ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המדריך למפרמט: ההתקנה 

המדריך למפרמט: ההתקנה

 
 
המומחה

עכשיו, אחרי שהכנו את הדיסק הקשיח - הגיע הזמן לאקשן האמיתי. כך תתקינו את חלונות, צעד אחד צעד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הכנות

לפני שבכלל מתחילים עם ההתקנה עצמה חשוב לוודא שיש לכם את כל מה שצריך:

1. דיסק התקנה של חלונות.

2. מספר רישוי חוקי לחלונות – הגישה של משתמשים פיראטיים לעידכון חלונות נחסמה ולכן תזדקקו לעותק חוקי למהדרין. מספר הרישוי רשום על מדבקה על גבי המחשב שלכם, על עטיפת דיסק ההתקנה או בחוברת ההוראות שצורפה לחלונות.

3. דיסק דרייברים של החומרה של המחשב (כרטיס קול, כרטיס רשת, כרטיס מסך וכ') - אם המחשב שלכם הינו מחשב חדש, הרי שאין מה לדאוג וסביר להניח שכל החומר הדרוש נמצא לידכם. לעומת זאת, אם המחשב שלכם כבר בן שנה או שתיים יתכן ובמהלך הזמן רוב החומר אבד בנבכי המגרות. במקרה זה ניתן להיעזר בכתבה הבאה.
 
מומלצת ביותר תוכנה בשם Everest שתוכל לספק לכם מידע מלא על המחשב שלכם, את מספר הרישוי של חלונות ואפילו קישורים להורדת מנהלי ההתקנים המתאימים לחומרה שלכם.
 
 

גיבויים

כמובן, שאם אתם מתקינים מחדש, בוודאי תרצו לגבות את המועדפים שלכם וגם כמובן את המסמכים.

המועדפים נמצאים בתיקיה:
C:\Documents and Settings\{user}\Favorites
ואילו תיקיית המסמכים שלכם היא:
C:\Documents and Settings\{user}\My Documents
כאשר את {user} מחליף שם המשתמש שלכם בחלונות. צרבו את הדברים החשובים לכם: מסמכים, תמונות, ספרי טלפונים וכדומה. מי שמעוניין בגיבוי יותר מקיף, מוזמן ללמוד על כך במדריך הבא.
 

עידכונים ואבטחה

מחקרים מראים כי מחשב שזה עתה הותקן עליו חלונות XP והושאר מחובר לרשת – שורד בממוצע כ 20 דקות לפני שיפגע מרעה זו או אחרת המסתובבות באינטרנט. לצורך כך מומלץ לוודא הימצאות של תוכנת אנטי-וירוס בהיכון.

פריט חובה בכל התקנה הוא חבילת ההרחבה SP2, שכידוע מכילה עשרות עדכוני אבטחה קריטיים שאסור לחבר את המחשב לאינטרנט בלעדיהם. אז איך תעדכנו את XP מבלי להיכנס לאינטרנט? על ידי כך שתכינו מראש דיסק התקנה שיכיל כבר את SP2. מומלץ לקרוא וליישם את המדריך הבא.

אם אתם מתקינים את חלונות מחדש בלבד, ולא עורכים שינויים בתצורת המחשב – רצוי לקרוא וליישם גם את הטיפ הבא שיחסוך לכם את תהליך האקטיבציה (תהליך בדיקה שמונע התקנה של עותק אחד של חלונות על מספר מחשבים).
 

תחילת העבודה

דיסק ההתקנה של חלונות XP מגיע כאשר הוא בר איתחול – כלומר, אין צורך בטעינה מוקדמת של שלל תוכנות או מערכת הפעלה בכדי להפעילו. כל שיש לעשות זה להכניס את הדיסק לכונן ולאתחל ממנו. לצורך כך, יש להיכנס אל ה-Bios של המחשב ולדאוג כי הכונן הראשון שממנו יבדק האיתחול – הינו כונן התקליטורים. לרוב, הכניסה אל ה-Bios מתבצעת ע"י לחיצה על מקש Del בשלב האיתחול. עקב ריבוי סוגי ה-Bios מומלץ להעזר בחוברת של לוח האם.
 

