ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ברונו ומירנדה 

ברונו ומירנדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנוירוטיות בהתגלמותה. מירנדה ריצ`רדסון
 הנוירוטיות בהתגלמותה. מירנדה ריצ`רדסון   
טוב, כמה מלים על הסרט ונגמור עם זה: גירסה רכה, רומנטית משהו, על חייו רבי התהפוכות של הסופר המפורסם ביותר מבין הטייסים (חוץ מעזר וייצמן), והטייס המפורסם ביותר מבין הסופרים (חוץ מעזר וייצמן), אנטואן דה סנט אקזופרי, האיש שכתב את "הנסיך הקטן" וסיים את חייו כשאבד - כמו בספרו - עם מטוסו במדבר.

ומכאן להמלצה: שימו לב למפגש בין שני שחקנים נהדרים, וכל כך שונים זה מזה: ברונו גאנץ הגרמני ומירנדה ריצ`רדסון האנגליה.

שניהם, אני מודה, חביבים עלי ביותר. בגאנץ התאהבתי לראשונה ב"במהלך הזמן" של ונדרס, וזה היה בסצינה בה הוא מדפיס עיתון מיוחד לאביו בבית הדפוס של העיירה, שכן אינו מסוגל לתקשר עם אביו (הדפס) בשום דרך אחרת.

 
ואחר כך ב"ידיד אמריקאי", שוב ונדרס, אולי תפקידו השובר ביותר, שבו הוא כלי משחק חסר אונים ושובה לב, בידיו של טום ריפלי - אולי הדמות האפלה ביותר שאי פעם נכתבו עליה ספרי מתח.

גאנץ הוא מסוג השחקנים שכל מה שאתה צריך לעשות זה לשים לו מצלמה מול הפרצוף, ולשבת ולהסתכל. הוא כנוף פתוח, שעוברים בו רגשות עדינים ועמוקים כמו שרוח נושבת בעצי הפארק ביום סגרירי.

ומירנדה ריצ`רדסון? ההיפך המוחלט. האשה היפה הזאת היא הנוירוטיות בהתגלמותה, אבל לא בסגנון הוודי אלני, אלא בסגנון הבריטי, הקופצני, החתרני, החותך בבשר החי. אשה שקופה, כמעט, שנדמה כי בכל רגע נתון היא יכולה להפסיק לשחק ולהביט ישר אליך ולשאול: מי אתה? מי אתה באמת?

והנה, שניהם בסרט המוזר הזה, הוא הטייס הרומנטי והיא אהובתו הספרדיה המסתורית, והם משחקים כמעט במקביל, בזהירות רבה, לא לשבור זה את זה. כאילו אוהבים ממרחק, ועם זאת מאוד מקרוב.

מה ניתן לומר עליהם, בשעה זו - שהיתה זו שעתם היפה ביותר? רחוק מזה.

אולי, שהיתה זו שעה מוזרה ונעימה מאוד. אבל גם מוזרה מאוד. אבל גם נעימה מאוד.


סנט אקס; שלישי, ערוץ 33, 22:30
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by