ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת משחק: Rise and Fall  

ביקורת משחק: Rise and Fall

 
 
עומר פאר, גיימר

יוליוס קיסר, קליאופטרה ומצביאי האמפריות העתיקות חוזרים במשחק אסטרטגיה בזמן אמת מבטיח עם גרפיקה עוצרת נשימה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק אסטרטגיה בזמן-אמת עם גרפיקה מרשימה במיוחד
 משחק אסטרטגיה בזמן-אמת עם גרפיקה מרשימה במיוחד   
יוליוס קיסר עמד על הגבעה וסקר את צבאו בפעם האחרונה לפני תחילת המערכה. מיטב הצבא הרומאי עמד מאחוריו, חיילים רגליים אוחזים חרבות, קשתים ופרשים. כולם נכונים לקרב ומחכים לפקודותיו. מאחוריהם חרקו ציריהן של הבליסטראות והקטפולטות. 'היום הוא יום ניצחוננו!' קרא יוליוס לעבר חייליו – ושעט לעבר האויב. הוא לא הביט לאחור. הוא בטח באנשיו, סמך עליהם בחיים ובמוות.

הם הגיעו אל חומות העיר, קשתי האויב ממטירים עליהם מוות בוער מהשמיים. מתכת פוגשת במתכת, מתכת חותכת בבשר. רעש אדיר של עץ מנופץ נשמע כשאייל הברזל הבקיע את שער העיר. הלוחמים הרומאים הסתערו פנימה כאשר יוליוס בראשם, בהנהגתו האמיצה – רצו חייליו אל מותם, ואף ספק לא עלה בלבם. כאשר המנהיג אינו עומד מהצד – אלא רץ ומוביל, הניצחון מובטח.
 

לוקחים חלק ישיר באקשן

מתכוננים לצאת ולכבוש את העולם
 מתכוננים לצאת ולכבוש את העולם   
Rise and Fall: Civilizations at War, אשר מגיע למחשב האישי מחברת Stainless Steel של ריק גודמן (מיוצרי סדרת Age of Empires), הוא משחק אסטרטגיה בזמן-אמת שלוקח אותנו בחזרה אל תקופה עתיקה בה ארבע מהאימפריות הגדולות בהיסטוריה: הרומאים, היוונים הפרסים והמצרים, נלחמו אחת בשניה בים וביבשה על השליטה בעולם המוכר.

נו, מה עוד חדש? הרי היו לנו כבר כמה וכמה משחקים בדיוק על התקופה הזו, בדיוק באווירה הזו – ואין ספק שעוד יהיו. אך בניגוד לרוב משחקי האסטרטגיה, בהם שליטתנו בשדה הקרב עקיפה למדי, Rise and Fall מכניס אותנו עמוק לאקשן. אנחנו לא סתם צופים במתרחש או מחלקים פקודות – אנחנו שם, יחד עם החיילים, מזיעים ונפצעים, במשחק פעולה מגוף שלישי המשתלב בצורה מושלמת עם הפיקוד האסטרטגי הרחב יותר.

בתור מנהיגי האימפריה תפקידכם הוא לנהל את משאביכם בתבונה, להקים צבאות ימיים ויבשתיים אדירים ולצאת לכבוש או להשמיד כליל את ערי יריביכם. בה בעת תצטרכו לפתח ולבצר את הערים שבשליטתכם כנגד התקפות דומות. כדי לשפר ולפתח את עירכם וצבאותיכם, תוכלו לשכור יועצים ומדענים, שיחקרו עבורכם נשקים חדשים ויחידות חדשות. הכל, כמובן, עולה כסף, Civilizations at War יציע מערכת ניהול משאבים קלה ונוחה, המתבססת על שני משאבים עיקריים ומוכרים: עץ וזהב.
 

