ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: המהפכה שבדרך 

השבוע ברשת: המהפכה שבדרך

 
 
אורי ברקוביץ`

האם הסניף הישראל של גוגל יעשה לנו מהפכה? וגם: הסוף של קאזאה, נגן ה-mp3 הדק בעולם והמאונן הפומבי שנתפס תודות לרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל נכנסת לישראל. ענקית החיפוש מבקשת לגייס ישראלים מוצלחים במיוחד, בעלי קשרים וניסיון בתחומם לתפקידי סמנכ"ל שיווק וסמנכ"ל פיתוח עיסקי. מי שייבחרו ימצאו את עצמם כפופים למנכ"ל מאיר ברנד, טיפוס שככל הנראה יודע בדיוק מה הוא עושה, עם תואר שני מהארווארד ועבודה ב-ICQ ובמיקרוסופט ברזומה. כמו בפרשת העריק הסיני, בה תובעת מיקרוסופט את גוגל על גניבת עובד בכיר (שהמשיכה גם השבוע לספק כותרות), גם הפעם הראתה גוגל שהיא לא אוהבת שמתגלחים על הזקן שלה, והיא מעדיפה לשבץ במשבצות הבכירות שלה פרסונות שעשו סטאז' אצל המתחרה הגדולה (או המציאו את האינטרנט).
 
עתה נותר רק לשאול – מה ייצא מזה לנו, הישראלים? האם הכניסה של גוגל לשוק המקומי טומנת בחובה הבטחה כלשהי לביצת התוכן המקומי? לשיפור החיפוש העברי? או שמא המטרה היחידה שהיא נועדה לשרת, אחרי תקופה ארוכה של קיפוח (לעומת השוק הסיני, למשל), היא העשרת חשבון הבנק של סרגיי ברין ולארי פייג' (ושאר בעלי המניות המאושרים).
 
מתוך אתר גוגל-ישראל
 מתוך אתר גוגל-ישראל   
מאידך, יתכן ובכל זאת מדובר בחדשות טובות, שיבשרו על עידן חדש לאינטרנט הישראלי. כניסת גוגל, על שמה הטוב, לשוק המקומי עשויה להעניק את הפוש המיוחל, הן לעולם התוכן והן למסחר המקוון, כאשר בשורת הפרסום המקוון תגיע אל פתחם של אחרון העסקים ואחרון הבלוגרים, ותאפשר לכולם להרוויח. בינתיים, הנה משימה ראשונה למנכ"ל החדש.
 
 

קאזאה לנצח

מאז הכריע בית המשפט העליון של ארה"ב נגד חברות שיתוף הקבצים בפרשת גרוקסטר, החלה הספירה לאחור לקראת הכרעה במשפט החשוב שניהלה תעשיית המוזיקה נגד תוכנת השיתוף הידועה בעולם – קאזאה. השבוע התקבלה ההחלטה: טענותיה של שרמן מטוורקס כי היא איננה אחראית למעשים הבלתי חוקיים של גולשיה נדחו והיא חויבה לערוך את השינויים הדרושים בתוכנה כך שלא תאפשר שיתוף קבצים פיראטיים.
 
אולם, למרות גילויי השמחה של תעשיית המוזיקה, בחינה מקרוב של פרטי הפרשה מעלה תמונה אחרת לגמרי. על פי מאמר מעניין (וקצר) שפורסם באינקווירר, למרות שתעשיית התקליטים מתנהגת כלפי חוץ כאילו היא המנצחת הגדולה, בפועל השופט שדן בפרשה לא בדיוק התרשם עד אין קץ מטענותיה. על פי האינקווירר הביע השופט בפרשה דווקא דאגה לגורל השיתוף החוקי שמתבצע באמצעות התוכנה. כמו כן שרמן נטוורקס, המפתחת של קאזאה, די משוכנעת שהיא תצליח לעמוד בתנאים שהציב בית המשפט, ותהיה מסוגלת לבצע את ההתאמות שהיא נדרשה לבצע בתוכנה. בכל מקרה, טוענים באינקווירר, גם אם תצליח קאזאה לחסום את הפיראטים בשירות שלה, הם בוודאי ימצאו את הדרך לשירותים "חופשיים" יותר. מישהו אמר ביטורנט?
 

עוד חדשות

 
• אתם רגילים לריטואל: מדי אנו מדווחים על עוד כמה עשרות או מאות גולשים תמימים שנתבעו על ידי חברות המוזיקה על הורדה פיראטית של קבצים. השבוע דווח על 754. אני היחיד שכבר לא מתרשם מהמספרים? (לכתבה)

אייפוד חדש ומגניב בא לעולם. העובי: קצת יותר מעיפרון ממוצע.
 
• המאונן הפומבי מניו יורק שתמונתו פורסמה בפליקר של אחת מקורבנותיו – נתפס. (לכתבה)
 
• אחרי סיבובים בארה"ב ובאירופה מגיעה שאלת הזכות על סימן מסחר במודעות מילים גם לישראל. הגרפולוגית חנה קורן הגישה השבוע תביעה נגד גוגל לאחר שגילתה שהקלדת שמה במנוע החיפוש מקפיץ, רחמנא ליצלן, קישור ממומן לאתר של המתחרים. עתה יצטרך בית המשפט הישראלי להכריע האם ללכת בנתיב האירופי, המגן באדיקות על זכויות הקניין בהקשר זה, או יגלה גמישות, כמו בארה"ב. (לכתבה)
 
סטיב באלמר זורק חצים
 סטיב באלמר זורק חצים   
• סטיב באלמר, סתם בחור מתוק ובמקרה גם מנכ"ל מיקרוסופט, קצת כועס על גוגל שלקחה לו את העובד. עכשיו הוא רוצה, להגדרתו, פשוט "לזיין אותה".
 
