ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: מכה לשיתוף הקבצים 

השבוע ברשת: מכה לשיתוף הקבצים

 
 
אורי ברקוביץ`

האם סצינת אתרי השיתוף בישראל הגיעה אל סופה? וגם: שירות טלפון אנונימי ברשת ובואו של האינטרנט המהיר באמת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשך השנים דיווחנו לכם ב"חיים ברשת" על כל חדשה וידיעה בנושא שיתוף הקבצים. סקרנו עבורכם פחת או יותר את כל תוכנות השיתוף האפשריות, הצטערנו על כל שירות שזוהם ברוגלות והתלהבנו מכל טכנולוגיה או רשת שעלו לגדולה. עקבנו מקרוב אחר נפילתה של נאפסטר ואחר כל אחר כל החזיתות במלחמה שניהלו ענקיות הבידור.
 
מתוך ההודעה באתר לה-לה
 מתוך ההודעה באתר לה-לה   
עד עתה, כישראלים, היינו כצופים מהצד כאשר קראנו על חברות תוכנות השיתוף, אתרי השיתוף ומשתפים פרטיים שנתבעו השכם והערב בארצות שמעבר לים. סברנו לתומנו, שמשום מה, השיתוף ימשיך ללבלב באין מפריע, וכי הרשת הישראלית היא כאי מבודד שלאף אחד אין ממש זמן וסבלנות להתעסק איתו. אתרי השיתוף הישראלים, שבתחילה התרגשו מן המכתבים שקיבלו מן הארגונים אליס והפדרציה הישראלית לתקליטים וקלטות, החלו להתעלם מהם. אלה שירדו מן הרשת, חזרו אליה עד מהרה בשינויים כאלה או אחרים.
 
 
השבוע נפל דבר בעולם שיתוף הקבצים הישראלי. ארבעה אתרי שיתוף קבצים, שניים מהם מן המובילים בסצינה, התעוררו בבוקר יום ראשון ומצאו על מפתן ביתם המאוד לא וירטואלי צו בית משפט. ההוראה: סגירה לאלתר ויפוי כוח מלא לעורכי הדין של הארגונים הרודפים אותם לחקור ככל העולה על רוחם. על כל שרת, קובץ, לוג או נייר, הכל פתוח לבדיקה ובירור באישור בית המשפט.
 
 
 
לאחר שהאתרים שנתבעו, להלה, ליונטוורק, שיפט וסבסנטר נסגרו, ראו אתרי השיתוף ווארזפאו ו-ALLOFMP3 כי רע, וחיש קל הודיעו גם הם על קיפול הזנב. בבת אחת אחת נעלמו להם כל אותם עמודי רשת עמוסים בלינקים למיטב הסרטים, האלבומים והמשחקים. אלה הוחלפו במעין בלוגים המעדכנים את הגולשים באירועי הימים האחרונים, מפנים אותם לקרוא כל כתבה שפורסמה בנושא במדורי המחשבים, וכמובן מבקשים מהם להרים תרומה לטובת המאבק המתלהט.
 
עו"ד שרה וערן פריזנטי
 עו"ד שרה וערן פריזנטי   
לדברי מפעיל אתר ליונטוורק הוא "הופתע" מן התביעה. הופתע? עבור מי שבוודאי עקב בשנה האחרונה אחר שפע הראיונות עם שלושת השחקנים הראשיים בסיפור, הפתעה היא הרגש האחרון שהוא היה אמור לחוש. עו"ד שרה פרזנטי, שבנה, עו"ד ערן פרזנטי, מנצח על התביעה, איציק כהן, מנכ"ל א.ל.י.ס ומוטי אמיתי, האחראי על האכיפה בפדרציה הישראלית לתקליטים וקלטות, לא הסתירו דבר. הם פירטו את תוכניותיהם לטווח הארוך, בלי למצמץ ואפילו עמדו (פלוס מינוס) בלוח הזמנים. כך למשל, כבר בסוף יוני השנה אמרה עו"ד פרזנטי בראיון ליובל דרור כי הוחלט שלא לתבוע גולשים בודדים אלא להתמקד באתרי השיתוף המכילים קישורים ישירים או מוסווים לקבצים ברשתות ה-P2P. אז הצהירה פרזנטי מפורשות כי התביעות יוגשו ב-1 בספטמבר. החודש, עשרה ימים בדיוק לאחר תאריך היעד, הוגשה התביעה. שלושה חודשים לפני הראיון ההוא, התראיין איציק כהן מהפדרציה ל-ynet. גם הוא נידב את לוח הזמנים. לשאלה: "מתי תתבעו את אתרי שיתוף הקבצים? השיב כהן: "תוך מספר חודשים".
 
