ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סין מקשיחה את הפיקוח על האינטרנט 

סין מקשיחה את הפיקוח על האינטרנט

 
 
רויטרס

שורה של הגבלות על אתרי חדשות אוסרת עליהם לפרסם מידע הנוגד את "האינטרס הציבורי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשויות בסין הכריזו אתמול (א') על שורה של הגבלות חדשות על אתרי חדשות. הגבלות אלה מהוות הרחבה של הפיקוח שהיה קיים עד כה על סוגים אחרים של אתרים, כמו למשל קבוצות דיון. "המדינה אוסרת על הפצת כל סוג של חדשות שתוכנן נוגד את הביטחון הלאומי או את האינטרס הציבורי", מסרה סוכנות הידיעות הסינית הרשמית.
 
בהודעה של סוכנות הידיעות לא פורטו הכללים החדשים, אולם נאמר בה כי אתרי חדשות חייבים "להיות מכווני מתן שירות לעם ולסוציאליזם ולהתעקש על הדרכה נכונה של דעת הקהל; זאת בכדי לשמר את האינטרסים הציבוריים והלאומיים". כמו כן נאמר בהודעה כי כלי תקשורת העוסק בחדשות חייב ברשיון לנהל אתר חדשות. בנוסף, מפעילי אתרים חדשים צריכים להירשם במשרדי המידע הממשלתיים.

לסין כבר יש סוג של משטרה מקוונת מסורה המסיירת ברשת במטרה לפקח על התכנים המוצגים בה. פירסומים (פוסטים) המותחים ביקורת על הממשלה או עוסקים בנושאים רגישים - מוסרים חיש קל.

עד כה חובת הרישום, שהוטלה בראשית השנה, חלה על פעילות מקוונת שאינה למטרות מסחריות, כמו אתרים אישיים או בלוגים. מגבלה נוספת נטלה במרץ השנה כשפורומים של האוניברסיטה הוגבלו לשימושם של סטודנטים בלבד, ובכך נשמטה הקרקע מתחת לאחת הפלטרפומות שהיו חביבות על סינים שהיו מעוניינים לפרסם את דיעותיהם בנושאים רגישים. במסגרת השינוי חויבו מנהלי אתרים ומשתמשים מקרב הסטודנטים לערוך את פעילויותיהם המקוונות תחת שמותיהם האמיתיים בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by