ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אזור אסון 

אזור אסון

 
 
אורי רודריגז-גרסיא

עצוב היה יום השישי הזה בירושלים. העיר שכל כך רגילה באסונות ופיגועים, התקשתה להתמודד עם עוצמת הכאב, ועם העצב שאינו מלווה הפעם בזעם על הפלסטינים או על הממשלה. רק על הרשלנות והחמדנות הפושעת, שהביאו ככל הנראה לאסון הנורא הזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אולמי ורסאי, יום שישי. כולם מכירים את כולם, היו בשמחות של כולם (רויטרס)
 אולמי ורסאי, יום שישי. כולם מכירים את כולם, היו בשמחות של כולם (רויטרס)   


עצוב היה היום בירושלים. בין הירקן למכולת בשכונת בקעה, התגודדו אנשים וסחו בקולות מהוסים על שארע אמש. "זוכר את שלום, שהיה שכן שלי? היה קרוב של סרור. אללה ירחמו, הלכה כמעט כל המשפחה", סח איש לרעהו, והבלונדינית, זאתי מהטלוויזיה, סיפרה בפעם האלף איך "השמיים נפלו".

עיר קטנה ירושלים - כולם מכירים את כולם, היו בשמחות של כולם, כולם היו פעם אחת לפחות באולמי ורסאי. גם כותב שורות אלו חגג לא פעם ולא פעמיים באולם עם השם המפוצץ. לפני כשתים-עשרה שנה נפתח האולם לראשונה, רצפות של שיש ונברשות בדולח, ומודעות במקומונים שהבטיחו "אירוע שלא היה כדוגמתו". קרובת משפחה התחתנה בעצם האולם הזה לפני כעשר שנים. 350 איש היו בחתונה והיה צפוף, צפוף מאוד.
 
מחלצים את הפצועים. שגרה של פצועים והרוגים על רקע בטחוני מופרת לה באחת (רויטרס)
 מחלצים את הפצועים. שגרה של פצועים והרוגים על רקע בטחוני מופרת לה באחת (רויטרס)   

מאז, הורחב האולם על מנת שיוכל "לאכלס" יותר מוזמנים, עוד 300 רבע-עוף, עוד כמה אלפים לבעל הבית. ה300- הפכו ל500-, שהפכו ל700-. בדרך, הורדו כמה מכשולים קטנים: עמודים, קירות תומכים, ושאר זוטות שעמדו בין גודלו האמיתי של האולם לחזונו של בעל המקום. כנ"ל גם באולם בקומה השניה, בו ביצע הבעלים שיפוץ לפני מספר חודשים. גם בשיפוץ זה, הוסרו "מכשולים" קטנים ש"הפריעו" בין מספר האורחים לכיסו של בעל הבית.

במכולת שבבקעה, מגלגלים כולם את המילה החדשה שלמדו ברדיו: פל-קל, עם ק` גרונית כזו, של ירושלמים, שמתגלגלת בכבדות על החך. על יד הבמבה, מסבירה ידענית אחת ("גיסי, יוסי, קבלן שיפוצים"), את המונח חדש מהרדיו: "זה כמו קלקר, רק מחול. יוסי אומר שמספיק לדרוך על זה חזק - וזה נשבר".

באזור הקופה מתגבשת לה הסכמה כללית: "זה בעל האולם השני, זה בקומה השניה, הוא אשם. גם הקבלן שיפוצים שהוריד לו את העמודים אמר לו שזה לא יגמר טוב". הזעם של האנשים במכולת מתועל בבת-אחת לקבלן השיפוצים ("בטח ערבי"). לו היה הקבלן נקלע בטעות למקום, היה בודאי נסקל בבקבוקים של בירה שחורה.
 
נשען על אחת מגדרות ההפרדה במקום, מסכם חובב ספורט מקומי את האירוע: "ככה לא בונים חומה, ככה לא בונים גשר, ככה לא בונים אולם-שמחות - וככה לא בונים מדינה". אני מברך את הנוכחים בשבת שלום, ובדרך הביתה כבר חושב כמנהג הירושלמים, צעד אחד קדימה: באיזה כביש כדאי לנסוע לגילה, לארוחת שבת אצל המשפחה.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by