התנעה

 
לאחר שהמחשב יזהה את דיסק ההתקנה יופיע מסך בו המחשב מודיע כי הוא סורק את החומרה של המחשב:
 
 
לאחר מכן מסך בו המחשב יודיע כי הוא טוען קבצים:
 
 
ולאחריו טקסט על רקע כחול המודיע לכם כי אתם במערכת ההתקנה של XP ושואל מה ברצונכם לעשות:
 
 
היות ואנו רוצים להתקין XP נלחץ בשלב זה על Enter.
השלב הבא יהיה הסכם הרישיון:
 
 
ולאחר שתקראו אותו לעומקו תוכלו, אם אתם עדיין ערים, ללחוץ על F8 על מנת להמשיך.
אם ההתקנה מבוצעת על דיסק שכבר חולק למחיצות – ניתן לדלג על השלב הבא. אחרת – יש להגדיר מחיצות בעזרת ההתקנה של חלונות. לכן, במסך הבא:
 
 
נלחץ על c על מנת להיכנס ליצירת מחיצה חדשה, ונקבל:
 
במסך זה מוצג בפנינו הגודל המינימלי והמקסימלי של המחיצה שברצוננו ליצור. על ידי כתיבת הערך בשורה הבאה תוכלו לבחור את הגודל הרצוי. במדריך זה נשתמש בכל גודל המחיצה העומדת לרשותנו. זוהי כמובן הדרך הלא נכונה והלא מומלצת לחלוקת הדיסק, בחרנו בה רק לשם פישוט המדריך. למידע נוסף על חלוקה למחיצות, גדלים רצויים וכדומה, מומלץ לחזור ולקרוא את חלקו הראשון של המדריך.

לאחר מכן, נחזור למסך ההתחלתי שבו תופיע המחיצה שיצרנו.
 
 
 
בשלב זה נבחר אותה בעזרת הסימון האפור ונלחץ על Enter. אם ההתקנה מבוצעת על דיסק שכבר הותקנה עליו מערכת הפעלה XP בעבר, יופיע בפניכם המסך הבא:
 
ויהיה עליכם ללחוץ על C על מנת להמשיך או ESC על מנת לחזור ולבחור מחיצה אחרת.
 

פירמוט המחיצה

 
בין אם מדובר בהתקנה על מחיצה קיימת ובין אם מדובר במחיצה חדשה שזה עתה נוצרה – קיים הצורך לפרמט אותה ולבחור עבורה מערכת קבצים. היות ואנחנו מתקינים XP נבחר לפרמט את המחיצה כ-Ntfs ולכן נבחר את האפשרות השלישית.
 
 
לאחר הבחירה יופיע מסך שמוודא כי בחירתכם נכונה:
 
 
ולאחר לחיצה על F המחשב יתחיל בפירמוט.
 
 
וישר לאחר מכן בהעתקת הקבצים הנדרשים:
 
לאחר שיסתיים שלב העתקת הקבצים המחשב יאתחל את עצמו ויכנס אל ממשק ההתקנה הגרפי.
 

מסכי ההתקנה המעוצבים

 
לאחר האיתחול יופיע בפניכם הממשק הגרפי של ההתקנה במלוא הדרו:
 
עתה מיקרוסופט תבשר לכם כי חלונות הינה המערכת הטובה והחדשנית ביותר וכמה זמן עוד נותר לסוף ההתקנה. לאחר המתנה של מספר דקות, שוב תידרשו למעורבות בתהליך ההתקנה לצורך הגדרות פרטניות.
 

שפה ומיקום

 
היות ואנחנו בישראל והשפה המדוברת והנכתבת פה היא עברית, והיות וכיוון הכתיבה הינו מימין לשמאל, נלחץ על כפתור Customize ונתחיל בהגדרת העברית. התפריט שיפתח מחולק לשלושה חלקים. ראשית נפנה לכרטיסיה האמצעית שנקראת Languages:
 
 
בשלב זה יש לסמן את השדה Install files for complex script and right-to-left languages ולאחר מכן נלחץ על כפתור Apply. המתינו מספר שניות בהן ההתקנה תפעיל את התמיכה בכתיבה מימין לשמאל בכדי שנוכל להגדיר שפה ומיקום. לצורך הגדרת שפה נעבור ללשונית Advanced.
 
 
נבחר ב Hebrew בתפריט השפה ונסמן V ליד כל קידודי העברית בחלקו התחתון של החלון. לאחר מכן נעבור ללשונית ה-Regional option.
 
נסמן את השפה כעברית ואת המיקום כישראל. בסוף שלב זה נאשר והמערכת תתקין את כל התמיכה הדרושה. אם במקרה דילגתם על שלב זה, תמיד תוכלו לתקן זאת לאחר מכן מתוך חלונות עצמה על ידי כניסה אל לוח הבקרה ושם בחירה בהגדרות שפה ומיקום.
 

רישום המחשב

 
המסך הבא שיופיע יבקש מכם פרטים אישיים שיופיעו לאחר מכן באופן אוטומטי בכל תוכנה שתתקינו. לכן רצוי לבחור שם שתהיו שלמים איתו גם בחלוף הזמן ולהשמיט שמות בני זוג זמניים:
 
 
לאחר מכן יבקש המחשב באדיבות את קוד הרישוי של חלונות. שימו לב שקוד הרישוי מופיע באותיות גדולות (Caps).
 
