ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסקס והנפש, הגיליון השלישי של חדשות הפורומים 

הסקס והנפש, הגיליון השלישי של חדשות הפורומים

 
 
ריקי  כהן
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מנהלת הסקס

תגידו, יצא לכם לקפוץ לפורום סקס בנענע? ללא מעט מגולשי הפורומים זו שאלה רטורית. אם היה לי שקל על כל פעם שמישהו ניסה, באימייל, בטלפון ובאיסיקיו, לברר איתי "מי זו הגלית הזו", בטח מנהל הבנק שלי היה יותר מאושר. גלית הוא הכינוי של הבחורה שמנהלת את פורום הסקס בנענע.

אולי קצת מוקדם להתנבא, אבל עד היום לא הצליחו בישראל לנהל פורום שעוסק במין בלי שהוא יהפוך במהירות למרבץ של ילדים עם חוש הומור בסיסי ביותר. גלית, בינתיים, ולמרות האופוזיציה הרועמת מצד "נימפו-מנית" (והקהל שמצפה להאבקות בוץ בין הבנות), מצליחה לנהל פורום שהוא גם מעניין, גם שנון וגם, ואחרת הרי לא היינו באים, סקסי.
 
ההנאה שבסייבר סקס, ספר הדרכה אם אתם עוד צריכים
 ההנאה שבסייבר סקס, ספר הדרכה אם אתם עוד צריכים   
זו תמיד בעיה. בוואלה רצו לפתוח פעם פורום שנועד לדיונים חופשיים ללא השגחה, קראו לו "פרפרים הם חופשיים", ואת התוצאה אפשר לראות גם היום. יש שמות שאנשים לא עומדים בפניהם. ולא שצריך, כידוע, לקרוא לפורום בשם סקס כדי לגרום לאנשים לדבר על סקס.

יותר נוח לדבר על סקס במקומות פחות מוגדרים, למשל פורום תרבותי כלשהו, ותמיד נעים ומוגן להסתתר מאחורי דיונים אקדמיים ברומו של עולם (והדוגמאות גדושות מידי בשביל מנועי החיפוש). אבל "גלית", מנוע הדיונים המלוכלכים בפורום, היא לא רק מנהלת אלא גם בחורה עם פה גדול (יותר נכון עם יד מקלידה) שיכול לגרום למלחים שיכורים להסמיק. והם מעריצים את זה, אלא מה.
 
 
קאמה סוטרה, הסרט
 קאמה סוטרה, הסרט   
הבנים בפורום מתים עליה, כי בנים, כמו שעירית לינור כבר הוכיחה לכולנו, מופעלים על ידי מערכת הפעלה פשוטה במיוחד. ובלשונה של גלית, "זה השילוב בין פולניה למזדיינת". שאלתי את הבחור שמבין בדברים האלה ברשימת ה-ICQ שלי, והוא אישר את העניין. כן, זה מה שהם מחפשים.

פורום שנבנה סביב דמות הממקדת את העניין יכול להיות בעייתי.
היא מודה שהיא מפחדת מהיום שהקסם יפוג, והלקוחות יפסיקו לפקוד את הבורדל המשעשע שהיא מנהלת בשעות הפנאי שלה, עם כל יחסי הגומלין המתבקשים עם הקהל הצמא לריגושים, ושלל הדמויות הקבועות והמזדמנות, שלכל אחת מהן תפקיד משלה בדרמה הסייברספיסית. גלית: "זה מוציא ממני דברים שלא ידעתי שקיימים בי, ריכוז של כמה תכונות באופן קיצוני".
 
כן, כל מה שגולשי הפורום שואלים את עצמם כשהם קוראים את ההודעות שלה זה אם היא באמת ככה גם בחיים. נפגשנו (יתרון התפקיד) בבית קפה, לראיון מבוייש והזוי משהו. אז מה? לקחת לכם את הפנטזיה? לספר לכם בדיוק איך היא נראית? ברור שלא. מה, נכרות את הענף עליו אנחנו, כמו שכותבת גלית, נוהגות לשבת?

לא. אנחנו מעדיפים לתת לכם להמשיך לחיות את הפנטזיה, כי מהם פורומים אם לא פנטזיה. ואולי התיאור היפה ביותר של גלית הוא זה שהיא מוסרת לגבי עצמה: "אני ילדה מבוישת שמרימה את השמלה להסתיר את הפנים, ולא שמה לב שכולם רואים לה את התחתונים".
 

מתאבדי הפורומים

"גלית" היא לא הדרמה היחידה המסופקת בימים אלו באדיבות פורום סקס. בשבת לפנות בוקר כתב משתמש תחת הכינוי "GOLD" מכתב ארוך, נסער ומבולבל בפורום, שבו הודיע כי הוא מתכוון להתאבד.

