ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סורק-פון 

סורק-פון

 
 
מערכת חיים ברשת

תוכנה הנמצאת בפיתוח תהפוך את המצלמופונים למכשירים שאפשר יהיה לסרוק באמצעותם מסמכים, ספרים ועיתונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנה המפותחת על ידי חברת NEC ומרכז Nara למדע ולטכנולוגיה ביפן, תאפשר לסרוק מסמך נייר שלם באמצעות טלפון נייד עם מצלמה, דיווח ה-New Scientist. באמצעות העברת המצלמופון מעל למסמך כלשהו, בין אם זהו ספר או עיתון למשל, אפשר יהיה לקבל עותק דיגיטלי של המסמך. פיתוח זה מהווה תחרות לחברת Xerox שהודיעה גם היא על פיתוח טכנולוגיה דומה.
 
כבר עכשיו חנויות ספרים ביפן מתלוננות על כך שחלק מבעלי המצלמופונים נוהגים לסרוק כתבות מתוך עיתונים או מגזינים כדי לקרוא אותן אחר כך ברכבת בדרך לעבודה. אפשרות זו פתוחה בפני בעלי מצלמופונים שמצוידים טכנולוגיה המסוגלת לזהות טקסט מתוך תמונה, הנקראת Optical Character Recognition (או OCR).

אולם ההבדל בין הטכנולוגיה הקיימת כבר עכשיו לבין התוכנה החדשה הוא בגודלו הפיסי של המסמך אותו ניתן לסרוק. אם המצלמופונים של הדור הנוכחי יכולים לסרוק מקטעים קטנים, התוכנה החדשה מסוגלת לסרוק דף שלם.
 
תהליך הסריקה מתבצע באמצעות העברת המצלמופון מעל גבי המסמך. התוכנה מצלמת כמה תמונות סטילס בזו אחר זו ואחר כך מדביקה אותן כשהיא נעזרת בקווי המתחם של הדף כנקודת התייחסות. היצרניות אף אומרות שהתוכנה יודעת להתמודד אם הדף הנסרק אינו ישר.

סריקה של דף A4, למשל, תוך כדי החזקת המכשיר 20 סנטימטרים מעל לנייר באמצעות מכשיר עם רזולוציה של 1 מגהפיקסל, תיצור רצף של 21 עד 35 צילומים.

"המטרה שלנו היא לאפשר להשתמש בטלפונים ניידים כמכשירי פקס ניידים או סורקים הזמינים לשימוש בכל זמן", מסביר דובר NEC.
 
 

נפתחה עוד זירת קרב בענייני זכויות יוצרים

הבעיה הצפויה כעת, כמו תמיד כאשר מדובר באמצעי העתקה ושיכפול דיגיטלים, היא בעיית זכויות היוצרים. התמרמרותן הנוכחית של חנויות הספרים כלפי אותם נוסעי רכבות יפנים היא כאין וכאפס לעומת ההתמרמרות הצפויה מצדן ומצד בתי ההוצאה לאור, אם אכן תהיה אפשרות פשוט לשלוף מכשיר סלולורי בחנות ספרים ולסרוק באמצעותו ספר שלם, או לפחות את העיתון היומי, במקום לרכוש אותו.

"זה נכון שהטכנולוגיה עלולה לגרום לבעיות של זכויות יוצרים", מודה דובר NEC. לדבריו, כדי לפתור את הבעיה, לפחות באופן חלקי, שהתוכנה בנויה כך שהיא תגרום למכשיר להשמיע קול אזהרה ברגע ביצוע הסריקה והוא מבטיח שאי אפשר יהיה להשתיק את הקול או לנטרל אותו באמצעות חיבור אוזניות.

המוצר, הנמצא כעת בשלבי פיתוח ראשונים למדי, צפוי לצאת לשוק בצורה מסחרית בעוד כשלוש שנים.

(אילוסטרציה - ASAP Images)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by