לאור הדברים הללו אולי כדאי לקחת ביתר רצינות את דברי עו"ד פרזנטי לפיהם הם שואפים ליישור קו של בית המשפט הישראלי עם הערכאות בארה"ב (שפסקו לרעת שירותי השיתוף גרוקסטר ומורפיאוס). מצויידים בפסיקה המתאימה (כך הם מקווים לפחות), היעדים הבאים שלהם, שימו לב, הם תוכנות השיתוף עצמן ו"גולשים כבדים שלא סוגרים את האימיול". אם אני הייתי אחד מהחבר'ה האלה, ואני מכיר אישית לא אחד, אני הייתי חושש. אולי אף הייתי שוקל להוריד מעט את הקצב. בחו"ל (כך לפחות טוענות חברות הבידור), נשכבו כבר הרבה משתפי קבצים על הגדר ומצאו עצמם מתפשרים על אלפי דולרים עם חברות הבידור.
 
מה שבטוח, אירועי הימים הדברים הפריכו במחי צו מניעה אחד את ההערכות שנפוצו במאמרים, טוקבקים ובפורומים שעסקו בנושא, ושזילזלו בנחישות וברצינות של חברות המוזיקה והסרטים. מה לא יוחס להם: אמרו שהם מנסים להפחיד, טענו שהם משמיעים איומי סרק, וכי חשוב, טענו ש"אם באמת היה להם קייס, אז הם היו תובעים כבר מזמן". אז הם תבעו.
 
עתה יש לחכות לדיון שייערך בנושא (הפעם במענד שני הצדדים) ב-16 בנובמבר. עד אז יש לעורכי הדין של תעשיית הבידור די זמן כדי לעבד את החומר אותו השיגו במסגרת הצווים ולחכות שאנשי שיתוף הקבצים יעשו כמה שיותר טעויות. בצד שני, לעומת זאת, יצטרכו קודם כל להירגע מתחושת הבלבול וחוסר הוודאות שאפפה אותם, לגייס עורכי דין מספיק טובים שיגנו עליהם, לנסות סוף סוף להתגבר על חילוקי הדיעות והיריבויות הישנות ולהתאחד לקראת המאבק המשותף.
 
לקריאה מורחבת:
 
בעולם: רשת השיתוף WinMX הושבתה; כנראה בעקבות מכתבי אזהרה לקראת תביעה שקיבלו מ-RIAA. על פי ההערכות, גם LimeWire, קאזה, eDonkey, האתר ביטורנט ו-i2Hub בין מקבלי המכתבים.
 
על מאמצי ההישרדות גרוקסטר של לאחר ההפסד בבית המשפט העליון, ולפני המשך הדיונים בעניינה בערכאה הנמוכה.
 
 
 
 
 
פרשנות: ניצן וידנפלד מזכיר לכולנו שמדובר בסך הכל בעוד פרק בהצגה הכי טובה בעיר
 
דובר WarezFaw.com בטור דיעה: רווחי חברות הבידור לא יעלו בעקבות הסגירה, פשוט כי אי אפשר לנסות לחלוב פרה שלא קיימת
 

עוד השבוע

דקס. ככה זה נראה
 דקס. ככה זה נראה   
• השבוע עלה לאוויר אתר הרשת החברתית דקס, שהשמועות עליו רוחשות זה מכבר. נכון לעכשיו כבר הספיק דקס לצבור כמה מאות משתמשים, אבל ישראל בסך הכל קטנה על יונתן דורטהיימר ואסף גנדלר, מקימי האתר שמכוונים בגדול לקהל בחו"ל. האם הם באמת יצליחו להתחרות עם ענקים כמו MySpace, Friendster ו-Yahoo 360? אילנה תמיר מהמרת עליהם בגדול. (לכתבה)
 
 
• סתם, כדי שתוכלו להוריד קבצים חוקיים יותר מהר, השיקה בזק ביום ראשון תשתית לגלישה במהירות הורדה של 5 מגהביט. הוט יישרה קו, וכל הספקיות החלו גם הן לבשר ברבים על חבילות גלישה במהירות החדשה. המחיר לספק פלוס תשתית: כ-300 ש"ח. שירה גל התלהבה. בערך.
 