בפורום, כמו בחיים, אנשים נבהלים נורא כשמישהו מצהיר הצהרה דרמטית שכזו, אבל האפשרויות להגיע אל המאיים מסובכות בהרבה, כידוע. מה שהופך את הפורומים ליעד נוח למניפולציות בדאגותיהם ורגשותיהם של אנשים, עם חשש מועט שיגיעו אל המפיץ.

לפני יותר משנה הופיעה בפורום לגילאי 45 פלוס ב-IOL, הודעה של אדם תחת הכינוי "נון סופי", ובה הודיע כי בתוך מספר ימים הוא מתעתד להתאבד.
 
הודעותיו הבאות, שעסקו בתכנון התאבדותו, יצרו הד עצום בפורום. הקהילה הקבועה יצרה קשר עם הנהלת IOL וביקשה את התערבותה, לאחר שהשתכנעה ברצינות כוונותיו. IOL פנתה למשטרה, וזו הוציאה צו בית משפט שחייב את החברה לחשוף את כתובת ה-IP של הכותב, וצו נוסף, שחייב את ספק האינטרנט של המאיים לספק את פרטיו.

ההליך לווה במבוכה מסויימת של המשטרה - שהייתה אז חסרת נהלים או ניסיון בנושאים כאלה. בסופו של דבר הגיעו חוקרי המשטרה אל האיש, שהוא ומשפחתו הופתעו מאוד מחדירתה הדרמה שבמחשב לתוך חייו הממשיים. האיש ויתר על תוכניותיו הסופניות, כמה מחבריו בפורום החלו להגיע אליו על מנת לסייע לו במצוקתו, כך שבעצם "הקהילה הוירטואלית" הפכה לממשית מאוד בחייו.
 
לשים את הלב ברשת, קבוצות תמיכה באינטרנט
 לשים את הלב ברשת, קבוצות תמיכה באינטרנט   
דינמיקה יום יומית כזו מתנהלת כבר כשנה בפורום בריאות הנפש ב-IOL, אותו מנהל ישראל סייקס, מנהל פורום בריאות הנפש ורכז של "בנפשינו", מוקד לנפגעי נפש ומטפל משפחתי.
הפורום משמש כקבוצת תמיכה של 24 שעות. לאנשים הסובלים מבעיות נפשיות, עם כל המאפיינים של קבוצת תמיכה "רגילה", כולל מפגשים חיים. סייקס: "היו לנו שלושה מפגשים. היו מאוד מרגשים בסך הכל, כשרואים את האנשים האמיתיים זה נותן מימד נוסף ואחר, רואים שיש מישהו אמיתי מאחורי המילים. הרבה אנשים כותבים שיש להם הרבה חששות ומקשר, אנשים שנפגעו, ננטשו, נבגדו, יש להם הרבה חשש. הם באים לפורום ורואים שיש שם אווירה אחרת. יש שם אנשים טובים שאפשר לסמוך עליהם, זה לוקח זמן, אבל הזמן יוצר ליצירת פתיחות מחודשת לקשר, ואמון שאפשר ליצור קשר משמעותי עם אנשים. זה מעבר לפורום עצמו".

אבל עם כל הרצון והאהבה שמושקעים בפורום מצד המנהל והמשתתפים, יש מקרים שבהם קצרה ידם מלהושיע. לא מזמן גילתה הקבוצה כי אחד הכותבים המזדמנים בפורום שם קץ לחייו. המשתמש הודיע על כוונתו בהודעותיו, אולם לא נעשו ניסיונות לאתרו.

סייקס: "זו סוגיה מאוד מסובכת, אם צריך לנסות לאתר את הבן אדם. אנחנו לא ניסינו לאתר אותם. יש פורום של שירות פסיכולוגי ייעוצי בסנונית והיה מקרה כזה, איתרו את האדם והכניסו אותה לאשפוז. זה היה דבר מאוד פוגע וזה אותת לאנשים בתוך הפורום שיש דברים שאסור להם לדבר עליהם.

"אני נקטתי בגישה שלא מאתרים, כדי ליצור מקום שיש בו מספיק בטחון להתבטא חופשי, וזו התערבות יותר מוצלחת. זה יוצר מצב של הצעה לעזרה. אנשים מציעים ליצור קשר, לדבר בטלפון או באייסיקיו, למשוך את האדם לתוך קשר, כאשר אין שום ערבון שזה יצליח. אני לא יודע ולא בדקתי מבחינה משפטית. אנחנו כל הזמן מתמודדים עם הסיכון הזה, אנשים שכותבים על מוות, וחושבים. באמת מצב סיכון גבוה. אני עושה שיקול שעדיף לי ליצור את מצב הביטחון, לטווח ארוך זה יוצר מצב של יותר עזרה.