קרבות בים וביבשה

הצבא ערוך ומוכן לפקודתך המפקד!
 הצבא ערוך ומוכן לפקודתך המפקד!   
הצבאות עליהם תפקדו ב-Rise and Fall יהיו בני מאות חיילים. לכל אימפריה מבחר של למעלה משמונים יחידות שונות, ביניהן כמה יחידות האופייניות רק לה. עם מבחר שכזה, נוכל לתכנן אסטרטגיות לחימה מגוונות. לא רק לכמות החיילים חשיבות, אלא גם לטקטיקה בה הם נוקטים בזמן הקרב.

מלבד לחימה ביבשה תוכלו להציב את הלוחמים גם על ספינות קרב, המסוגלות לשאת חיילים ומכונות מלחמה. עם ספינות אלה נצא לנגח את ספינות האויב ולחצותן לשתיים או להשתלט עליהן על ידי עגינה לצדן והעברת חיילינו אל סיפונן.

בנוסף ללוחמים הרגילים, לכל אימפריה שני 'גיבורים'. גיבורים אלה, המזכירים לא מעט את גיבורי Warcraft 3, מהווים מעין יחידות-על אשר מרכזות סביבן את שאר הצבא. לגיבורים כוח רב העולה על זה של שאר היחידות, והם בעלי סיבולת גבוהה יותר וכישורים מיוחדים אשר הופכים אותם לכמעט בלתי מנוצחים בקרב, וחשובים במיוחד בהגנה על עריכם.

ביצור העיר ב- Rise and Fall אינו רק המלצה, אלא בגדר חובה. כאשר צבאות האויב מגיעים, עיר שאיננה מבוצרת תמחה מעל פני האדמה. כדי למנוע את כל זה, תוכלו להקיף את עריכם בחומות רחבות, לבנות מגדלי שמירה אימתניים ולמקם שערים שייפתחו רק בפני צבאותיכם. על החומות והמגדלים תוכלו להציב שומרים חמושים, קשתים ואף בליסטראות. השומרים יסיירו לאורך החומות ויתקפו כל אויב שמנסה לחדור לעיר.
 
 

מכונות המלחמה

לוקחים חלק אישי באקשן
 לוקחים חלק אישי באקשן   
למרות כל הביצורים שתקימו, אל תחשבו שאתם בטוחים לחלוטין מפני מתקפה. לרשות אויבכם, כמו גם לרשותכם, עומדים מיטב מכונות המלחמה של אותה התקופה. איילי ניגוח חזקים יפרצו את שעריכם. סולמות ארוכים ומגדלי מדרגות ממוגנים יאפשרו לחיילי האויב לטפס על חומותיכם ולפגוש פנים אל פנים את המגנים על החומות. בליסטראות משוכללות ימוטטו את מגדליכם לאבק ויעיפו סלעים אל מעבר לחומותיכם אשר יזרעו הרס וחורבן בכל מקום בו יפלו. הרבה מחשבה הושקעה בתכנון הביצורים וכלי המצור שכנגדם, והשקעה זו ניכרת הן בכמותם המרובה והן באיזון הנשמר ביניהם.

בכל הקרבות האפיים האלה תומך Titan 2.0 , מנוע גראפי משובח שפותח במיוחד עבור משחקי אסטרטגיה בזמן אמת. אחד מיתרונותיו הגדולים של Titan הוא ביכולתו לתמוך בלמעלה מאלף יחידות על המרקע בו-זמנית ללא כל קושי. Rise and Fall מתאפיין בנופים עוצרי נשימה בסביבה צבעונית, עשירה ומפורטת, ואנימציה חלקה וזורמת.

אם הגראפיקה המדהימה של המשחק לא תספיק לכם כדי להיכנס לאווירת הקרב, תוכלו – כפי שכבר גיליתי לכם בפתיחת הכתבה – להתערב באופן ישיר במתרחש. במשחקי האסטרטגיה הקיימים כיום, השחקן הוא המפקד ה'אלוהי' המשקיף על זירת הקרב ממבט על, נותן לחיילו את הפקודות וצופה במתרחש, ללא יכולת לקחת חלק פעיל בקרב עצמו. החבר'ה הנחמדים של Stainless Steel החליטו שהם רוצים להעניק לשחקן חוויה אישית יותר.
 

