ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת משחק: GT Legends 

ביקורת משחק: GT Legends

 
 
אולג זקס, גיימר

סדרת משחקי מירוץ הריאליסטית חוזרת עם גירסה מושקעת המחזירה אותנו לשנות השבעים העליזות. אולג זקס מרוצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
GT Legends מחזיר אותנו לשנות השבעים העליזות
 GT Legends מחזיר אותנו לשנות השבעים העליזות   
אם אתם אוהבים משחקי מרוץ ריאליסטיים, כנראה שנהניתם ממשחק המרוצים המציאותי עד כדי כאב GTR. למרות היותו משחק נישה הפונה לקהל מסוים ומוגדר מאוד מקרב קהל חובבי משחקי הנהיגה, GTR היה משחק מרוצים מדויק וחסר רחמים, שגם ידע ללמד את השחקן להתרגל לפיסיקה המציאותית שלו על ידי הטמעת עזרים שונים ברמות הקושי הנמוכות שלו, ולכן גם זכה לציון יפה למדי בביקורת.

מסתבר שמפתחת המשחק, חברת SimBin, לא שקטה על שמריה, ובימים אלה היא עומדת להוציא משחק שהוא מעין כותר המשך ל-GTR, הזונח הפעם את מכוניות העל המודרניות של ימינו ולוקח אותנו לימי המרוצים של שנות השבעים, עם עשרות מכוניות מרוץ קלאסיות של חברות כמו לוטוס, שברולט, יגואר ועוד שלל מותגים מוכרים. לשמחתי, לאחר מספר שעות משחק בגרסת ההדגמה שלו, אפשר להיווכח שגם בשנות השבעים ניתן היה לרסק מכוניות מרוץ יקרות לחתיכות במידה רבה של הצלחה.
 

משחק מרוצים ריאליסטי במיוחד

זהו משחק ריאליסטי ומאתגר במיוחד
 זהו משחק ריאליסטי ומאתגר במיוחד   
בדיוק כמו ב-GTR, גם ב-GT Legends תוכלו להיווכח כבר במהלך העיקול הראשון כי הפיסיקה של המשחק שונה בהרבה מזו אליה התרגלו שחקני המחשב האישי חובבי המרוצים בשנים האחרונות. פניות חדות במהירויות גבוהות והתנגשויות מצולמות היטב לא יובילו אתכם לשום מקום פרט לגדר הבטיחות הקרובה והמקום האחרון במרוץ.

למרות היותה של פיסיקת המשחק סלחנית מעט יותר מזו שפעלה מאחורי הקלעים של קודמו, GT Legends עודנו מחייב שליטה דקדקנית על מהירות המכונית שלכם ועל פניות מדייקות ומתוכננות היטב. כמו נהגי המרוצים בעולם האמיתי, גם ב-Legends תצטרכו להוריד את הילוך המכונית שלכם ולהאט אותה כדי לבצע פניות מסובכות בבטחה. זה לא אומר שתצטרכו להאט את הרכב שלכם למהירות של 10 קמ'ש בכל פנייה כדי לחצות אותה בשלום, להיפך – על מנת לנצח את דמויות המחשב תצטרכו ללמוד להאט את המכונית באופן מינימלי ככל הניתן כדי לגבור על דמויות האינטליגנציה המלאכותית, שנוטות שלא לוותר לכם בשום שלב של המירוץ.

הדבר כמובן אינו קל כפי שהוא נשמע – כאשר מכוניתכם מגיעה למהירויות גבוהות, הפניות הופכות למשימה כמעט בלתי אפשרית, והורדת המהירות וההילוכים בצורה דרסטית יכולה לגרום למכונית שלכם לסטות לצדדים ולהתרסק לתוך המכוניות האחרות או אל תוך הגדרות המקיפות את המסלול. מפתחי המשחק הכירו בעובדה שרוב הגיימרים אינם מכירים את רזי נהיגת המרוצים, ולכן GT Legends משתמש גם הוא במערכת רמות הקושי המתוחכמת בה השתמש GTR. במקום להפוך את האינטליגנציה המלאכותית למטומטמת ברמות הקושי הנמוכות כפי שנעשה בשאר משחקי המרוצים, GT Legends מוריד חלקים מעול הנהיגה מהשחקן ולוקח אותם על עצמו, כדי לתת לשחקן להתרגל לפיסיקה שלו.
 

עזרים ממוחשבים במכוניות קלאסיות

נסו לנהוג בפרעות ולא תגיעו רחוק
 נסו לנהוג בפרעות ולא תגיעו רחוק   
ברמות הנמוכות המשחק יאט את המכונית עבורכם באופן אוטומטי לפני כל פנייה, וגם יפחית במידה ניכרת את הנזק אותו תספגו אם תקלעו לתאונה במהלך המרוץ. ברמות קושי גבוהות יותר, המשחק יחזיר לקדמותו את רמות הנזק, יבטל את ההאטה האוטומטית ויוסיף על חשבונה סמן שיופיע על המסך לפני כל פנייה ויודיע לכם באיזו מהירות ובאיזה הילוך מומלץ לבצעה.
 