"יש שם אוסף של אנשים שמתמודדים עם מצוקות דומות ובאמת מציעים אחד לשני עזרה. עצם זה שיוצאים מהבדידות, הרבה מהמצוקה זה הבדידות. אפילו אם לאדם יש אנשים מסביבו, לא תמיד הוא יכול לשתף אנשים במצוקות, הוא חושב שיש בו משהו לא בסדר שיש לו מחשבות כאלה. הוא מגלה בפורום שיש הרבה אנשים שמתמודדים עם דברים דומים וזה בהחלט עוזר. מצד אחד האנונימיות היא בהחלט חלק מהעניין, זה מקל על הפנייה הראשונית, אבל עם הזמן קשרים מתפתחים מעבר למה שרואים בפורום עצמו, של אנשים אמיתיים".

 

ציטוטי השבוע

"באופן בלתי תלוי לגמרי, רעידה כמו זו שפקדה את טורקיה תתרחש בזמן כלשהו גם בישראל. אנחנו לא יודעים מתי".
מנהל האסף הסייסמולוגי במכון הגיאופיסי לישראל, ד"ר אבי שפירא, בפורום רעידת האדמה בטורקיה של נטקינג.

"לא יעזור לכם מה שאתם חושבים או רוצים לחשוב!!! כל הסיסמולוגים שווים ל-*** !!###@@&&^%%%&&! נוסטרדמוס אמר שיהיה אסון באירופה אחרי או בזמן הליקוי והוא פשוט צדק!!! חבל על הכסף שמוציאים על כל מיני ד"רים למיניהם צריך פשוט לקרוא מה הוא כתב ולפעול לפי הרמזים!!! " מר שהם בפורום רעידת האדמה בטורקיה, נטקינג

"שמועות עצבניות שרצות עכשיו טוענות בעקשנות ששרלה` בהריון - נחשו מי האבא ?" פורום שמועות בנטקינג

"אני מצטער לומר לכם אבל אני באמת לא יודע מה קורה לכם שם בתמיכה של נטקינג. אני מנסה הרבה מאוד פעמים להכנס לדואר אבל אני לפעמים לא מצליח להכנס בכלל לאתר. האם זו בעיה כללית אצלכם או בעיה אחרת ?" דן-דן בפורום תמיכה של נטקינג

"אין מילים אשר יכולות לתאר את כאב ליבי והאכזבה היום עם הידיעה שיתר בני המשפחה נמצאו מתים. הכרתי את איציק האבא ז"ל מילדותי הוא היה בן אדם נפלא. נשמה טובה ,חייכן ממש קשה לדבר בלשון עבר עליו. כל הזמן קיוותי והתפללתי שהוא חי וימצאו אותו אפילו עם הוא פצוע אבל העיקר שיחיה. וכמובן גם קיוותי לשאר בני המשפחה אריה והוריו של איציק. אני מאמינה שאם הצוות שלנו היה מגיע יותר מוקדם לביניין שבו התאכסנו היו מוצאים את איציק בחיים וגם אריה. אפילו אנשי חילוץ אמרו שאם היו באים מוקדם יותר יכול להיות שהם היו עוד בחיים. משרד החוץ והקונסוליה בתורכיה צריכים להתבייש ולשאת באשמה על התיפקוד הלקוי והדבילי שלהם. יהי זכרם ברוך ומנוחתם עדן.
אמן" מיקי, פורום רעידת האדמה בטורקיה ב-IOL

"לא אין לי כלום נגד אנשי האימפריה העותמאנית ובתוך תוכי, אני מאוד מזדהה עם סבלם. אך כשהטלביזיה לוקחת אחריות למעשה ומתחילה לשדר אסונות, זה נראה מיד כמו מהדורה מהודרת ומורחבת של התוכנית "פוקוס", אשכרה שמחה ואסון. גם העיתונות הכתובה מגלה בימים אלה נטיות טבלואידיות "חולץ מההריסות לאחר 114 שעות, התאבד כעבור שעה" הן חלק מהכותרות, שהציפו השבוע את העיתונים. "הספקולנט שחולץ מההריסות שאל מיד, אם הבורסה נפלה?" ועוד כהנה וכהנה. פוקוס במיטבו". זמיר בפורום טלוויזיה בנענע
 

פורומים חדשים ברשת

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by