ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: בוטים חולמים על פינגווינים חשמליים 

המהפכה: בוטים חולמים על פינגווינים חשמליים

 
 

לפני שנתיים בערך, סוכנים אינטליגנטיים - או בוטים - שדיברו איתנו על דא ועל הא נראו כמו העתיד. היום הם נראים כמו בדיחה גרועה, אבל הבוטים רק מתחילים את דרכם ברשת. הם עושים בשבילנו כמעט הכל: מחפשים שירים, מתקשרים לפלאפון ומקריאים לנו אי-מיילים, משחקים איתנו - ולכו תדעו איפה זה יגמר. אופטימוס פריים מתהפך בקברו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

היפי מסריח, לך תסתפר

מי ישלם, בנון ישלם?
 מי ישלם, בנון ישלם?   
עם ג`ון לנון אני כבר מזמן רוצה לדבר. יש לי רק שאלה אחת חשובה אליו, בעצם. למה, הייתי מקשה בפניו, היית צריך ללכת ולהירצח דווקא ביומולדת שלי? הייתי בן שש כשזה קרה, ובמקום לחגוג את הפיכתי לגבר בוגר, כנהוג בעדה שלנו, הייתי צריך להתמודד עם האבל והתוגה והדמעות של ההורים שלי. והנה, השבוע, אחרי יותר מ-20 שנה, קרה הלא יאומן: קיבלתי הזדמנות לעמת את לנון עם האכזריות בה פלש לחיי הצעירים ולדרוש הסברים והתנצלויות.

הזדמנות קיבלתי? נאדה קיבלתי. במשך שעה קלה חקרתי וריאיינתי אותו, וכל מה שהיה להיפי המזוקן למסור בתגובה זה אוסף של אנקדוטות קלושות, משפטים סתומים ושאלות מוזרות משלו. הבן-אדם, אין מה לדבר איתו מאז שהוא מת. יכול להיות שיש לזה קשר מסויים לעובדה שלא מדובר באמת באישיות בשר ודם, אלא בצ`אטר-בוט המוזן במשפטים אמיתיים שג`ון לנון אמר. יכול להיות. אני בהחלט לא פוסל את זה על הסף. אבל בכל זאת, מלנון ציפיתי להרבה יותר. שילך למצוא עבודה או משהו.
 

אין עם מי לצ'טצ'ט

בוטים, יותר טוב שישתקו. אלא אם כן יש להם משהו באמת חשוב להגיד. נואה, הבוטית החתיכית
 בוטים, יותר טוב שישתקו. אלא אם כן יש להם משהו באמת חשוב להגיד. נואה, הבוטית החתיכית   
לפני שנתיים הם היו שיא הטרנד. העתיד, כך נראה בוודאות, היה שייך להם קומפלט. היו שקראו להם "סוכנים אינטליגנטיים" (שזה סוג של אוקסימורון), היו שכינו אותם "אסיסטנטים וירטואלים" (גם כן שם דבילי למדי). העם, מצידו, החליט להתייחס אליהם בתור "בוטים". כאילו, רובוטים. יש מאות סוגים של בוטים, הממלאים פונקציות שונות ומשונות. הם משוטטים בהמוניהם במרחבי הרשת ועובדים קשה כדי לעשות לנו את החיים יותר מעניינים וקלים.

צ`אטר-בוטים נמצאים בשלב האבולוציוני הנמוך ביותר של הבוט. הם מושכים הרבה תשומת לב מהמדיה, אבל הם גם נטולי שמץ של תיחכום ברובם הגדול. לפעמים מדובר בגימיק נחמד, כמו במקרה של הצ`אטר-בוט שקודד למען אתר הסרט "אינטליגנציה מלאכותית" (הפרוייקט המסקרן שירש סטיבן ספילברג מסטנלי קובריק). אבל למעט כמה יוצאים מן הכלל, מצליחים הצ`אטר-בוטים בעיקר לעצבן ולחזור על עצמם ולדבר לא לעניין (שזה, אגב, דווקא ממש מזכיר צ`אטים אמיתיים).

