ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סקירת חדשות בריאות 

סקירת חדשות בריאות

 
 
קרן ארד

סקירה של חדשות בריאות מרחבי הרשת: מניעת סרטן לגברים בעזרת שתיית מים, קוטלי חרקים בחלב אמהות ומחקרים נוספים שמבקשים לקבל את הרייטינג התקשורתי שיביא את המימון. מדע להמונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכנות רויטרס מדווחת כי מחקר חדש, שהתפרסם בטאיוון, מצא כי שתיה מרובה של מים ופעילות גופנית עוזרים בצורה משמעותית בהפחתת הסיכון לסרטן המעי בקרב גברים.

הגברים ששתו הכי הרבה היו בעלי סיכון קטן ב92%- לחלות בסרטן המעי, והגברים שניהלו אורח חיים אקטיבי יותר הקטינו את הסיכון שלהם לחלות ב83%-. ממצאי המחקר לגבי נשים לא היו חד משמעיים מספיק כדי להגיע למסקנה, אולם מחקרים אחרים שנעשו בעבר מצאו קשר בין פעילות גופנית וסיכון לחלות בסרטן המעי בקרב בני שני המינים.

אתר "inteliheath" המפרסם את הכתבה פתח גם מיני-פורטל למתחילים להתעמל לקראת השנה החדשה (וההבטחות שבאות איתה) בו אפשר למצוא עצות והנחיות איך להתחיל להתעמל, מה לקחת בחשבון, סוגי התעמלות שונים, סכנות אפשריות והנחיות לבניית תוכנית פעילות גופנית עם דגשים שונים: כושר, אירובי, חיזוק שרירים וגמישות.

לפני שמתחילים בתכנונים, כדאי לקחת את שאלון האישיות הספורטיבית שמציע מגזין "healthy ideas", שיעזור לכם למצוא את ענף הספורט המתאים לכם ולאישיות שלכם (ומן הסתם יש גם סיכוי שתתמידו בו).

ולמי שאין סבלנות לתכנן או זמן להתלבט (ולהפך), מגזין "רדבוק" מגיש תכנית אימון מרוכזת של חמש עשרה דקות יומיות, לפיתוח סיבולת לב-ריאה ושרירים, באמצעות אופני כושר ומשקלות קטנות.

מהזווית הבריאותית, מחקר של בית הספר לרפואה של הארוורד מצא כי אכילה של מאכל "עגבנייתי" כל יום עוזרת במניעת סרטן מסוגים שונים, כנראה הודות ל"ליסופן" - החומר שנותן לעגבנייה את צבעה האדום. אתר "women.com" המדווח על המחקר בהרחבה מוסיף עוד כתבות ומתכונים הקשורים בעגבניות.

למבוגרים שבחבורה (מעל 50) מוצעת גרסת האון ליין של הספר "כושר - המדריך של האגודה האמריקנית להזדקנות"
 
ארגון הוטרינרים האירופאי שולח משלחת לחקור האם דליפות ביוב נכנסו למזון של חיות בצרפת. התקשורת בצרפת טוענת כי קוטלי חרקים קטלניים, מתכות רעילות ופסולת ביתית דלפו למזונם של בעלי החיים.

שלטונות צרפת הצהירו שאכן קרו במהלך השנה האחרונה ארבעה מקרים של דליפות ביוב כתוצאה מתקלות, אולם מקור הדליפות היה מפעלי טיהור של שפכים ביתיים, וכל הפסולת עברה טיפול סטריליזציה בחום לפני הדליפה.

זאת, לאחר שבשבוע שעבר התריע ארגון גרינפיס כי קוטלי חרקים וכימיקלים נוספים חודרים לשרשרת המזון האנושית עד כדי כך שניתן גם למצוא אותם בחלב אמהות במדינות רבות באירופה. הארגון קרא להפסקת השימוש בחומרים כימיים רבים ובדיקת הנזק לטווח ארוך שהם עשויים לגרום.

מידע נוסף על קוטלי חרקים והנזק הסביבתי שהם עושים אפשר למצוא באתר של "הקואליציה הלאומית (האמריקנית) נגד שימוש לרעה בקוטלי חרקים" שמתמקד בעיקר בסכנות שמהווים חומרים אלו לילדים, ובאתר "רשת לפעולה נגד קוטלי חרקים" הפעיל בצפון ארה"ב, ומציע מחקרים על השפעת קוטלי החרקים על איכות האדמה בקליפורניה, וחדשות הנוגעות לקוטלי חרקים ואיכות הסביבה.

קבוצת DSH ההולנדית פיתחה טכנולוגיה ההופכת פסולת פלסטית לדלק לייצור חשמל. הדלק החדש מכונה" subcoal" ויכול לשמש כתחליף פחם לייצור חשמל. עלות הייצור של הדלק החדש נמוכה מעלות השריפה של פסולת ביתית במשרפות, וגורמים בחברה מעריכים כי הדלק החדש יהיה גם כדאי מבחינה כלכלית יחסית לפחם רגיל. כל מי שעדיין סבור כי אנרגיה חלופית היא רעיון יפה אבל מסובך ויקר, כדאי שיקרא על יישומים פרקטיים של אנרגיה חלופית בשוק הביתי בכתבה ממגזין "ניו-אייג`"(10)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by