ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנבחרות: נכנסים לכושר 

הנבחרות: נכנסים לכושר

 
 
אורי גושן

רוצים להכנס לכושר? להוריד כמה קילוגרמים? קבלו את התוכנות שיעזרו לכם במשימה הלא פשוטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אילוסטרציה: ASAP
 אילוסטרציה: ASAP   
אם הגעתם למסקנה שאתם זקוקים לדיאטה, אתם כבר בדרך הנכונה. בניתם תוכנית אימונים במכון הכושר שלכם, הרכבתם תפריט לכל השבוע והחלטתם שמעכשיו אתם שומרים על עצמכם. אך כיצד תעקבו אחר ההתקדמות היומית? איך תוודאו שהתפריט שלכם אכן בריא?

לפניכם התוכנות שילוו אתכם במסע לעבר הלוק שתמיד רציתם (וכן, אנחנו יודעים שאתם אוהבים אותן חינמיות). שיהיה בהצלחה!

הערה: התוכנות המובאות כאן הינן בגדר המלצה בלבד, ואינן מהוות תחליף להמלצת רופא. עשו בהן שימוש תוך הפעלת שיקול דעת.
 

Exercise Diary

 
נרשמתם למכון כושר? מצויין. ודאי הכנתם בעזרת מדריך הכושר את תוכנית האימונים האישית שלכם, שתלווה אתכם במהלך השבועות הראשונים. עם הזמן, התוכנית תתעדכן בהתאם להתקדמות שלכם, אך לא תמיד יהיה קל לעקוב אחר השינויים הללו. Exercise Diary תאפשר לכם לעקוב אחר תוכנית האימונים שלכם על בסיס יומי, על ידי פירוט אופי האימון בחלוקה לתרגילים אירובים (ריצה, שחיה, ספינינג וכד') ואנאירוביים (תרגילי כוח ומשקולות). ניתן לבחור את סוג התרגיל מתוך רשימה קיימת או להזין תרגיל שאינו מופיע ברשימה - באנגלית בלבד.

תוכלו להזין את מספר הסטים של כל תרגיל (כלומר מספר הפעמים שיש לבצע את אותה פעולה), מספר החזרות בכל סט וכמובן את המשקל (או זמן\מהירות הריצה למשל). אם יש הערות מיוחדות, ניתן להוסיף גם אותם. ניתן לעבור למצב הדוחות בו תוכלו לצפות בכל האימונים האחרונים שלכם על פי חתך תאריכים, ולהדפיסם.

יתרונות: מאפשרת מעקב נוח ופשוט אחר תוכנית האימונים
חסרונות: לא ניתן לכתוב טקסט בעברית, חסרה תצוגה גרפית של הדוחות
שורה תחתונה: כלי בסיסי למי שמעוניין בתיעוד התקדמותו

להורדה
 

Kilocalc

 
כפי ששמה של התוכנה מרמז, היא תספק לכם מידע בנוגע לכמות הקלוריות הקיימות במוצרי מזון שונים, וכן את כמות הרכיבים התזונתיים שבהם. זאת על מנת לעזור לכם לחשב את כמות הקלוריות שצרכתם בארוחתכם האחרונה (למשל). התוכנה עושה שימוש במסד נתונים מקוון, על כן ניתן לעשות בה שימוש רק באמצעות חיבור לרשת, ורק לאחר חיבור ידני לשרת התוכנה (כפתור Connect).

בחלקה העליון של התוכנה, ניתן להזין בשדה החיפוש כל סוג או רכיב מזון (באנגלית), ולקבל במהירות רשימה עם כל סוגי המאכלים הכוללים אותו. לאחר שבחרתם את הפריט הרצוי, תוכלו לצפות בהרכב הרכיבים התזונתיים שלו: קלוריות, שומן רווי, חלבונים ועוד – על פי משקל בטווח של 10 גרם עד 1000 גרם (1 ק"ג). אם קיים פריט אותו אתם צורכים באופן תדיר, תוכלו להוסיף אותו לרשימת המועדפים ולגשת אליו במהירות ללא חיפוש.

יתרונות: כלי קטן, מהיר ויעיל לקבלת מידע בסיסי על הרכבם התזונתי של פריטי מזון
חסרונות: לא קיים מאגר נתונים בעברית, נדרש חיבור לרשת על מנת לערוך חיפוש
שורה תחתונה: יעיל למשתמשים המעוניינים בכלי בסיסי ולא מסורבל

להורדה
 
 

Food File

 
אם התוכנה הקודמת היא מה שחיפשתם אך היא היתה בסיסית מדי לטעמם - Food File היא כנראה מה שאתם צריכים. כמו קודמתה, גם היא מכילה מסד נתונים המכיל אלפי פריטי מזון, אך אין צורך בחיבור מקוון על מנת לערוך בה חיפוש ולקבל תוצאות. האפשרויות המתקדמות של התוכנה מאפשרות לבחור לא רק את פריטי המזון עצמם, אלא גם קבוצות ספציפיות כגון מזון לתינוקות, מוצרי חלב, תבלינים, מתוקים וכד'.

לאחר שבחרתם פריט מהרשימה, תוכלו לצפות בהרכב התזונתי שלו בצורה גרפית – פאי תלת מימדי (כמה מקורי) המחולק על פי אחוזי הפחמימות, החלבונים, השומן וכו', ועם פירוט מספרי שלהם ל-100 גרם (ניתן לשנות לכל ערך מספרי אחר). אך היתרון האמיתי בתוכנה הוא המידע הנוסף שהיא מציעה בצורת טבלה מפורטת, המכילה לא רק את המרכיבים הבסיסיים של המזון, אלא כמעט את כל הערכים התזונתיים כגון ויטמינים וברזל, סוכר, חומצות, נתרן ועוד – ל 100 גרם.

