ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: מסרים מידיים 

הנבחרות: מסרים מידיים

 
מומלצי המערכת |
 
אורי גושן

משעמם לכם? אולי כדאי שתאמצו תוכנת מסרים חדשה (ותרעננו, באותה הזדמנות, את רשימת החברים). אורי גושן עם כל התוכנות המומלצות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכינו את המקלדות לחג
 הכינו את המקלדות לחג   
אתם מכירים אותם, אתם משתמשים בהם, והם גורמים לכם לדבר מבלי להוציא מילה מהפה. אלו הן תוכנות המסרים המידיים , שהפכו עם השנים לחברים הכי טובים שלכם, אך בלי הצורך לזכור את יום ההולדת שלהם או להחזיר אותם הביתה במונית כשהם שיכורים. לרגל עונת החגים, הבאנו לכם את סקירת התוכנות הפופולאריות ביותר, וצרפנו עוד כמה שאולי בכלל לא הכרתם. דברו חופשי, הכל בחינם.
 

ICQ - הותיקה

 
מה עוד לא נאמר על התוכנה העתיקה ביותר בשוק המסרים המידיים? הסבתא הגדולה והמבוגרת מכולן, על הטוב והרע שבכך. גרסה 5 החדשה, הן באנגלית והן בעברית, נבדלת משאר תוכנות המסרים בעיקר בשל מרכז ה-"Xtraz" שלה. שם למעשה מרוכזים כל התוספים והעזרים שנועדו להעשיר את חווית הצ'יטוט שלכם.

תוכלו לשחק במשחקי רשת לבד או עם חברים, לערוך עמם שיחות ועידה מרובות משתתפים, לבצע שיחות אודיו ווידאו ואפילו לשלוח כרטיסי ברכה לכבוד החג (בין השאר). תוכלו גם לשנות את התמונה המייצגת אתכם בחלון ההודעות ולבחור דמויות מאויירות, להעביר קבצים ולשלוח הודעות SMS באנגלית ובעברית ליעדים בארץ ובעולם.

השנה גם הושקה גירסה מיוחדת של ICQ בשילוב "נענע" המתממשקת עם דואר נענע, מאפשרת קבלת תכנים מהפורטל באמצעות מסך פתיחה בעברית, ומאפשרת גם לחפש באינדקס האתרים של הפורטל מתוך חלון התוכנה.

להורדת ICQ נענע
להורדת ICQ בעברית
להורדת ICQ באנגלית
להורדת ICQ גירסה 2003b
 

MSN Messenger - הפופולארית

 
מיקרוסופט עשתה צעד עסקי נבון כאשר דחפה באלגנטיות של משאית בטון את המסנג'ר למערכת ההפעלה. אמנם מדובר בגרסה בסיסית, אמנם כבר בפעם הראשונה שתתחברו לרשת תקבלו הודעה שעליכם לשדרג את תוכנת המסרים שלרוב כלל לא ביקשתם.

הגרסה האחרונה (7), מנסה לענות על כל הדרישות של המצו'טט הקלאסי. היא ניחנה בפשטות יתרה, שאולי משתמשים מנוסים יאהבו פחות, אך משתמשים חדשים ישמחו לאמץ. בנוסף, העובדה שממשק התוכנה העברי יוצא לרוב במקביל לגרסה האנגלית, ושאתר התמיכה של מיקרוסופט אף הוא כולו בעברית, תורמים לא מעט לפופולאריות הרבה שלה בקרב משתמשים צעירים או חדשים.

בכלל, השימוש בה הוא נוח ביותר בכל הקשור לגישה לדואר האלקטרוני של הוטמייל, עריכת שיחות אישיות או שיחות ועידה והתחלת שיחות שמע או וידאו. מבחינת אפשרויות מראה, היא מאפשרת את שינוי רקע החלון בו מתנהלת השיחה, לשנות את התמונה המייצגת אתכם ומאפשרת גם שימוש באמוטיקונים, אנימציות ואפשרות להקלטת קטעי קול קצרים.