• יורגן יורגנסון עושה זאת שוב. מי שפיצח את קוד ה-DVD (כמו גם קודים רבים נוספים), עשה זאת הפעם למדיה פלייר של חלונות. לא באמת חשוב, אבל נחמד לדעת. (לכתבה)
 
 
• אירגון האנטי פיראטיות (BSA) ניסה לעניין את עיתונות המחשבים באפשרות להלשין על משתמשים בתוכנות לא חוקיות באמצעות השלט. לא כולם נענו. אחרי זה הם ניסו למכור לכולם סיפור על היענות מטורפת של הציבור. גם ה"סיפור" הזה לא זכה ליותר מדי כיסוי.

מה שכן, כל העניין העלה לגל מור מ-ynet את לחץ הדם, עד שהחליט לפרסם בראש חוצות את מה שנאמר בשקט כבר זמן רב: ה-BSA הוא בעצם מיקרוסופט. אז שתדעו.
 
• אם או בלי קשר לקמפיין ה-BSA, גילתה מיקרוסופט כי בעיריית פתח תקווה אין אחד שמשתמש בתוכנות חוקיות. אז היא תבעה, נו מה חשבתם? (לכתבה)
 
• כבוד: כנס המפתחים של אינטל (IDF) ייערך ב-2 בנובמבר בתל-אביב. (לכתבה)
 
• לא סתם זעמה מיקרוסופט על עריקת הבכיר שלה לשעבר לזרועות גוגל. מסתבר שבמשימה לחדור לשוק הסיני, הקסם הבילגייטסי לא ממש עבד, מה שמאפשר להבין את רמות התיסכול הגבוהות שמניעות אותה במשפט נגדו. (לכתבה)
 
• חברת החיפוש לייקוס דיווחה כי קתרינה היא האירוע החדשותי הכי מבוקש במנועיה מאז ה-11 בספטמבר. ובכלל הרשת התגייסה לסייע במשבר, מאיתור ילדים נעדרים ועד תרומה לקורבנות באמצעות iTunes או המשחק מרובה המשתתפים Everquest II.
 
• בריטניה מבטלת את ההצבעה המקוונת שתוכננה בבחירות הקרבות לרשויות המקומיות.האינקווירר מדווח שההכנות להצבעה באמצעות יוני דואר בעיצומן.
 
• אם לא רופרט מרדוק (שטרם חדל ממסע הקניות שלו) אז אולי eBay היא זו שתקנה את סקייפ. התרבות הדיווחים על האפשרות שהחברה תימכר (תמורת מיליארדים רבים) מעמידה את הצהרות ראשי החברה שהם "כאן בשביל להישאר" באור מאוד מסויים. (לכתבה)
 
• לסמסונג אין ממש כוונה לסבול מהמאבק על פורמט הבא של ה-DVD והיא הודיעה כי אם לא תהיה ברירה, היא תייצר נגני DVD שיתמכו הן בבלו-ריי והן ב-HD. (לכתבה)
 
• בעוד בבריטניה ניטשת תחרות עזה בין שירותי המוזיקה המקוונת, ביפן דווקא יש מצב לשיתוף פעולה בין היריבות סוני ואפל.
 

מומלצים

• הדיון בשאלת השפעת האלימות במשחקי המחשב על גיימרים היא מתכון לאמירות פופוליסטיות ומתלהמות. לא מעט מחקרים נערכו בנושא ולא יזיק להצטייד במעט ידע לקראת הוויכוח הבא. (לכתבה)
 
• אחרי שדיווחנו על הניסוי של בזק ב-Wimax, ועל הבקשה של הוט להקצאת תדרים לטכנולוגיית האינטרנט האלחוטי החדשה, הרי לכם הסבר מדוע בכל זאת מדובר עדיין בחלום רחוק. (לכתבה)
 
אמנדה קונגדון מהוידאוקסט RocketBoom
 אמנדה קונגדון מהוידאוקסט RocketBoom   
• אוהבים מחשבים? רוצים להישאר מעודכנים? אין לכם כוח לקרוא וזומביט לא עושה לכם את זה? קבלו את לוח השידורים לתוכניות המחשבים הטובות שאפשר למצוא ברשת.
 
• לא ברור מה הבחור הזה עושה עם המקלדת שלו, אבל אתם בשום אופן לא רוצים להגיע למצב הזה. כך תנקו אותה טוב-טוב
 
• מה סופרים עושים בפורומים ספרותיים, ואיך זה משפיע עליהם, ועל המכירות שלהם. (לכתבה)
 
• כמה עצות מהמומחה: מה עושים כשהמחשב גומר מהר מדי, איך מנהלים את מערכת ההפעלה, כיצד מצילים מסמכי WORD אבודים, פיתרונות לרעשי מהמחשב, והדרך להיפטר מהמסייע של אופיס.

• רוצים להכנס לכושר? הנה כמה תוכנות שיעזרו לכם בדרך.
 

חדשים

ההארדיסק הקטן בעולם
 ההארדיסק הקטן בעולם   
סופסוף יש פיתרון אמיתי וחינמי לבעיית העברית ב-iPod, היטאצ'י הכריזה על ההארדיסק הקטן בעולם, סלקום השיקה את הסלולרי האינטרנטי היעיל (אך היקר) i-mode (ולנו יש כבר ביקורת ראשונה למכשיר שתומך בשירות), חדשות ynet סופסוף ב-RSS, למיקרוסופט יש מקלדת חדשה ונוחה וסוס טרויאני אחד שמטיף מוסר מוסלמי לחובבי הפורנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by