ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ארון הספרים האירופאי 

ארון הספרים האירופאי

 
 
מערכת חיים ברשת

האיחוד הארופי לא מתכוון לתת למורשתו להישכח והוא מתכנן לסרוק ולהעלות לרשת מליוני ספרים, תמונות וסרטים לשימוש כולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למקומות, היכון, סרוק
 למקומות, היכון, סרוק   
האיחוד האירופי הכריז בסוף השבוע האחרון כי ברצונו ליצור ארכיון דיגיטלי של המורשת האירופאית, שיכלול ספרים, סרטים, מוזיקה, תמונות והקלטות שונות. בכך יהווה האיחוד תחרות לפרויקטי הספריות הדיגיטליות של גוגל ושל השחקנית החדשה בזירת הארכיונים - יאהו.

"מבלי זכרון קולקטיבי אנחנו כלום, ואנחנו לא יכולים להשיג כלום", אמרה ויויאן רדינג, ראש הועדה למדיה ולחברה באיחוד. "האינטרנט הוא הכלי החזק ביותר שיש לנו למיון ולשיתוף מידע מאז המצאת הדפוס על ידי גוטנברג, אז בואו נשתמש בו כדי להנגיש את כל החומרים הארכיונים האירופאים לכולם".

מטרת הפרויקט היא שכל משאבי התרבות האירופאית יעמדו לצרכי כולם וישמשו לעבודה, פנאי ולימודים. כמו כן, ואומנם הדבר לא נמצא על פני השטח אולם ברור שהוא קיים, האיחוד האירופי מנגח באופן זה את חברות האינטרנט האמריקאיות, אשר בעיניו הן מעין "כוח רשע", אשר משליט את התרבות האמריקאית ברשת ודוחק את זו האירופאית.
 
סדר גודל של הפרויקט הוא עצום. הספריות האירופאיות מכילות 2.5 מיליארד ספרים וכן קיימים בארכיונים מיליוני שעות של סרטים. כך שאם אכן הפרויקט הזה יצא לדרך, לממונים עליו תהיה עבודה מאד לא פשוטה של סינון, מיון, סריקה, דיגיטליזציה ושימור.

השאלה עכשיו היא האם הפרויקט יתקל באותן בעיות של זכויות יוצרים כפי שנתקל בהן הפרויקט של גוגל. ארגוני זכויות יוצרים שונים תובעים בימים אלו מגוגל לחדול בפרויקט סריקת הספרים, היות והוא מפר את זכויות היוצרים של הסופרים.

באיחוד האירופי, לעומת זאת, מאמינים שהם יוכלו להתמודד טוב יתר עם בעיות שכאלו. גם כך ישנם מספיק חומרים שכבר פגו זכויות היוצרים שלהם או שבעלי זכויות היוצרים נתנו את אישורם המפורש לכך. ואם חוקי זכויות היוצרים הקיימים מקשים על פרויקט הארכיון, יש לאיחוד האירופי, בתור גוף מחוקק, גם היכולת לשנותם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by