ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: צדק פואטי 

המהפכה: צדק פואטי

 
 

והשבוע במהפכה, עצב ושמחה: נאפסטר, בחרחורי גסיסה, פונה בתחינה נואשת אל מיקרוסופט, ומקבלת התעלמות אלגנטית בתגובה. כת סודית של האקרים פיתחה דפדפן שיעקוף כל צנזורה. ושאלת השאלות: האם פופאי הומו?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרות מתות בסתר (1)

זה לא דג שעושה רעשים מעצבנים, זאת נאפסטר טובעת
 זה לא דג שעושה רעשים מעצבנים, זאת נאפסטר טובעת   
נראה שסוף יותר עגום מזה לא היה יכול להיות לסיפור של נאפסטר: ירידה של עשרות אחוזים במספר הקבצים המועברים באמצעות שרתי החברה בשבועות האחרונים, מלמדת על בריחת משתמשים המונית, כמו גם על על יעילות הפילטרים שהוצמדו לתוכנה כדי לסנן קבצים סוררים, לפי דרישת ביהמ"ש האמריקאי. אלא שזה עוד לא הסוף. ועד שהוא יגיע ויגאל את שון פאנינג מיסוריו, עוד יהיה הרבה יותר גרוע.

השבוע השיקה נאפסטר את גירסתה העשירית, המכילה טכנולוגיית זיהוי קבצים לפי טביעת האצבע האקוסטית שלהם. כן, סיפרתי לכם על הזוועה הזאת לפני כמה שבועות. תודו שהמהירות בה הטמיעה אותה נאפסטר מסחררת למדי. זה אומר שיהיה עוד יותר קשה למצוא באמצעותה קבצים. זה אומר שעוד אנשים יברחו אל תוכנות אחרות. זה אומר עוד מסמר בארון. ועל ערש דווי, מתוך חירחורי גסיסה, מבקשת לפתע נאפסטר שיתוף פעולה עם מיקרוסופט ומטגנת את מעט הריספקט שעוד נתנו לה.

נאפסטר, תאמינו או לא, הציעה לביל גייטס לקנות אותה. משנענתה בסירוב לא מפתיע, התחילה החברה לחתור לשיתוף פעולה עם מיקרוסופט בבניית מערכת מאובטחת לניהול זכויות יוצרים דיגיטלי, שתיושם בגירסת התשלום העתידית של נאפסטר. מה שנחמד זה שקיים ספק גדול אם מערכת ניהול זכויות היוצרים הדיגיטלית שנאפסטר רוצה לקנות ממיקרוסופט, בכלל שייכת למיקרוסופט. אינטרטראסט, חברה המתמחה באותו תחום, טוענת שגייטס והחברים שלו פשוט העתיקו בלי בושה את הטכנולוגיה שלהם. ותנחשו מה? עכשיו הם תובעים את $M. ותנחשו על מה? על הפרת זכויות יוצרים. נעים הקטע הזה של צדק פואטי.
 

פרות מתות בסתר (2)

ויוה לה מהפכה. כת הפרה המתה
 ויוה לה מהפכה. כת הפרה המתה   
הגיע הזמן שתכירו את "כת הפרה המתה". לא, לא, אל תברחו. הם לא שוחטים פרות בריטואלים שטניים ולא סוגדים להן. ה"כת" הזאת היא למעשה קבוצה של האקרים אידיאליסטים הפועלים יחדיו כבר כמעט 20 שנה, ומעבירה את זמנה בהשתטויות דיגיטליות ובלא לעדכן את ההומפייג` שלה. מדי פעם מתפלק להם בצוותא רעיון ממש טוב, שהופך לפעמים גם לטרויאני אכזרי או לאפליקציה חדשה ומוצלחת. ואם להאמין להם - עניין טריקי למדי - הנה זה קורה שוב.

