ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אנוכי הנהלת פורומיך 

אנוכי הנהלת פורומיך

 
 
מיכל יפה

לא יהיו לך פסקאות א-ר-ו-כ-ו-ת, לא תעשה לך יותר מדי ניקים, לא תישא זעקת "מחקו לי" בפומבי, זכור את המחוות, כבד את התצוגה המקדימה, לא תפרסם, לא תבהל, לא תחזור על עצמך, לא תבטל את עצמך או את רעך בכל מקרה. השבוע בפורומים מציג: עשרת הדברות של הפורומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרת הדיברות לגולש המתחיל (איור: יעל בן-דוד)
 עשרת הדיברות לגולש המתחיל (איור: יעל בן-דוד)   
איזה מן חג משונה זה שבועות. מי שלא דתי, לא קיבוצניק ואין לו ילדים קטנים מרגיש אותו רק בגלל שיש חופש (ואפילו גשר מבורך הפעם). תשימו את שבועות בשישבת ואף אחד לא ישים לב אליו, דחוי שכמותו. אולי כפיצוי לשקיפות החג, הוא זכה במאכלים הכי טעימים, שאפילו לא נורא משמינים.

מי שכן זוכר עדיין דבר או שניים מבית-ספר, בטח יודע ששבועות הוא גם חג מתן תורה, שבו משה החליט שבמקום לצלול בסיני, הוא יטפס על הר מזדמן ויביא משם שני לוחות חרס כבדים, רק בשביל לגלות שעמישראל שנשאר למטה, לא חיכה לו ועשה מנגל מעגל זהב.

ומכיוון שמערכת השבוע בפורומים היא חובבת חגים ידועה, יוקדש הפעם המדור ל"עשרת הדיברות לגולש המתחיל בפורומים". ומי שרוצה להגיע לארץ המובטחת בו הודעותיו לא נמחקות, מומלץ שישנן אותן (ותודה ל-BMX על ההשראה):
 
סלינו על כתפינו ובתוכם ביכורי מחוות (איור: יעל בן-דוד)
 סלינו על כתפינו ובתוכם ביכורי מחוות (איור: יעל בן-דוד)   
1 אם אתה חדש בפורומים, אל תיבהל. תוך שבוע שבועיים תבין מה הולך ומי נגד מי ובינתיים תסתובב קצת ותקשיב למה שאומרים בעלי הפז"ם. זכור: גם אם בעולם האופליין אתה בנאדם מכובד ועתיר זכויות, בבואך לאינטרנט, אף אחד לא יודע את זה. בשביל לרכוש את אמונם של שאר הגולשים ולזכות מהם בכבוד, תצטרך להוכיח שאתה ראוי לו. ובכל מקרה, אל תשאיר הודעה שמתחילה במשפט כגון "אני חדש פה. על מה מדברים?".

2 בחר לך ניק ייחודי ומעניין, רשום אותו בתור "שם שמור בפורומים" למניעת זיופים ודבוק בו. הניק, בדיוק כמו שמך בעולם האמיתי, הוא הזהות שלך. ריבוי זהויות הוא דבר שיכול להיות משעשע, אבל גם מסוכן: עוד לא נולד האיש שהצליח להתמיד בכמה זהויות במקביל בלי שתתפלק לו כתובת האימייל של ניק אחר בטעות. (גם) בגלל זה צריך לשמור על קשרים טובים עם מנהלי הפורומים.

3 השתדל לא להאריך במילים. לרוב האנשים קשה לקרוא הודעות מעל 350 מילה, ובכל מקרה, רצוי שכל פיסקה לא תכלול יותר מ- 6-7 שורות ובין פיסקה לפיסקה תהיה שורת רווח. אם אתה כותב תגובה, השאר את משבצת "צרף תוכן הודעה קודמת" מסומנת, לטובת קוראיך. תגובות כותבים מתחת להודעה שאליה מגיבים ולא כהודעה חדשה.

4 הפורומים לא מיועדים לשמש כר לפרסומות. בשביל זה יש לנו מחלקת פרסום. אל תציף ואל תציק. יש לך משהו חשוב להגיד? תסתפק בהודעה אחת בפורום אחד ולא בארבעה פורומים. מי שירצה, ימצא כבר אותך. הפורום היחידי שמיועד להכרויות הוא פורום הכרויות. בשאר הפורומים, הודעות הכרות ימחקו. כמו כן, אין לפרסם תמונות סקס מכל סוג שהוא.

5 נענע קיימת כבר כמעט שנתיים וסביר להניח שרוב הדיונים הכלליים שתעלה, כבר נדונו באריכות בעבר. לכן השתדל לתת זוית מקורית ושונה לדברים ולא הודעות כגון "10 דיסקים שהייתי לוקח איתי לאי בודד".
 
מלאו אסמינו בר. אוכל לשבועות (איור: יעל בן-דוד)
 מלאו אסמינו בר. אוכל לשבועות (איור: יעל בן-דוד)   
6 השתמש בתבונה במחוות. חיוכים אפשר לפזר בלי הגבלה, אבל פרחים לבבות ועוד מעט גם בלונים עושים לכמה אנשים פריחה. לפני שאתה משתמש במחוות ה-NameDropping או "זהירות, אירוניה" וודא שהמושגים הנ"ל נהירים לך.

7 השתמש תמיד באופציית ה"תצוגה מקדימה" וכך תחסוך מעצמך שגיאות מיותרות ופדיחות שלא התכוונת אליהן. רוב ההודעות נשארות בפורומים לתמיד ולהוכיח אחר-כך שאין לך אחות יהיה הרבה יותר מסובך מאשר לקרוא עוד פעם אחת את ההודעה שלך לפני שאתה לוחץ "שלח".

8 כשאתה מקשר מילים להודעת אינטרנט, בחר צירוף מילים ייחודי, אחרת כל הודעתך תתמלא בקישורים שיצאו מהקשרם. קישורים לדברים שנמצאים בתוך נענע נהוג לעשות בצבע ירוק, קישורים מחוץ לנענע – בצבע כחול.

9 אם מחקו את הודעתך – אל תתבאס. זה קרה וקורה לכולם וסביר להניח שבצדק. אם יש לך השגות למחיקה, פנה למנהל הפורום או להנהלת הפורומים באימייל. תלונות על תפקוד המנהל, ימחקו מהפורום.

10 ולסיום - חיה ותן לחיות.
 
 

המתכונים הטובים של שבועות

ועוד לרגל החג: כמה מתכונים משובחים לשבועות ולשאר ימי השנה, באדיבות פורום האוכל שלנו:

חובבי הנוסטלגיה שביניכם ישמחו להיזכר במתכון לפונדו גבינה, מי שלא רוצה להסתבך ומחפש משהו פשוט, יוכל למצוא מתכון לעוגת גבינה שתמיד מצליחה. המחפשים משהו שונה ומקורי, ימצאו מתכון לקוסקוס חלבי (מתוק או מלוח לבחירתכם), ולקינוח תוכלו למצוא מתכון נפלא למשמשים מבושלים בשמנת מתוקה.

ומי שלא שבע עד עכשיו, יכול למצוא בפורום האוכל עוד כמה מתכוני גבינה. חג שמח ובתיאבון לכולם.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by