להורדה (גירסה בעברית או אנגלית)
 
 

Yahoo Messenger - ה"מגניבה"

 
מדובר באחד המתחרים הרציניים מבחינת פיצ'רים למסנג'ר של מיקרוסופט, אך פחות פופולארי בקרב הגולשי הישראלי (למרות שמקומות עבודה רבים אימצו אותו). גם לו קיימות אפשרויות תצוגה רבות, והמרכזית שבהן כוללת הרכבת דמות (Avatar) משלכם באמצעות "מלתחה" של בגדים וסגנונות לבוש, שיער, תמונת רקע ופריטים נוספים.

בנוסף, תוכלו למצוא בתוכנה אייקוני אווירה (סמיילים במבחר פוזציות) מהחמודים שיצאו לכם אי פעם לראות, מה שירכך אפילו שיחת פרידה קשה (במסנג'ר?! תתביישו לכם). הגישה לכלים נוספים נוחה מאוד מהחלון הראשי, שם תוכלו למצוא משחקי רשת, חדשות ספורט, בורסה ומזג אוויר, לוח שנה עם תזכורות ועוד.

מבין כולן, רק ליאהו יש שירות רדיו מקוון, המשמיע את השירים ללא פתיחת חלונות נוספים, ומציג פרטים על השיר והאלבום, וכמובן מציע אותו לרכישה און-ליין. מיותר לציין כי לבעלי תיבות דואר של יאהו קיימת גישה מהירה וקלה לחשבון, ובכל פעם שתקבלו דבר דואר תתקבל על כך התראה בזמן אמת. פיצ'ר נוסף וחשוב לא פחות הוא אפשרות השארת הודעה קולית (כמו במשיבון) למשתמשים שאינם מחוברים.

להורדה
 

Google Talk - המנימליסטית

 
ה- Google Talk נראית כאילו נועדה במקור לאנשי עסקים, והיא מזכירה מעט את דף הבית של גוגל: מינימליסטית ונקייה משטויות. היא תציג את אנשי הקשר השמורים בתיבת הדואר שלכם בגוגל (אם יש לכם כזו) וליד שמם יופיע כפתור המאפשר לשלוח להם הזמנה להוריד את התוכנה (אם גם להם יש חשבון בגוגל). אפשרויות השיחה עצמה בסיסיות ביותר, ואת כל הפיצ'רים המוכרים מהמסנג'ר או מ-ICQ, לא תמצאו כאן.

אין אפשרות לשלוח קבצים, גם לא להוסיף אמוטיקונים, תמונה אישית לא תוכלו להציג ואם חלילה רציתם לבצע שיחת ועידה (אל תזכירו "מצלמת רשת" בכלל) – ותרו מראש על הרעיון. מה שכן תוכלו לעשות עם המסנג'ר של גוגל הוא בסך הכול לשלוח הודעות טקסט רגילות ולבצע שיחות VoIPבאמצעות מיקרופון ורמקולים\אוזניות באיכות שמע סבירה בהחלט. התוכנה מתממשקת כמובן לחשבון הדואר שלכם ב-Gmail (אם יש לכם), והיא תודיע לכם על כל פריט חדש בתיבה.

להורדה
 

Trillian - המאחדת

 
אם מרוב דובים אתם לא רואים את שולחן העבודה, או אם אינכם רוצים להוריד את שלושת התוכנות הללו, יש פתרון צנוע אך יעיל שיחסוך מכם סיבוכים מיותרים. טריליאן, היא תוכנה המסוגלת לשלב את שלושת החשבונות שלכם ב- !ICQ, Yahoo ו- Messenger תחת קורת פנטהאוז אחת.

עם הפעלתה, תתבקשו להכניס את פרטי המשתמש שלכם בכל אחת מהחשבונות האפשריים. אנשי הקשר שלכם יטענו אוטומטית ויופיעו כולם תחת רשימה אחת, על פי קטגוריות. למרות שישנה תמיכה בגופנים בעברית, הממשק עצמו באנגלית, ולעיתים הופך כינויים ברשימה לג'יבריש, אך סך הכול הממשק פשוט ביותר, ואידאלי למשתמשים חדשים, או כאלה שרק רוצים לדבר. מי צריך את כל מבוך ה"הפתעות" שיש לכל התוכנות המקוריות בכלל? תוכלו להוריד גם סקינים שיהפכו את הממשק לנוח עוד יותר, כמו למשל סקין ה-MSN, אם זה מה שעושה לכם את זה.

