ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מציצים 

מציצים

 
 
אודליה ברקין

הצרפתים באטרף. תוכנית טלוויזיית-מציאות המתעדת את חייהם של 11 צעירים פוטוגניים בלופט סגור במשך 24 שעות, שוברת שיאי רייטינג ומעוררת מחלוקת ציבורית. האינטלקטואלים הצרפתים יוצאים למאבק נחוש, אבל הציבור הרחב דווקא בעד. או לה לה, סה קטסטרוף!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אפילו צרפת נכנעה למגפה. Loft Story
 אפילו צרפת נכנעה למגפה. Loft Story   
אוקיי, כולנו יודעים שבשנה ומשהו האחרונות שטף את העולם גל (יש האומרים עכור) של תוכניות "טלוויזיית מציאות", שהתחיל עם "הישרדות" שעשתה את המהפכה, והגיע עד זוועות כמו "החפרפרת" ששודרה אצלנו. כן, המגפה השתלטה על כל העולם כמו אבולה על אקסטזי, וכבר אי אפשר לפתוח טלוויזיה באף מדינה, בלי שהמצלמה נדחפת לחייהם של אזרחים תמימים, שצריכים לצלוח משימות ולהתלכלך אחד על השני מאחורי הגב. הזוועה, הזוועה.

צרפת, אותה מדינה סנובית אך לא מגולחת בבית השחי, לא נכנעה כל כך מהר לאופנה, במסגרת מאמצי האנטי-אמריקניזציה הכושלים שלה אמרו רשתות הטלוויזיה הצרפתיות לא לטלוויזיית מציאות. אבל גם המעוז האחרון נפל עכשיו, כשתחנת טלוויזיה בשם M6 עלתה על הפוטנציאל הרווחי הגלום בז`אנר, והכניסה 11 צעירים אטרקטיביים ביותר ללופט ענקי שנבנה באולפני התחנה, בפרברי פריז.

 
לואנה, המשתתפת הפופולריות ביותר בתוכנית, ואפשר להבין למה. המפיקים גם מעודדים את המשתתפים ליצור זוגות
 לואנה, המשתתפת הפופולריות ביותר בתוכנית, ואפשר להבין למה. המפיקים גם מעודדים את המשתתפים ליצור זוגות   
התוכנית שנקראה Loft Story, מציגה חבורה מוצפת ההורמונים של צעירים פוטוגניים בשנות העשרים, שמתועדת במשך 24 שעות ביממה דרך 26 מצלמות רשת באתר התוכנית. כמו כן ניתן להציץ להם דרך שירות צפייה תמורת תשלום ברשת הלווין הצרפתית, או בפרק שבועי המשודר לכל האומה. אחת המטרות העיקריות של המשחק - לשדך בין המשתתפים שלא מכירים אחד את השני.

החוקים פשוטים עם תוספת צרפתית: החבורה, המורכבת מששה בנים וחמש בנות, צריכה לגור יחד בדירת גג ענקית, במשך שבעים יום. בדירה אין טלוויזיה, אינטרנט, טלפון או רדיו אך יש לול, גן ירק, ובריכה - והמשתתפים אמורים לדאוג לכל צרכיהם בעצמם. במהלך אותה תקופה, הגולשים עצמם מחליטים אם באמצעות הטלפון או באמצעות אתר האינטרנט של התוכנית, מי מהמשתתפים הכי פופולרי ואת מי הם היו רוצים להעיף. אותו משתתף חסר מזל אכן מועף לאחר כבוד. אמנם לא מכבים לו את הלפיד בדרמטיות (בכל זאת, לופט בפריז ולא ערבה באוסטרליה) אבל הוא זוכה לחיי נצח באתר התוכנית ולמעמד של חצי סלבריטאי, בדיוק כמו בארצות הברית.

בינתיים, תוך מילוי משימות, המפיקים מעודדים את המשתתפים למצוא אהבה זו בזרועותיו של זה, כי רק הזוג שנשאר אחרון זוכה בבית בשווי של שלושה מיליון פרנק, או 1.6 מיליון שקל.
 
