ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ועוד מז'אנר רובסון גרין 

ועוד מז'אנר רובסון גרין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה עדיין בולשיט, אבל זה כל כך אינטליגנטי וכל כך מענג, שאין לך ברירה אלא להתמכר. רומן פזיז
 זה עדיין בולשיט, אבל זה כל כך אינטליגנטי וכל כך מענג, שאין לך ברירה אלא להתמכר. רומן פזיז   

מי שקורא מקומונים תל אביביים איכותיים, לא מן הנמנע שנתקל בתיאוריה של ידידי א. על ז`אנר רובסון גרין בטלוויזיה הבריטית. בקיצורים והשמטות, התיאוריה הולכת ככה: מדובר בסדרות שנראות איכותיות, משוחקות נהדר, תסריטן סביר ומעלה, תקציבן נאה ומאפשר מרדף מכוניות פה ושם, וצילומן מרהיב. רק אחרי שלושה פרקים אתה מגלה שזה בעצם בולשיט. אינטליגנטי, אבל בולשיט. אה, ועוד מרכיב הכרחי: בכולן משחק רובסון גרין, שחקן מוגבל אך מקסים ומיוחד, שהתמחה בז`אנר הקרוי על שמו.

"רומן פזיז" הוא אולי הדובדבן שבשפיץ הקצפת של הז`אנר. כלומר, זה עדיין בולשיט, אבל זה כל כך אינטליגנטי וכל כך מענג, שאין לך ברירה אלא להתמכר.

כמה הבהרות: ראשית, זה לא סתם סרט, זה סרט המשך לסידרה מצליחה ביותר הנושאת את אותו שם (Reckless). הסידרה היתה אמורה להיות מעין רומן רומנטי בכיכובו של אהוב הנשים רובסון גרין, אלא שהאיש התעקש להפקיד את הכתיבה בידיו של פול אבוט, תסריטאי נפלא (המפצח, לגעת ברשע, ועוד). אבוט קיבל אור ירוק לעשות מה שהוא רוצה, והתוצאה היתה מפתיעה מבחינה אמנותית וגם מסחרית: הסידרה היתה ללהיט מטורף, שיצא גם בוידאו, והגיע לקהל הרבה יותר גדול ומגוון מזה שציפו לו. זה מה שקורה כשנותנים לתסריטאי טוב באמת להשתולל.
 
בסידרה, גרין הוא מנתח צעיר ורב קסם, שמתאהב באשתו של ראש המחלקה הצפוד והקפדן. יש פה בגידה, יש פה מערכת יחסים עם אשה מבוגרת יותר, שעוזבת בית מסודר בשביל גבר חסר מעצורים עם חיוך מקסים. אם לא ראיתם, לא נורא.

שנתיים אחר כך הגיע הסרט, ובו מנסה הבעל הנבגד לעשות כל שביכולתו כדי להחזיר אליו את אשתו, ולעצור את נישואיהם של השניים.

האשה היא פרנצ`סקה אניס המצויינת, והבעל הוא מייקל קיצ`ן: שחקן פשוט נהדר, מלא ניואנסים כרימון, אפוף במין מתח פנימי שלעולם לא נפתר, וסימן ההיכר שלו הוא צקצוק מוזר שהוא משמיע בלשונו כשהמתח נעשה בלתי נסבל.

מענג.

רומן פזיז; שישי, יס 1, 16:05
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by