כמה שיותר סוכריות בכל הטעמים, חפצים מיוחדים וקלפים שיוספו ליכולותיו, וגם ליכולותיהם של חבריו, רון והרמיוני. בסך הכל יהיו במשחק 11 אזורים הלקוחים מהסרט, בכל אחד משימות ראשיות ומשימות משנה משלו.
 

הארי משחק עם חברים

הארי נעזר בחבריו כדי לשטוף את כלבו החדש
 הארי נעזר בחבריו כדי לשטוף את כלבו החדש   
אחת מנקודות האור העיקריות של 'גביע האש' היא המשחק המשותף עם חברים. ברוב השלבים נוכל לשחק יחד עם חבר או שניים, אשר ישלטו בידידיו של הארי - רון או הרמיוני. כשמשחקים בשיתוף עם חברים, ניתן לנצל זאת על מנת לנסות דברים חדשים, כגון הרמת עצמים כבדים במיוחד שלא ניתן להרים לבד. אם למישהו ימאס להתרוצץ עם הילדים, תמיד ניתן להניח את השלט ולתת למחשב לקחת מחדש פיקוד על הדמויות. יחד עם שני חברים, קטעי האקשן המהירים הופכים להיות מהנים יותר.

אחד השלבים הראשונים מתנהל בזירת אליפות העולם בקווידיץ', כשחבורה של אוכלי-מוות תוקפים את המגרש. הקוסמים המרושעים הללו מגיעים על מנת להשליט טרור ולהרוס את החגיגה העולמית. הארי וחבריו מנסים להציל את היום ומוצאים עצמם ראש בראש מול כמה קוסמים בוגרים המלווים בקבוצה של צפרדעים ענקיות (מה נסגר עם החבר'ה האלה?). מה שיכול להיות פרק אקשן מהנה לשחקן יחיד, הופך לחוויה אמיתית כשמשחקים אותו עם שני חברים שעוזרים לחסל את הרעים, תוך כדי שימוש בקסמי ריחוף התקפיים.

בנוסף לקסם איתו ניתן לגרום לדברים להתעופף באוויר, הקוסמים הצעירים יוכלו להשתמש בקסם התקפה וקסם זימון. שילובים שונים בין הקסמים יפיקו תוצאות מפתיעות, כך שלעיתים לחיצות מקש אקראיות יכולות להניב מתקפות משביעות רצון, או לחילופין להפוך אתכם לצפרדע.
 
 

בעקבות סרט הקולנוע

עולם המשחק כולו עבר עיצוב מחדש
 עולם המשחק כולו עבר עיצוב מחדש   
הדמויות במשחק יהיו דומות מאוד לאלה מהסרט, לפחות במראה. למרבה הצער קולותיהם ידובבו על ידי אחרים, בשל מגבלה הוליוודית על מספר שעות העבודה לשחקן צעיר. הגראפיקה עברה שדרוג משמעותי, העולם הווירטואלי מזכיר יותר מאי פעם את סרט הקולנוע. בזמן שרוב השלבים קבועים וליניאריים למדי, העולם הרבה יותר אקטיבי מאשר בכותרים הקודמים – חיות וציפורים יתרוצצו על המסך וישאירו את עיניכם עסוקות גם בחלקים הרגועים יותר של המשחק.

מרבית קטעי האקשן לקוחים הישר מסצנות מרשימות בסרט. בקטע אחד שראינו, הארי ברח מדרקון על גבי מטאטא מעופף. השלב התנהל כמעין מרוץ מהיר בו התבקש הארי לאסוף דברים מבלי להתנגש בקירות. השלב כלל כמה רגעים מגניבים כמו לעוף בין המגדלים של הוגרווטס, מעל האגם, בין ההרים ודרך להקה של ציפורים. מדי פעם אפילו זכינו לראות את הדרקון משיג את הארי ונושף אש לכיוונו. אילו הוא רק היה מוכן להרגע ולשבת איתנו על איזה ברבקיו נחמד...

על מנת להוסיף למשחק מעט גיוון, פנו אנשי אלקטרוניק ארטס לספרים הנלווים של סדרת הארי פוטר, העוסקים במפלצות מיוחדות אותן ניתן למצוא בעולם הקסום. התוצאה היא הרבה יצורים מוזרים ואזורים סודיים שיתנו למעריצים סיבה טובה לחזור על השלבים שוב ושוב, במיוחד אם עוד נשארו בהם מספר סוכריות לאסוף.
 

הספר המתאים ביותר

בסופו של הספר הרביעי בסדרת הארי פוטר, העלילה מתחילה להיות אפלה באמת. למעשה, מכל הספרים, הרביעי הוא המתאים ביותר להפוך למשחק מחשב. יש בו תחרויות, המון קטעי אקשן, עלילת מותחת והמון טיסות על מטאטא מעופף - תודו כי זאת הסיבה שאתם כאן. אם עד עכשיו זכינו להרפתקאות הארי פוטר קלילות ומהנות, כעת חלק מהשלבים יציעו חוויה אפלה ורצינית הרבה יותר.

זו עדיין תהיה חוויה המיועדת בעיקר לצעירים שבינינו, אך כזו שגם מבוגרים חובבי קסמים יוכלו להנות ממנה. באלקטרוניק ארטס לא מנסים ליצור משהו מהפכני, אלא לבנות הרפתקה שתקרוץ למעריצי הספרים והסרטים. כרגע נראה שהם בכיוון הנכון. תמיד קיים החשש, כמו במשחקים מבוססי סרט אחרים, שהמשחק יצטרך להיות ארוז ומוכן בזמן למועד צאתו של הסרט לאקרנים ב-1 לנובמבר, טרם המפתחים יסיימו את העבודה. זאת אכן סיבה לדאגה, אך איכויות ההפקה של אלקטרוניק ארטס גבוהות, והמפתחים יודעים בדיוק מה הם רוצים להספיק.

הארי פוטר וגביע האש לא יהיה מועמד לתואר משחק השנה. יהיו בו סצנות אקשן מהירות, שלבי פלטפורמה קופצניים, קטעי ארקייד מהירים, ניחוח משכר של הרפתקה -כל מה שאנו מצפים ממשחק ילדים המבוסס על סרט. המטרה שלו היא לספק לחובבי הסדרה כמה שעות של הנאה בתוך עולם נפלא של ילדים וקסמים, ואת זה הוא מבטיח לעשות בצורה הטובה ביותר. אנו לא מצפים ממנו להפיל אף אחד מהכיסא, גם לא בלחש ריחוף, אך בעזרת שילוב נכון בין אקשן לחידות בהחלט ייתכן כי הפעם נקבל את מבוקשנו. הכינו את המטאטאים ומקלות הקסמים שלכם: הארי פוטר וגביע האש ייצא למחשב האישי ולכל קונסולות המשחק בתחילת נובמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by