יתרונות: כלי מתקדם ולא מקוון לקבלת מידע מקיף על ערכים תזונתיים של פריטי מזון
חסרונות: לא קיים מאגר נתונים בעברית
שורה תחתונה: שימושי למי שמבצע מעקב או רישום קפדניים בנוגע לתזונתו

להורדה
 

Coolbook2000

 
נכון שביקורים קבועים למכון ומעקב אחר כמות הקלוריות שאתם צורכים תעזור לכם להוריד במשקל, אך כל המאמץ לא יהיה שווה אם לא תאכלו בצורה נכונה. אם קיבלתם מתכונים מאנשי מקצוע או טיפים מחברים, התוכנה הבאה תעזור לכם לרכז אותם במקום אחד ואפילו לשתף אותם עם משתמשים נוספים ברשת. הבשורות הטובות: הפעם התוכנה בעברית.

התוכנה מגיעה עם עשרות מתכונים המחולקים על פי קטגוריות כגון מרקים, בשר, קינוחים וכד' - בהם מפורטים הרכיבים הדרושים, אופן ההכנה והזמן הנדרש לכך. אם לא מצאתם את המתכון המבוקש, תוכלו לערוך חיפוש על פי מילות מפתח ואפילו למקד את החיפוש באמצעות מרכיבי המאכל. הרעיון מאחורי התוכנה הוא לא רק לסדר את מאות פתקי המתכונים המסתובבים בבית, אלא גם להוריד מתכונים חדשים מתוך שרת התוכנה (דורש רישום בחינם באתר הבית) ולשתף מתכונים עם משתמשים אחרים.

יתרונות: ריכוז נוח של מתכונים, אפשרות הורדה ושיתוף מתכונים, ממשק בעברית
חסרונות: דווקא לדוברי האנגלית - אין מתכונים בשפה זו
שורה תחתונה: שימושי מאוד לכל מי שמעוניין בספר מתכונים דיגיטלי

להורדה
 

79Questions Answered

 
אם כל התוכנות הללו לא ממש מדברות אליכם, וכל מה שיש לכם בראש הן שאלות ללא מענה, התוכנה הבאה אולי תרגיע אתכם מעט. ממש כמו ספר אלקטרוני, התוכנה היא למעשה מקבץ אינטראקטיבי של שאלות ותשובות בנושאי אימון גופני והרזיה המחולקים על פי קטגוריות מסודרות: הפחתת שומן, אימוני לב ואירובי, תרגילים ותוכניות, תזונה ותוספים, ו..."שונות". לחיצה על אחת מהקטגוריות הללו תעלה דף ובו כל השאלות באותו הנושא, וכפתור סמוך אשר יוביל לדף עם התשובה הרלוונטית. ניתן אגב לשנות את גודל הגופן המוצג ולהדפיס את הדפים, על פי נוחיותכם.

התוכנה אינה דורשת חיבור לרשת לצורך הפעלתה, אך ניתן ואף מומלץ להיעזר בלינקים המשולבים בכל דפי השאלות והתשובות, אשר מובילים לאתר הבית שלה ומציעים דוגמאות והסברים מפורטים יותר. בנוסף, אם תרצו למצוא תשובה לשאלה בנושא ספציפי, תוכלו לערוך חיפוש על פי מילות מפתח ולגשת לערך המבוקש. מאחר וממשק התוכנה משמש כמעין דפדפן, תמצאו כפתורי ניווט בחלקו העליון של המסך שיאפשרו לכם לחזור לדף הקודם, לעבור לדף הבא או לקפוץ חזרה לתפריט ההתחלתי.

יתרונות: תוכנה המספקת מידע מקיף, שימושי ויעיל בנושא כושר גופני והפחתת משקל
חסרונות: ממשק מעט מבלבל, עשוי להרתיע משתמשים שאינם שולטים באנגלית
שורה תחתונה: כדאי לעיין בה וללמוד דבר או שניים כתוספת לתוכנית האימונים שלכם

להורדה
 

חדר כושר מקוון

מתוך האתר: תרגיל לחיזוק שרירי הבטן
 מתוך האתר: תרגיל לחיזוק שרירי הבטן   
אמנם לא מדובר בתוכנה, אך אם כבר בתרגילים ובכושר עסקינן - קשה להתעלם מהאתר הבא. MIOK - או במילים אחרות "?Am I OK" מספק לגולש מבחר תרגילי כוח לכתפיים, ידיים, גב, חזה, בטן, ישבן ורגליים. היתרון הבולט של האתר, פרט לעובדה שכולו בעברית - הוא היכולת לצפות בוידאו באיכות גבוהה (וללא צורך בהורדה למחשב), אשר מדגים כיצד יש לבצע את התרגילים הללו בצורה נכונה ומלווה גם בהסברים קוליים.

לאתר MIOK
 

הנבחרות שלכם

משתמשים בתוכנה שאי אפשר בלעדיה? רוצים שנמליץ עליה באחת הכתבות? שלחו לנו את התוכנות הנבחרות שלכם, וספרו לנו כיצד הן שיפרו לכם את החיים.

software@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by