ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל ניצחה, מיקרוסופט מובכת 

גוגל ניצחה, מיקרוסופט מובכת

 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט לא הצליחה למנוע מקאי-פו לי לעבור לעבוד בגוגל, אולם זכתה להרבה כביסה מלוכלכת שהתכבסה בחוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האיש ששווה מיליונים (קאי-פו לי)
 האיש ששווה מיליונים (קאי-פו לי)   
ניצחון לגוגל בבית המשפט. בית המשפט בסיאטל קבע כי ד"ר קאי-פו לי, שעזב את מיקרוסופט ועבר לעבוד בגוגל, יוכל להישאר במקום עבודתו הנוכחי, דיווח AP. יחד עם זאת, יוטלו עליו הגבלות והוא לא יוכל לעסוק בגוגל בתחומים דומים לאלו שעסק בהם במסגרת מיקרוסופט.

לי עבד במיקרוסופט בחמש שנים האחרונות והגיע לדרגה של סגן נשיא. הוא סייע להקים את המרכז של מיקרוסופט בסין, עבד בתחום של זיהוי קול ופעל גם ביחידת MSN. בחודש יולי הוא עזב בטריקת דלת את מיקרוסופט ועבר לעבוד בגוגל.

באותו היום שגוגל הכריזה על גיוסו של לי, הגישה מיקרוסופט תביעה כפולה, הן נגד לי, בתואנה שהוא מפר את הסכם הסודיות עליו חתם והן נגד גוגל על כך ששידלה את לי לערוק אליה. ההסכם עליו תחום לי אוסר עליו לעבוד עבור מתחרה ישירה במשך שנה מאז עזיבתו. מיקרוסופט אף טענה ששילמה לעובד 4 מיליון דולר, רק כדי שיעמוד בהסכם זה.
 
השופט לא התרשם מטענותיה של מיקרוסופט וטען כי לי יוכל להמשיך לעבוד בגוגל. עוד הוא אמר כי הסכם הסודיות עליו חתם לי עדין בתוקף ולפיכך הוא מנוע מלעסוק בתחומים הדומים לתחומים בהם עסק במיקרוסופט. דיון המשך שיערך בינואר יקבע אילו תחומים אלו יהיו בדיוק. בנוסף קבע בית המשפט, שהבכיר יהיה מנוע מלשדל עובדים אחרים של מיקרוסופט לעבור לעבוד בגוגל.
 

אכזבה מתפקוד מיקרוסופט בסין

מיליארד סינים זה לא צחוק (גייטס)
 מיליארד סינים זה לא צחוק (גייטס)   
המשפט של קאי-פו לי חשוב במיוחד, לא רק משום שמדובר בעובד בדרגה בכירה ביותר, אלא משום שהוא מיצג ואף משפיע על מהלך ההתפשטות של שתי הענקיות בסין. לי, סיני במוצאו, נכנס לעבוד בגוגל כמי שיהיה אחראי על התפשטות החברה בסין. במשפט אמר כי הסיבה לעזיבתו את מיקרוסופט היא אכזבתו מדרך הטיפול של מיקרוסופט בשוק הזה.

הוא העיד, כי בזמן עבודתו במיקרוסופט כתב מזכר חריף המבקר את התנהלות מיקרוסופט בסין: "אני מאוכזב קשות מחוסר התפקוד שלנו בסין" הוא כתב. "ביזבזנו כל כך הרבה שנים בסין ויש לנו מעט מאד להציע לה".

כדי להדגים את הביקורתיות שלו, סיפר שב-2002 התחייב באלמר שמיקרוסופט תעביר עבודה בשווי של 100 מיליון דולר כמיקור חוץ (outsourcing) לסין. רק אחרי שכבר היה ברור שמהלך זה לא הולך לקרות, הטיל באלמר את האחראיות לפרויקט על לי.
 
 

גייטס: הסינים זיינו אותנו

עוד הוסיף לי ואמר שאחד מרגעי השפל בקרירה שלו היה כשביל גייטס צעק עליו ש"העם הסיני והממשלה שלו זיינו את מיקרוסופט". אגב, אין זו הפעם הראשונה שהושמעו במשפט הזה ציטוטים עסיסים שיוחסו לבכירי מיקרוסופט. הן גייטס והן באלמר, שעליו נטען כי זרק כיסא וצעק שהוא "הולך לזיין את גוגל", הוצגו במשפט כדומים יותר לשני באסטיונרים מהשוק מאשר למנהלי חברת הייטק.

דוברת מיקרוסופט מכחישה את הדברים שיוחסו לגייטס. גם סטיב באלמר מכחיש את הטענות נגד חוסר התפקוד של מיקרוסופט בשוק הסיני ואמר כי מיקרוסופט פיתחה, תוך כדי ניסוי וטעיה, "מתכון סודי" שאחראי על הצלחתה שם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by