טריליאן מאפשרת גם להוסיף מספר חשבונות תחת אותו פרוטוקול (למשל ICQ או מסנג'ר), ללא סכנה כי שני החשבונות יתאחדו ויתמזגו אחד עם השני. כך תוכלו לנהל את הזהויות הסודיות שלכם במקביל, מבלי לפתוח מספר חלונות בו זמנית.

להורדה
 

Miranda - היעילה

 
עם R סקסית המתגלגלת על הלשון, ושם של רקדנית פלמנקו ספרדייה, פלא שרבים בחרו בה להיות האחת והיחידה שלהם? מירנדה הקטנה מצטיינת ביעילותה, ומצליחה לשמור על קור רוח ולא מתנפחת מעבר לפרופורציות. לא תמצאו בה "אשפים" מונפשים שיסבירו לכם צעד אחד צעד כיצד למצוא חברים, וגם לא איזה "מרכז מירדנה לבידור ופנאי". היא בסיסית ביותר, גודלו של קובץ התקנה מגוחך יחסית לאחרות, וכמות המשאבים שהיא צורכת היא מהנמוכים שתראו.

היא אולי נראית "ענייה" ודלה במבט ראשון, אך בעזרת פלאג-אינס רבים כרימון תוכלו לשנות את שפת הממשק, את צבעי הרקע, את האייקונים והצלילים והזרוע עוד נטויה. מיותר לציין כי כמו כל השאר, היא מתחברת לשרתי החשבונות האחרים שלכם ומרכזת אותם תחת רשימה אחת.

כדי להקל על הגולש הישראלי שאוהב את תוכנות המסרים שלו מלאות בפיצ'רים, פותחו שתי גירסאות שונות לתוכנה שמכילות פונקיות שימושיות כגון שליחת SMS-ים, תזכורות על ימי הולדת, חיווי ויזואלי על הקלדת טקסט ועוד.

להורדת מירנדה באנגלית (הגירסה המקורית)
להורדת מירנדה כחול-לבן (בעברית)
להורדת מירנדה 2 (בעברית)
 

Odigo - השובבה

 
עוד אחת שיודעת לעשות את זה לא פחות טוב, היא אודיגו. כמו חברותיה, היא יודעת להתחבר לשרתי החשבונות האחרים שלכם, וחבריכם יוצגו ברשימה אחת תחת הקטגוריה המתאימה. בדומה ל-ICQ, תוכלו לשוחח בקלות רבה עם אנשים אחרים, שאינם בהכרח נמצאים ברשימת החברים שלכם. עם הפעלת התוכנה תתבקשו להירשם, ומיד לאחר מכן תקבלו שם משתמש ייחודי המשייך אתכם רשמית לקהילת האודיגואים באשר הם.

מחפשים אהבה? מחפשים ידע מקצועי בנושא כלשהו? רוצים לשחק און ליין? הגדירו מה כוונתכם, הרגשתכם ורצונכם באותו הרגע, ותוכלו למצוא חברים בעלי תחומי עניין משותפים. בחלון התוכנה הראשי, תוכלו לראות מעיין רדאר, אשר יציג בפניכם מקבץ קטנטן מהאנשים הזמינים לשיחה, אם תרצו בכך - גם את כל אלו הזמינים וגולשים בדיוק באתר בו אתם שוהים. על ידי פילטרים (מסננים) מיוחדים, תוכלו להגדיר את הרדאר להציג בפניכם רק משתמשים בעלי מאפיינים מסויימים בלבד, כגון גיל, מין, מיקום גיאוגרפי, שפות, ועוד. לא מפליא איפוא כי הקרקע עליה מתהלכים משתמשי האודיגו, הפכה למגרש היכרויות וסטוצים סוער. אם משעמם לכם בחג הזה, נסו אותה. אולי יצא מזה משהו.