חוויה אישית מגוף שלישי

קליאופטרה מכינה את אנשיה למלחמה
 קליאופטרה מכינה את אנשיה למלחמה   
Rise and Fall משלב בתוכו ביחד עם סגנון האסטרטגיה בזמן אמת, גם מאפיינים ממשחקי ביתור ושיסוף (Hack and Slash) בסגנון Diablo, ומאפשר לכם לשלוט בגיבורים באופן מלא וישיר בעזרת ממשק נוח ופשוט, מנקודת מבט בגוף שלישי. אפשרות חדשנית זו מוסיפה נופח חדש למשחק ומבדילה אותו ממשחקים אחרי מאותו הסגנון.

כאשר אתם נמצאים בנעלי גיבורכם, תוכלו להסתובב בחופשיות בזירת הקרב ולהלחם באויב פנים מול פנים, לרוב, בכישרון גדול משל גיבורכם אילו הייתם מניחים לו להלחם ללא עזרתכם. זכרו כי מאחר ואתם הנכם גיבורי האימפריה ולא בני תמותה רגילים, כוחכם ועוצמתכם גבוהה מזו של שאר הלוחמים. לנוכחותכם האישית בקרב יש השפעה רבה על מהלכו ואתם יכולים להיות הגורם המכריע שייטה את הכף לטובתכם. למעשה, זה בדיוק מה שאנשי Stainless Steel מצפים מכם – לתכנן את הקרב במדויק, לשלוח את חייליכם לתופת, ואז לעבור לשליטה ישירה בגיבור ולהבטיח את הצלחת המתקפה.

בנוסף למערכה הנבנית עבור שחקן יחיד, מבטיחים יוצרי Rise and Fall גם משחקים מרובי משתתפים מרתקים ומושקעים. עד שמונה שחקנים יוכלו להלחם על גבי מבחר מגוון של מפות ענקיות. בין מצבי המשחק השונים תוצע גם אפשרות ייחודית לשיתוף פעולה בין שני שחקנים, במהלכו אחד יהיה אחראי על ניהול האימפריה והצבאות, בעוד השני שולט ישירות באחד הגיבורים ומנהיג את הלוחמים מלב הקרב.
 

חידוש בזמן-אמת

חומת העץ תקרוס במהירות מול הצבא האדיר הזה
 חומת העץ תקרוס במהירות מול הצבא האדיר הזה   
לא קל לחדש כשזה מגיע למשחקי אסטרטגיה בזמן אמת, אך Rise and Fall: Civilizations at War נראה מוכן לעשות זאת. מצב הגיבור החדשני אותו הוא מציע פותח בפנינו אפשרויות חדשות שלא נראו עד כה במשחקים בסגנון, ומעניק לנו נקודת מבט חדשה וייחודית על שדה הקרב, כמו גם דרך להשפיע על מהלכו ישירות.

מבחר היחידות הנתון בידי כל שחקן והגיוון הרב ביניהן מבטיחים קרבות אפיים בים וביבשה. המנוע הגראפי רב העוצמה מספק הנאה ויזואלית מרובה, בסצנות הנראות כאילו נלקחו מסרטים הוליוודיים. מערכת השחקן היחיד נראית משוקעת ומעניינת, בעוד שמצבי משחק ייחודיים מבטיחים חוויה מרובת משתתפים שתמשיך ברשת זמן רב לאחר שתסיימו את כל המשימות לבדכם. Rise and Fall צפוי לצאת למחשב האישי בתחילת שנת 2006, ונראה כאחד המשחקים החמים של השנה הבאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by