בוטים, יותר טוב שישתקו. אלא אם כן יש להם משהו באמת חשוב להגיד. קחו את נואה, בוטית בעלת חזות תלת-ממדית מצודדת וקול ערב. היא תקריא לכם בקול רם מסמכים ואפילו עמודים שלמים ברשת. היא תשמש לכם כמשיבון מתוחכם. היא אפילו תתקשר אליכם לסלולרי כשמגיע אליכם אי-מייל הביתה ותדאג להזכיר לכם מתי מתרחשות פגישות חשובות ביומן. וזו בדיוק הסיבה שאנחנו צריכים בוטים: מישהו שיעזור לנו לא לטבוע באוקיינוס הנתונים הסוער המקיף אותנו.
 

הבוט של הדוט

איך יכולתם לחיות בלעדיו? הבוט המצויין AgentMP3
 איך יכולתם לחיות בלעדיו? הבוט המצויין AgentMP3   
הבוטים הקלאסיים הם אכן אלה שהופכים את הדישדוש באינטרנט לחוויה קצת פחות מעיקה. יש כאלה שאתם יכולים לשלוח אל קצוות הרשת כדי לסרוק אותה בחיפוש אחר מידע ספציפי. יש בוטים המורידים אתרים שלמים להארד-דיסק כשאתם און-ליין, כדי שתוכלו לעבור עליהם אוף-ליין בשלווה וביסודיות ובלי לנפח את חשבון הטלפון. אפילו Google האימתני משתמש בבוטים כדי למצוא אתרים חדשים ולהוסיף אותם לאינדקס האינסופי שלו.

יכולת החיפוש המרשימה הזאת נרתמת לאינסוף אפליקציות. זאת הטכנולוגיה שמאפשרת אתר כמו MySimon.com, שיעשה לכם השוואות מחירים בין אתרי מכירות ברחבי הרשת כולה וימצא לכם את הקומבינה הזולה ביותר. זה הרעיון שמאחורי הבוט המופתי "AgentMP3", שחופר ונובר במעמקי היוזנט בחיפוש אחר קבצי mp3. אחרי שמשתמשים בבוטים כאלה פעם אחת, אי אפשר להבין איך הסתדרתם פעם בלעדיהם.
 
 

הצילו, הם משתלטים על העולם

אינטליגנציה בוטית מלאכותית. בלאק אנד ווייט
 אינטליגנציה בוטית מלאכותית. בלאק אנד ווייט   
בוטים משובחים וחכמים כבר לומדים את דפוסי ההתנהגות והשימוש של בעליהם, ומגיבים בהתאם. מדובר בסימנים ראשונים של אינטליגנציה מלאכותית, לא פחות. בסופו של דבר, הם יהיו בכל מקום. וכבר עכשיו אפשר למצוא אותם בכמה מקומות מפתיעים ביותר: וובי טוקאי, הדוגמנית הוירטואלית הראשונה של סוכנות הדוגמניות "עלית" תהפוך בעתיד הקרוב לאולטרה-בוטית רב שימושית. המילה "סופר-מודל" מקבלת הגדרה חדשה.

ברשתות עליהן נערכים טורנירים של "קווייק", "הף-לייף" ו"אנ-ריל", אפשר למצוא מאות בוטים שנלחמים לצד בעליהם, ובמקרים מסויימים אפילו נגדם. במשחקי מחשב פופולריים וקסומים כמו "בלאק אנד ווייט" ו"דה סימס" (בהם נכנס האוחז בג`ויסטיק לתפקיד אלוהים), יש אלמנטים מתקדמים של אינטליגנציה בוטית מלאכותית, העוקבת אחר צורת המשחק של המשתמש ומשנה את הסביבה וההתרחשויות בהתאם. וזוהי, כמובן, רק ההתחלה לה לה. איפה זה ייגמר? את זה, כרגיל, אתם תקבעו.
 
 
קשים הם חיי הרובוט הממוצע. בודד וגלמוד הוא מסתובב בעולם בחיפוש אחר משמעות שאיננה. או בקיצור, בעסה. לפניכם סרטון פלאש קצרצר המתאר חיים כאלה של רובוט עגמומי שכזה.
 
אותו רובוט בו עסקינן, מנסה למצוא תשובה לספקותיו הקיומיים באגף המבוגרים של ספריית הוידיאו, וכתוצאה מכך משתנים חייו מקצה לקצה, ולא בהכרח לטובה. מפגר אבל פסימי, עם הרבה פילוסופיה פנימית (ולא בגרוש, אלא לגמרי בחינם).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by