להורדה
 

TrilogyEC - המאובטחת

 
מרגישים כאילו מישהו מצוטט לשיחה שלכם במסנג'ר? מפחדים לשתף מידע רגיש בצ'אטים? הכירו את תוכנת המסרים המידיים הכי שושואיסטית שיש, שתבטיח שאף אחד לא יוכל לעקוב אחריכם. עם יכולת הצפנה של 256 ביט בתקן AES (או Advanced Encryption Standard), ובאמצעות חיבור ישיר לכתובת IP של מחשב אחר (כמו Net Meeting), התוכנה מאפשרת לערוך שיחות מאובטחות בזמן אמת ולהעביר קבצים באופן מוצפן.

פרט לשיחות טקסט והעברת קבצים, לא ניתן לבצע שיחות קוליות או שיחות וידאו, אך ניתן לצרף משתמשים נוספים לשיחה הרגילה (כלומר, שיחת ועידה טקסטואלית) ולהתחבר לעד 5 משתמשים בו זמנית. ניתן להגדיר שני מצבי חיבור: האחד רגיל ובעל ההצפנה הרגילה, והשני מוגן אף באמצעות סיסמא שאותה עליכם להגדיר. רק משתמשים שהגדירו אף הם את אופציית השיחה המוגנת והזינו את אותה הסיסמא בדיוק - יוכלו להתחבר אליכם ולהיפך. כלי שימושי במיוחד לפרנואידים שבכם.

להורדה
 

Qnext - הקהילתית

 
בדומה לטריליאן, גם תוכנה זו מאחדת את הפרוטוקולים הפופולריים, אך למעשה היא יותר מתוכנת מסרים מיידיים, וניתן לראות בה ככלי לשיתוף קבצים, שיתוף תמונות ועריכת שיחות ווידאו ואודיו (VoIP). היא למעשה כלי קהילתי המאפשר ליצור "עולמות" בעלי נושאים אישיים, ולהזמין את החברים ברשימה שלכם להיכנס אליהם ולצפות בתכנים שבתוכם.

המיוחד בתוכנה זו, הוא השירותים הנלווים שניתן להוסיף ל"עולם" שיצרתם. שירותים אלו כוללים שיחת טקסט מרובת משתתפים, תיבת נגינה עם קבצי המוסיקה שלכם, משחק דמקה ושחמט, ואפילו קליינט IRC העתיק למי שממש מתגעגע. Qnext פחות ידידותית מתוכנות אחרות ולכן גם פחות מצועצעת. אין לה אמוטיקונים חמודים או אנימציות מגניבות, אבל למשתמשים מתקדמים יותר זה בכלל לא אמור להפריע.

להורדה
 

Gaim - העוקבת

 
כמו חברתה לקוד הפתוח מירנדה, גם גיים תאפשר לכם להציג את אנשי הקשר שלכם משלושת הפרטוקוליים הפופולאריים, (וגם ICQ, AIM ועוד), ולמרות שאין לה אפשרות לבצע שיחות אודיו או וידאו, היא כוללת פונקציות חביבות ושימושיות. המרכזית שבהן (וגולת הכותרת שלה) נקראית Buddy Pounces, והיא תאפשר לכם לעקוב אחר מעשיו של איש קשר ברשימתכם ולקבל התראות קוליות או ויזואליות על מעשיו (התחברות\התנתקות. הקלדה וכד'), או אפילו להפעיל תוכנה או יישום כלשהם.

גיים כוללת כמובן פונקציות רגילות כגון שמירת היסטורית שיחה, אייקונים בסיסיים, שליחת קבצים ואפילו אפשרות להזהיר משתמשים מעצבנים במיוחד ואפילו לחסום אותם. תוכלו גם לכתוב הערות על אנשי קשר ברשימה (מה שלא ניתן לעשות במסנג'ר למשל), לשנות את סטטוס החיבור שלכם ועוד. ניתן להתקין את התוכנה גם בממשק עברי מלא.

להורדה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by