ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: מנקים את הרג'יסטרי 

הנבחרות: מנקים את הרג'יסטרי

 
מומלצי המערכת |
 
אורי גושן

המחשב כבר לא מהיר כמו פעם? לפני שאתם מתייאשים - נסו לנקות לו את הרג'יסטרי. הנה כל התוכנות שיעזרו לכם בדרך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שאריות מיותרות? לא אצלנו
 שאריות מיותרות? לא אצלנו   
הרג'יסטרי (או "מערכת הרישום" בעברית) הוא מסד הנתונים של מערכת ההפעלה שלכם. מה שזה אומר, בקצרה, זה שהרג'יסטרי האומלל הוא האחראי הישיר לאגור, לשמור ולתעד את כל הגדרות התוכנה, החומרה וההעדפות האישיות שלכם במחשב.

למרות החשיבות שלו קובץ הרג'יסטרי נוטה להיות מגנט של בעיות: שאריות של תוכנות ישנות שהתקנתם, התנגשויות של הגדרות והבלאגן הכללי של מיקרוסופט - כולן משאירות את חותמן על האיזור הרגיש הזה של מערכת ההפעלה. וכשהרג'יסטרי נפגע, כל המערכת מטלטלת. אתם בוודאי מכירים את המצב: התרסקויות לא מוסברות, תוכנות שלא מוכנות לזכור הגדרות, התנהגות מוזרה של האינטרנט אקספלורר.

התוכנות שלפניכם סורקות את הרג'יסטרי, צדות את כל התקלות החמקניות, הזבל והשאריות שהצטברו שם ומתקנות את המצב. ביצוע תחזוקה שוטפת באמצעותן עשוי למנוע את קריסת המחשב הבאה, והן ממש פריטי חובה לצד האנטי-וירוס שלכם.
 

TweakNow RegCleaner - הבסיסית

 
תוכנה זו היא אחת מהתוכנות הפשוטות והקלות ביותר לשימוש, אך היא בסיסית למדי ואינה תאתר את מרבית השגיאות ברג'יסטרי. הממשק שלה פשוט ביותר, ומציג בחלון הראשי את הקטגוריות השונות שלפיהן התוכנה תסרוק את מערכת הרישום. מאחר ומדובר בגירסה החופשית והבסיסית של התוכנה – אין כאן אפשרויות או הגדרות מתקדמות. פשוט לחצו על כפתור Scan Now, וחלון חדש אשר יציג את התקדמות הסריקה יופיע בפניכם.

בחלקו העליון של החלון תוכלו למצוא את מספר הבעיות שנמצאו, בהתאם לרמת החשיבות שלהם. הסמל הירוק מצביע על בעיות שהן בטוחות להסרה, הסמל הצהוב מצביע על בעיות שאינן בטוחות להסרה באופן מלא והסמל הכחול מצביע על בעיות שאינן מסווגת. לחיצה על View Details תציג לכם רשימה של כל הרשומות הבעיתיות שנמצאו, ותוכלו להסירן באמצעות כפתור Delete. שימו לב כי תוכנה זו אינה מאפשרת גיבוי של פעולת המחיקה, ועל כן מומלץ לנקוט במשנה זהירות.

יתרונות: ממשק פשוט, נוח וידידותי אשר מתאים למשתמשים שאינם מנוסים
חסרונות: מצד שני, חוסר היכולת לבצע גיבוי אינו מומלץ למי שאינו בטוח במעשיו
שורה תחתונה: למשתמשים מתחילים או ממוצעים

להורדה
 

CCleaner - המהירה

 
שמה של התוכנה הוא למעשה קיצור של המילים Crap Cleaner, או בתרגום חופשי - מנקה הזבא'לה: עקבות שימוש במחשב, קבצים זמניים ושאריות שתופסות מקום בכונן הקשיח. אך פרט לניקוי אותם שאריות, התוכנה מסוגלת לנקות גם את הרשומות המיותרות ברג'יסטרי. יתרון של התוכנה על פני האחרות, הוא בשפת הממשק. אם כל המונחים באנגלית עושים לכם רע, תוכלו לבחור בממשק עברי (אך לא מושלם) שיעזור לכם להבין מה בדיוק התוכנה סורקת. בין אותם פריטים תוכלו למצוא סיומות קבצים שאינם בשימוש, קיצורי דרך בתפריט "התחל" ובשולחן העבודה ועוד.