 
מגוון מערכות אוטומטיות יסייעו לכם בזמן המרוץ
 מגוון מערכות אוטומטיות יסייעו לכם בזמן המרוץ   
ברמות הקושי הגבוהות ביותר, אתם נותרים לבדכם אל מול מסלול המרוצים ושאר דמויות המחשב, ללא כל אמצעי עזר, ואז תגלו עד כמה המשחק יכול להיות חסר רחמים. מלבד הפיסיקה המציאותית, תגלו כי גם האינטליגנציה המלאכותית נגדה אתם מתחרים מהווה מכשול לא קטן בדרככם לניצחון. דמויות המחשב יחתכו אתכם ללא הבחנה, תוך כדי גרימת תאונות מרסקות איברים ופגיעות קשות למכוניתם.

הנהגים המתחרים יחסמו אתכם, יכנסו במכונית שלכם כדי להסיתכם מהדרך, וידהרו אל קו הסיום בעודכם מנסים להחזיר את מכוניתכם לחיים אחרי שנכנסתם בקיר במהירות של 150 קמ'ש. ההתנגשויות הללו משנות את מראה המכונית בצורה מציאותית ובהתאם לאופי הפגיעה, בקמטים המופיעים על השלדה או חלונות שבורים בתאונות קלות יחסית, ובהרס של מערכות המתלים ואף בעירה בהתנגשויות הקשות.

מלבד הערך האסטטי של התאונות (או בעצם... לא כל כך אסטטי, אם אתם אוהבים את המכונית שלכם תקינה ומבריקה), יש להן השפעה מכרעת על אפשרויות השליטה שלכם במכונית, ותאונות שונות יכולות לפגוע בטיב השליטה שלכם ברכב, ובייחוד פגיעות בגלגלים שיגרמו למכונית לסטות לכיוון הגלגל הפגוע. הפגיעות הללו יכולות להוביל גם להשבתת המכונית ולהפסד במרוץ, אם הנזק גבה מחיר גבוה מדי.
 

מושקע ועשיר מכל הבחינות

הכל כדי שתוכלו לנהוג בבטחה לעבר השקיעה
 הכל כדי שתוכלו לנהוג בבטחה לעבר השקיעה   
תשומת הלב לפרטים הקטנים בולטת במיוחד בדגמי המכוניות המופיעים ב-GT Legends. מלבד קודמו, אני לא חושב שקיים משחק נוסף על פלטפורמת המחשב האישי עם מודלים המגיעים לרמת הפירוט כה גבוהה. המכוניות בנויות מכמות גדולה מאוד של פוליגונים, ורמת הפירוט של הרכב מגיעה עד לרמת הפרסומות המודפסות על השלדה, המשתנות מקבוצה לקבוצה. הטקסטורות המכסות את הרכבים מצטיינות אף הן ברזולוציה גבוהה מאוד, כאשר את המגע האחרון נותנת זווית המצלמה הממוקמת בתוך תא הנהג עצמו, ובה ניתן לראות כי מפתחי המשחק שחזרו את תאי הנהג של כלי הרכב עד בפירוט מרשים במיוחד, כמו סמל היגואר השואג, המופיע על ההגה במכוניות היצרן הבריטי האהוב.

גם במחלקת הקול עבדו שעות נוספות, והכותר מציג בפנינו רעשי מנוע המשתנים מרכב לרכב. את החוויה הטובה ביותר ניתן לחוות, שוב, בתא הנהג עצמו, בו המנוע רועם בצורה מעוררת תיאבון, במיוחד אם מערכת הקול שלכם מחוברת לסאב-וופר טוב שירעים לכם את השולחן כשתעבירו את המכונית להילוך רביעי. מלבד כל אלו ישנם גם רעשי ההתנגשויות הנשמעים חד וברור, ומוסיקת טכנו קצבית המלווה את תפריטי המשחק.

בסך הכל, אני מרוצה מאוד מדרך התקדמותו של GT Legends עד לרגע זה. המשחק הקודם בסדרה היה אחד מכותרי המרוצים האהובים עלי בשנים האחרונות, ונראה כי גם GT Legends לא יאכזב את אוהבי המרוצים הריאליסטיים, במיוחד בתוספת האפשרות למשחק ברשת שתאפשר תחרויות של עשרות מכוניות בו זמנית. המשחק מתוכנן לצאת כבר במהלך החודש הבא לחנויות המשחקים בכל רחבי העולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by