 
כעת תתבקשו להעניק שם למחשב, אם יש לכם רשת ביתית רצוי, לשם הנוחות, לתת למחשב שם שיזהה אותו לאחר מכן ברשת כגון tv-computer, kids וכדומה.
 

הגדרת שעה ותאריך

 
בשלב הזה תתבקשו להזין את התאריך והשעה, כמו גם לקבוע למחשב אזור זמן. המערכת מושכת את השעה והתאריך מההגדרות הפנימיות של המחשב, אך עדיין רצוי לוודא כי אלו נכונות. כמו כן, עלינו לקבוע אזור זמן – כאשר ישראל רשומה בתור: GMT+2: Jerusalem.
 

הגדרות רשת

 
אם אינכם מנהלי רשתות בחברה גדולה ונדרשים להתקין רכיבים נוספים – השאירו את הבחירה בהגדרה טיפוסית מסומנת ולחצו על המשך:
 

שלב הפיצה

 
לאחר שלב זה, תוכנת ההתקנה תתפוס שוב פיקוד למשך כ 10-20 דקות ותסיים את ההתקנה עצמה. לאחר מכן, המחשב יאתחל את עצמו ובפניכם יופיע מסך הטעינה של XP.
 
 
הגענו לשלב ההתקנה האחרון. חלונות תנסה להתאים באופן אוטומטי את הרזולוציה של המסך:
 

המסך הראשון

 
תכירו את החלון הראשון שלכם במערכת ההפעלה החדשה. הוא יפגין כלפיכם חביבות מעושה ואין בו יותר מדי צורך, פשוט לחצו על כפתור Next. לנוחותכם, עומד לרשותכם סימן השאלה שעליו תוכלו ללחוץ בכל שלב על מנת לקבל הסברים נוספים.
 

הגדרת SP2

 
אם ההתקנה שלכם כללה גם את חבילת Sp2 של XP יופיע בפניכם המסך הבא:
 

אקטיבציה של חלונות

אם המחשב שלכם מחובר לרשת (ביתית, משרדית וכ') הרי שבשלב זה הוא אמור להיות כבר מחובר לאינטרנט ותוכלו לבצע את האקטיבציה כבר עכשיו. רצוי לסיים עם התהליך מהר ככל האפשר – 30 יום (שלאחריהן חלונות תתחיל לעשות צרות צרורות) חולפים הרבה יותר מהר מכפי שחשבתם. אם החיבור שלכם דורש הגדרות וחייגן, או לחילופין בחרתם לגבות את האקטיבציה הקודמת תוכלו לדלג על שלב זה. לאחר מכן תישאלו אם ברצונכם להרשם אצל מיקרוסופט:
 
 

רישום משתמשים

 
מסך זה יאפשר לכם להכין מראש עד חמישה משתמשים בחלונות. ניתן להזין את כל ה-5 מראש או פשוט ליצור חשבון יחיד ולאחר מכן לפתוח חשבונות נוספים לפי הצורך. השם שתקלידו בתיבת השיחה יהווה את שם המשתמש שלכם. למרות הפיתוי להקליד שם משתמש בעברית (ולמרות שחלונות בהחלט תומכת באפשרות זו), מומלץ להקליד שם משתמש באנגלית שכן חלק מהתוכנות לא ידעו לקרוא קבצים מתוך תיקיית המסמכים שלכם בגין התווים העבריים בשם.
 
 
זהו, סיימתם – אתם מוזמנים להתחיל להשתמש בחלונות XP. רק לחצו על Finish ואתם שם:
 
בשלב זה, רצוי להתקין את האנטי-וירוס ואת חבילת העידכון של SP2 (באם לא עשיתם כך במהלך תהליך ההתקנה) ורק לאחר מכן להתחבר לאינטרנט.
 

סוף דבר

התקנה של חלונות XP, כפי שניתן לראות, איננה מסובכת כלל וכלל לוקחת זמן קצר יחסית. לאחר מכן תהיה ברשותכם מערכת הפעלה נקייה ומהירה (לפחות עד שתתחילו להתקין תוכנות שונות). למי שרוצה לחסוך מעצמו בשלב מאוחר יותר את התהליך המייגע הזה מומלץ ליצור העתק (Ghost) של המחיצה לפי המדריך הבא. באם תרצו שוב להתקין את חלונות, במקום לעבור את כל התהליך הלז, כל שתאלצו לעשות זה שיחזור ההעתק והמחשב יחזור למצב שבו היה באותו הרגע.

ומה מכאן? עכשיו נותר רק לצייד את מערכת ההפעלה החדשה והנוצצת שלכם בכל מה שצריך.

בהצלחה!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by