"פיק-א-בוטי" אמור להיות דפדפן מסוג חדש שיפעל על רשתות לא ממורכזות, בדומה לגנוטלה. הוא מיועד לכל מי שחירותו האון-ליינית מאויימת, החל באזרחי מדינות שמגבילות את הגישה לרשת וכלה בשוחרי mp3 נרדפים. המידע שיועבר בין המשתמשים יהיה מוצפן, ההתקשרות ביניהם תהיה אנונימית לחלוטין. יחד הם ייצרו רשת מידע חשאית מעל גבי האינטרנט, הרחק מהישג ידיהם של רגולטורים, מונופולים וקרטלי בידור. נכון, חשבו את זה קודם. לפניהם. זה לא משנה. ויוה לה רבולוסיון.
 

פופאי ובלוטו עושים את זה

אוחץ`, כואב לי התרד. פופאי בגירסה העליזה
 אוחץ`, כואב לי התרד. פופאי בגירסה העליזה   
השבוע סערה הרשת. האמת, היא תמיד סוערת, ככה שלא צריך להתרגש. בכל זאת, לפעמים היא סוערת כתוצאה משטויות שלא ייאמנו, כה מלבבות ששווה להתעכב עליהן. כמו, תחזיקו חזק מאוד, רומן הומוסקסואלי לוהט בין פופאי, האיש והתרד, לבין בלוטו, אוייבו המזוקן הנצחי. אתמול זה היה הכותרת הראשית של "וויירד ניוז", רק שתבינו. וזה בהחלט מעלה כמה הירהורים (לדוגמא: האם זהו עוד סימן וודאי לכך שהאפוקליפסה מתקרבת?)

פרסומת אמריקאית חדשה למיץ תפוזים מציגה ידידות אמיצה בין השניים: הם הולכים ביחד לים, מקעקעים את ידיהם בקעקוע זהה ("חברים לנצח") ומתעלמים מאוליב באופן מפגיע. ההתנהגות החשודה שהם מפגינים גרמה למפעילי האתר "פרסומות בארון" (כן, יש כזה דבר) לתהות בקול רם אם יש משהו שמסתתר מאחורי הידידות החדשה הזאת. יצרני המשקה המבוהלים מיהרו להכחיש מכל וכל. דיון ציבורי סוער ונוקב נפתח באיזורים שונים של הרשת.

כן, הכל מסביב מתפרק וקורס, ומה שמעניין אותנו זה אאוטינג של שתי דמויות מצויירות. יפה, תודו. בשבוע הבא נדון בטראנסקסואליות של טום וג`רי ובנטיות הפטישיסטיות של הדרדסים. היו עמנו.
 
 
אנחנו נוסעים עכשיו לחלל. הפולש בפעולה
 אנחנו נוסעים עכשיו לחלל. הפולש בפעולה   
זה התחיל בפאריז. בוקר אחד העיר כולה התמלאה בפולשים מהחלל. מתחת לנוטר-דאם, באמצע השאנז אליזה, ליד הלובר. בכל פינה בעיר צץ לו פסיפס קטן, ועליו חקוקה דמותו של אחד מהחייזרים ממשחק המחשב האלמותי "פולשים מהחלל". אמן צרפתי סהרורי, המוכר רק בכינויו "אינוויידר", הוא זה שהתחיל את הטירוף. מיטב הגלריות באירופה כבר הזמינו אותו ואת החייזרים המופקסלים שלו לתערוכות.
 
אבל הפולש לא מסתפק בזה; הוא מפיץ את הפלישה כמו וירוס קטלני ברחבי העולם כולו, מוכר קיטים ליצירת פסיפסי פלישה קטנים. ניו יורק, לונדון, טוקיו, אמסטרדם וז`נבה כבר נפלו שדודות. עכשיו עסוק "אינוויידר" בגיוס בינלאומי של מתנדבים (ככה שזה רק עניין של זמן עד שהפלישה תגיע גם לתל אביב ותשים גם אותנו על המפה). ובמלים אחרות: ברחו על נפשותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by