כדי להתחיל את הסריקה, יש לבחור את לשונית "issues" או "סוגיות" בצד שמאל של החלון, ולבחור בכפתור "Scan…" או "סרוק...". התוכנה תתחיל להציג את כל הבעיות שנמצאו ברשימה, וניתן לבחור באופן מדוייק באילו לטפל ואילו להתיר כפי שהם. לפני תיקון השגיאות תישאלו באם ברצונכם לבצע גיבוי במסד הנתונים, ומומלץ לבצע אותו לכל צרה שלא תבוא.

יתרונות: אפשרות לממשק בעברית, מהירות סריקה גבוהה, יכולת לבצע גיבוי
חסרונות: לא ניתן לדעת מהו מספר הרשומות שנמצאו
שורה תחתונה: סריקה מהירה ויכולת איתור בעיות גבוה. מומלצת למשתמש הממוצע

להורדה
 
 

EasyCleaner - היסודית

 
מלבד נקיון הרג'יסטרי, התוכנה מכילה עוד 11 כלים שימושיים לקבלת מידע על המחשב וביצוע פעולות תחזוקה שונות. החל ממציאת קבצים כפולים ואיתור קיצורי דרך שאינם זמינים, ועד למחיקת הסטוריית גלישה והסרת תוכנות – התוכנה הזו מומלצת במיוחד לאוהבי הסדר והנקיון במחשב.

הכפתור השמאלי-עליון יאפשר לכם לבדוק את מערכת הרישום ולאתר בה שגיאות. לאחר הסריקה שעשויה להימשך מספר דקות, תקבלו רשימה מפורטת של הבעיות שנתגלו עם אפשרות להציגן על פי עמודות. בתחתית החלון ניתן לראות את מספר הרשומות השגויות שאותרו, וכן לבצע פעולות שונות כגון שמירת הרשימה, הדפסתה וכמובן - מחיקת הפריטים שסומנו. שמירת גיבוי לפעולה זו מתבצעת באופן אוטומטי וללא התערבותכם, וניתן במידת הצורך לשחזר את השינויים מתוך אפשרות ה-Undo שבחלון הראשי של התוכנה.

יתרונות: תוכנה המכילה כלי עזר רבים פרט לכלי הניקוי של הרג'יסטרי
חסרונות: עשוייה להרתיע משתמשים מתחילים בשל ריבוי בכלים שבה
שורה תחתונה: שימושית לביצוע תחזוקה שוטפת למחשב, ולא רק לרג'יסטרי

להורדה
 

RegSeeker - המסורבלת

 
היא מעט יותר מסורבלת וכוללת מספר כלים נוספים לשליטה והתאמה של הגדרות מערכת ההפעלה, אך כלי ניקוי הרג'יסטרי שלה עשוי לאתר רשומות רבות יותר מכל השאר. באמצעותה ניתן להסיר גם תוכנות מותקנות ויישומים הפועלים עם אתחול המחשב, לנקות הסטוריית שימוש וגלישה ברשת ולהתאים את הגדרות המערכת. כלי סריקת הרג'יסטרי שלה אינו בולט במיוחד וממוקם בשורה השמינית מלמעלה בצד שמאל.

לאחר ביצוע הסריקה היסודית (והארוכה), יופיעו בחלון התוכנה כל המפתחות והערכים שבהם אותרו הבעיות. תוכלו לסמן אותם אחד אחד (עם מקש CTRL) או את כולם יחדיו, ובאמצעות לחצן העכבר הימני ניתן להסירם במהירות. חשוב לוודא כי אפשרות הגיבוי החבויה (הנמצאת בפינה השמאלית תחתונה של החלון) מסומנת, על מנת שניתן יהיה לשחזר את השינויים במידה ויעלה הצורך.

יתרונות: סריקה מקיפה ויסודית למערכת הרג'יסטרי, כוללת אפשרות גיבוי ושחזור
חסרונות: אינה ידידותית במיוחד ובעלת ממשק מסורבל ולא נוח במיוחד
שורה תחתונה: עשויה להיות שימושית למשתמשים שאינם נרתעים מהממשק

להורדה
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by