ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ה- WiMax נכנס לפעולה באיזור הקתרינה 

ה- WiMax נכנס לפעולה באיזור הקתרינה

 
 
מערכת חיים ברשת

הטכנולוגיה החדשה לאינטרנט אלחוטי למרחקים ארוכים קיבלה הזדמנות להוכיח בשביל מה היא טובה - מוקמת באיזורים שנפגעו מההוריקן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טכנולוגית WiMax לאינטרנט אלחוטי למרחקים ארוכים נמצאת עדיין בשלבי ניסוי במקומות שונים בעולם, אולם עכשיו, בפעם הראשונה, יש לה הזדמנות (צינית למדי) להוכיח את עצמה ולהדגים לעולם את יתרונותיה.

קבוצה של ספקיות אינטרנט אלחוטי ובראשן אינטל, בשיתוף עם ועדת התקשורת הפדראלית (FCC) וסוכנות החירום (FEMA) מקימות באיזורים שנפגעו מהקתרינה רשת WiMax שתספק לתושבים אינטרנט אלחוטי מהיר, דיווח AP.
 
מרכז פליטים  (צילום: רויטרס)
 מרכז פליטים (צילום: רויטרס)   
טכנולוגית ה- WiMax, הקרויה גם 802.16a, מסוגלת להעביר אינטרנט אלחוטי בפס רחב למרחקים של עד 50 קילומטרים, תלוי בתנאי השטח. מהירות החיבור יכולה להגיע אפילו עד ל- 45 מגהביט לשניה. היא שימושית במיוחד במקומות כפריים מרוחקים, שבהם אין תשתית תקשורת טובה, או במקרה הזו, במקום שבו היתה תשתית בעבר אולם היא נהרסה.
 
כמובן שנשאלת השאלה האם חיבור אינטרנט אלחוטי זה דבר כל כך דחוף עבור אותם אנשים שכל עולמם חרב עליהם ושנשארו פליטים חסרי כל ? אולם תהייה זו עולה משום שעבורנו, שיש לנו מגוון גדול של אמצעי תקשורת, כמו תקשורת טלפון קווית ותקשורת סלולרית, אינטרנט אלחוטי נחשב לוקסוס שמקומו בבתי קפה. אולם במקרה הזו, שבו כל תשתיות התקשורת חרבו, האינטרנט האלחוטי הוא אולי אמצעי התקשורת היחיד הקיים. באמצעותו אפשר למשל לנהל למשל שיחות טלפון ב- VoIP ולסייע לתקשורת בין ארגוני ההצלה והסיוע השונים.
 
 
כבר בתחילת השבוע הקימו גיקים מתנדבים נקודות Wi-Fi חמות במקלטי פליטים. ה- WiMax נועדה לספק את תקשורת האינטרנט לאותן נקודות ולנקודות אחרות שאין להן חיבור פיסי ל-ADSL או לכבלים.

"יש צורך נואש לשחזר את התקשורת באיזורים שנפגעו", כותב ארגון PART-15 המאחד את ספקיות התקשורת האלחוטית. בסוף השבוע הזה אינטל מקימה את התקשורת באיזור שדה התעופה קלי, שאליו רוכזו פליטים רבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by