 
• כל הרשת התלהבה מהשלט של Revolution, קונסולת העתיד של נינטנדו, שנחשף בתערוכת המשחקים TGS 2005 בטוקיו. (לכתבה)
 
• מסקיו ( maskYOO ), שירות ישראלי חדש, מאפשר לכל מי שהפרטיות יקרה לו לרכוש מספר טלפון זמני אותו יוכל לחלק לכל דיכפין בלי לחשוש מהטרדות וטירדות מהאנשים הלא נכונים או בזמנים הלא המתאימים. הקאץ' היחידי: משלמים בעצם על השיחות הנכנסות. היתרון: מספר טלפון בשיטת השתמשת וזרקת. מתאים במיוחד לבחורות בעלות נטיה למשוך נודניקים. (לכתבה)
 
• התחרות בשוק חיפוש העבודה ברשת מתחממת: אתר הדרושים החדש MSN Jobs נכנס לשוק שנשלט עד כה על ידי אתרי העיתונים הגדולים, Jobinfo והומלס. אחרי הרשמה קצרה וחינמית תוכלו לבדוק כמה קולגות שלכם באותה משרה ובאותו מעמד כשלכם משתכרים, ואיפה אתם ממוקמים ביחס אליהם. תמורת תשלום תוכלו לחפש גם עבודה. לרגל ההשקה, אגב, השירות ניתן בחינם.
 
• אם להאמין להודעה של סלקום, שהשיקה ממש לא מזמן את פלטפורמת האינטרנט הסלולרי i-mode, משתמשי הסלולר בישראל דווקא רעבים לאינטרנט. רק תנו להם אותו בצורה חלקה וזורמת והם יקחו בשתי בשתי ידיים, ובאלפיהם. (לכתבה)
 
מערכת ההפעלה כבר בפנים!
 מערכת ההפעלה כבר בפנים!   
• ביום שני הושק בארה"ב כונן הזיכרון של חברת U3, מייסודן של החברה הישראלית M-Systems ו-Sandisk, בנפח 1 ג"ב ובעל מערכת הפעלה מובנית. הכונן, המכיל יישומים כמו ICQ, תוכנות אנטיוירוס ופיירוול, סקייפ ואחרות מאפשר להשתמש בו כמעין מחשב קטן ועל פי הכרזת החברות המפתחות, הוא מהווה שלב אבולוציוני חדש של כונני הפלאש. (לכתבה)
 
• סקיילוק - תוכנה שמאפשרת לנהל את השיחות בסקייפ כמו באאוטלוק. (לסקירה)
 
• קבוצת TFITG ( או: The First Israeli Trading Group ), המונה מעל אלף גולשים פעילים ב-eBay עומדים לערוך כנס ראשון בישראל במטרה "ליצור הוויי של תרבות ישראלית של איביי פה בארץ". (לכתבה)
 
• פשוט מפחיד: חוקרים גילו שניתן לצותת למקלדת, על אמת, ולא באמצעות תוכנה שמנטרת את ההקלדות מתוך המחשב. הטכניקה שלהם כוללת מיקרופון המאזין לצלילי המקשים, ותוכנה שיודעת להבחין בין הצלילים שמפיקים המקשים השונים, הנגזרים מהזווית בה הם נלחצים, ומיקומם במקלדת. (לכתבה)
 
שכפלו את הדסקטופ בקלות
 שכפלו את הדסקטופ בקלות   
גם השבוע המומחה היה כאן בשבילכם: כך תנצלו את העכבר טוב יותר במהלך גלישה ברשת, איך להשתיק את ההודעות המרגיזות של חלונות, שכפלו לעצמכם את הדסקטופ ומה עושים כשהחלונות כבר לא נראים אותו הדבר?
 
קלוז אפ לאנג'לינה
 קלוז אפ לאנג'לינה   
קצת נחת לסופ"ש: כך נשמע התא הקולי של אשטון קוצ'ר, קלוז-אפ לפרצופים של כוכבי הוליווד, הקליפ החדש והמטורף של הפרודיג'י ואוסף ממכר במיוחד של כל משחקי היציאה מהחדר שהציפו את הרשת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by