המפיקים ניסו למנוע מההמון להגיע אל המשתתפים. מפת המצלמות בתוך הדירה
 המפיקים ניסו למנוע מההמון להגיע אל המשתתפים. מפת המצלמות בתוך הדירה   
לאט לאט קנתה לעצמה התוכנית הלוהטת קהל נלהב. שיא הרייטינג נשבר בשבת שעברה, עת החליטו שניים ממשתתפי התוכנית לבצע רחצה לילית בערום בבריכה שבלופט, לשמחת כל המעריצים. הפרק ששודר ביום חמישי משך 7.7 מיליון צופים, רובם בגילאי 15-24.

זה בדיוק הפרק שגרם לפעילים השונים נגד התוכנית לעשות מעשה, וביום שבת האחרון הסתערו כמה מאות מהם על אולפני התחנה בהם ממוקם הלופט, כשבשורה של חופש בעיניהם ועגבניות רקובות בידיהם.

כבר מרגע עלייתה לאוויר, לפני פחות משבועיים, זכתה התוכנית להתנגדות ציבורית. חלק מהמתנגדים היו אינטלקטואלים צרפתיים שמחו בצער על מצב האומה, על היכנעותה של הטלוויזיה הצרפתית לתרבות הרייטינג השטחית ועל החושפנות המוגזמת של משתתפי התוכנית החרמנים, שהשתובבויותיהם ופלירטוטיהם צונזרו מהטלוויזיה הציבורית אך שודרו יום ולילה ברשת ובלווין תמורת תשלום. מתנגדים נוספים היו קומוניסטים צעירים וקבוצות אקולוגיות שונות. ביום שבת האחרון התארגנו כולם לפעולה.

כמה מאות מתנגדים התנפלו על אולפני התוכנית, צפונית לפריז. מטרתם הייתה לשחרר את כוכבי התוכנית מהמכלאה השמורה היטב שלהם. אורלי בלטון, דוברת של קבוצת "העכבר הירוק" שפועלת בנושאי איכות הסביבה, דיווחה לרויטרס דרך הטלפון הסלולרי שלה, היישר מתוך ניידת משטרה בקרבת האולפנים. היא סיפרה שהמפגינים ושומרי הביטחון הפרטיים התנגשו ביניהם וששומרי הביטחון נאלצו להשתמש בגז מדמיע כדי להרחיק את ההמון.
 
 
מוקדם יותר, תקפו המפגינים את משרדי תחנת הטלוויזיה עצמם. הם זרקו זבל במסדרונות וחסמו את שער הזכוכית המפואר שבכניסה לתחנה בביצים סרוחות, יוגורט ועגבניות. כשהגיעו ללופט עצמו הם השמיעו מוסיקה רועשת כדי להסיח את דעתם של השחקנים, שרו בקול גדול "ליברטה, ליברטה!" ואף הביאו אתם עותקים של ספרו המפורסם של ג`ורג` אורוול, "1984" על מנת להאיר את עיניהם של בני הערובה, שאפילו לא מודעים לכך שהם משתפים פעולה עם האח הגדול.

מאות המפגינים הכתירו את פעולת הגרילה שלהם בשבת כהצלחה, בעיקר כיוון שבעקבות המהומה שהקימו הופסק שידור הרשת של התוכנית, מחשש שמצלמות הרשת יקלטו את תגובת המשתתפים לרעש שבחוץ ולתוכן ההפגנה, אויותר גרוע, ינציחו את רגע פלישת הפעילים לתוך הלופט.

תחנת הטלוויזיה הודיעה בתגובה שהמיעוט היחסי של המשתתפים בהפגנה מעיד על כך שהרבה יותר אנשים שמחים עם התוכנית, מאשר רוצים להוריד אותה. כמו כן, למרות הקריאות שהולכות ומתגברות מצד פעילים שונים ומצד הציבור להחרים את התוכנית, הרשות המפקחת על התקשורת בצרפת מסרבת לנקוט בחרם, וטוענת ש"לופט סטורי" נמצאת תחת פיקוח קפדני. כרגע אין לדעת מה יעלה בגורל התוכנית. המחאה הציבורית נמשכת, וכמוה גם התוכנית. הרייטינג, מיותר לציין, רק ממשיך לעלות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by