ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המדור לחיפוש קבורים 

המדור לחיפוש קבורים

 
 
אודליה ברקין

אם תמיד רציתם לדעת איפה קבורה מרילין מונרו, כמה גרפיטי יש על הקבר של ג'ים מוריסון ולמה אל קפונה קבור על גבעה בודדה - האתר findagrave.com הוא המקום בשבילכם. האתר מקבץ מיליוני קברים של אנשים מפורסמים יותר ופחות, ומאפשר לכל אחד לקבל מידע ותמונות של כל קבר. נשמע אזוטרי? לא בעיני 20 אלף האנשים שמבקרים באתר כל יום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר מעשרת אלפים קברים של סלבריטיס באתר. הקרב של מרילין מונרו בפוזה אופיינית (מתוך האתר)
 יותר מעשרת אלפים קברים של סלבריטיס באתר. הקרב של מרילין מונרו בפוזה אופיינית (מתוך האתר)   

כשג`ים טיפטון היה בקולג` הוא ערך מסע צליינות לקברו של המאפיונר הנערץ עליו, אל קפונה הנורא. הוא גילה שהאיש שכל חייו חייו נרדף על ידי מס הכנסה וצלמי פאפארצי, והיה אימת שיקאגו, נקבר בקבר בודד בראש גבעה. טיפטון החליט שהוא חייב לנסות לשחזר את התהילה שאפפה את קפונה בימי חייו גם במותו, והקים את אתר שמטרתו לרכז תמונות ונתונים על קברי סלבריטאים שונים. כך, למעשה, נולד האתר findagrave.com, שהפך כיום עם השנים למאגר מידע ענק בתחום.

מאז פברואר 1996 עת עלה לרשת, נאספו באתר מעל עשרת אלפים קברים של מפורסמים ויותר משני מיליון וחצי קברים של אנשים רגילים מכל רחבי העולם. באתר יש שני מנועי חיפוש נפרדים, אחד לקברי מפורסמים ואחד לקברי לא-מפורסמים, כדי להבטיח שכל אחד ימצא בדיוק את מה שהוא חיפש.

טיפטון, ברנש תמוה הנוהג לאסוף עפר מקברים של מפורסמים בתור תחביב, מודה שלא חלם שבארבע שנות קיומו האתר יצבור כל כך הרבה תאוצה ופופולריות. כיום הוא בן 27 ומתכנן אתרים במקצועו, אבל הוא מתפרנס לא רע רק מהפרסומות באתר, שעומד על ממוצע של 20 אלף גולשים ביום.
 
מכסה כ-75 מדינות ברחבי העולם. הקבר של הרוזן דרקולה המקורי, אי שם ברומניה
 מכסה כ-75 מדינות ברחבי העולם. הקבר של הרוזן דרקולה המקורי, אי שם ברומניה   
"מצא קבר" משרת מספר מטרות חשובות, כותב טיפטון (באתר): קודם כל, לתיעוד של כל מי שהיו חלק מהאנושות הקולקטיבית שלנו, יש חשיבות היסטורית. ומלבד זאת, כל אותם אנשים שמנסים לחקור אחר שורשי עץ המשפחה שלהם יוכלו למצוא את מבוקשם כאן. אבל המטרה החשובה ביותר, לדבריו, היא שהאתר בעצם מאפשר לאנשים לבקר את הקבר של יקיריהם , ובכך לשמר את זכרם בחיים. כל אלה שמטעמים שונים כמו מרחק גיאוגרפי, חוסר כסף או אחרים, לא היו מגיעים לקבר, יכולים להשאיר פרחים ופתקים על קברם הוירטואלי של החשוב להם, ולהתייחד עם זכרו.

האתר מכסה כ-75 מדינות ברחבי העולם. הרצת חיפוש על קברים בישראל מעלה כל מיני הפתעות. בין השאר אפשר למצוא אזכורים ותמונות מקבריהם של ישו הנוצרי, מריה הקדושה, דוד המלך, יצחק רבין, הקדושים שקבורים במקדש הבהאים בחיפה, וגם חסיד אומות העולם אוסקר שינדלר.

מלבד טיפטון מתחזקים את האתר, שבסיסו במדינת יוטה שבארצות הברית, מתנדבים מכל העולם שדואגים להכניס לתוכו רשומות ותמונות של אנשים מתים וקבריהם. יש כאלה עם אובססיה לקברים , שלוקחים את התפקיד קצת יותר מדי ברצינות. ראס דודג` מניו ג`רסי תרם לאתר כ-918 תמונות ואזכורים של קברים. דודג`, בעל תואר בתקשורת , מספר שההרגל לזחול בבתי קברות ולצלם קברים צמח מתוך אהבתו להיסטוריה, והתחיל כבר בגיל שמונה. הוא נהנה להתמקד בעיקר בקבריהם של גנרלים מפורסמים במלחמות ארצות הברית, ובקברים של שחקני בייסבול.

"כל כך חבל שאנשים עושים דברים רבי משמעות ומתים, ושאר האנשים פשוט שוכחים מהם. הם הופכים להיות שמות בספרים ולא יותר", הוא אומר. דודג` מודה לכל האחרים שתורמים לאתר (ומסתבר שיש הרבה מאוד משוגעים לדבר) על כך שהוכיחו לו שהוא לא היחיד שחולה במחלת תיעוד הקברים. לשאלה למה הוא בעצם עושה את זה הוא עונה: "זה בדיוק כמו לחזור בזמן".
 
המבוקש ביותר: הקבר של אלביס
 המבוקש ביותר: הקבר של אלביס   
התגובות המופיעות באתר הן ספק מדהימות ספק סהרוריות. "גדלתי במשפחה אומנת ומעולם לא הכרתי את אמי", כותבת גולשת אחת, "וזאת הייתה ההזדמנות היחידה שלי לגלות ולראות את הקבר שלה. שאלוהים יברך אתכם".

"בשנת 1993 אחי נפטר וגופתו נשרפה. שאריותיו נשארו אצל אשתו שבינתיים התחתנה מחדש, עברה דירה ונעלמו עקבותיה. כל הניסיונות שלנו לאתר אותה לא הצליחו ולא היה לנו שום מושג מה היא עשתה עם אפרו של אחי. בזכות האתר מצאנו את אחי", כותב מישהו אחר.

"אנשים באים ושופכים את ליבם כי הם כותבים על אביהם או אמם המנוחה", מספר טיפטון בראיון. "אני מרגיש מוזר, קצת כמו מציצן, אבל הרבה מהאנשים כתבו לי ואמרו שהאתר מספק להם תחושה של מעגל שנסגר בחייהם", הוא אומר.
 
 
בראש רשימת הקברים הכי מבוקשים באתר, מככב בגאון קברו של המלך אלביס, כשאחריו מרילין מונרו, ולא הרחק מאחוריה ג`ים מוריסון. די הרבה גולשים מנצלים את ההזדמנות ומחפשים אחר הרוזן הערפד דרקולה שקבור, כך מסתבר, אי שם ברומניה.

מי שממש מתעמק יכול להגיע למדור מיוחד באתר המוקדש לאיחודים שלאחר המוות. אם רציתם לדעת היכן קבורים נספי הטיטאניק, או אסון חללית הצ`לנג`ר, אם תהיתם מי משחקני חלף עם הרוח נפטר, והיכן הוא קבור, איפה בדיוק האחים מרקס מריחים את הדשא מלמטה או היכן קבורות קורבנותיו של ג`ק המרטש, זה המקום לברר. ואל תשכחו להשאיר זר פרחים וירטואלי ומכתב קטן.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by