ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגרפולוגית שתבעה את גוגל  

הגרפולוגית שתבעה את גוגל

 
 
מערכת חיים ברשת

קובלת על כך ששמה, חנה קורן, נמכר כמילת חיפוש למתחרים שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שנדונה בבתי משפט באירופה ובארה"ב, מגיעה סוגיית ה-Keying גם לישראל: הגרפולוגית חנה קורן תובעת את גוגל וחברת נוספת, סלע.גרופ.קום, לאחר שזו רכשה את את מילת החיפוש "חנה קורן" כדי להפנות את הגולשים לאתר שלה. על פי הדיווח ב-ynet, בתביעה שהוגשה הבוקר (א') בבית המשפט המחוזי בחיפה נטען כי גוגל הפרה את הסימן המסחרי של קורן ופגעה בפרטיותה והיא נדרשת לפצותה בסך 100 אלף ₪.
 
במוקד הסכסוך נמצא שירות ה- Adwords של גוגל. שירות זה מאפשר לגורמים שונים לרכוש מילות חיפוש על מנת שגולשים שמקלידים אותן יקבלו בצד תוצאות החיפוש הרגילות גם את מודעות מילים המפנות לאתרים שלהם.

סביב שירות זה התנהלו מאבקים בבתי משפט באירופה ובארה"ב בהם התקבלו החלטות סותרות. בארה"ב הסתיים לאחרונה מאבק משפטו ממושך שניהלה חברת Geico נגד גוגל במתן אישור למדיניות גוגל לאפשר הצגת מודעה של חברה כפועל יוצא של חיפוש אחר המתחרה. עם זאת קבע בית המשפט כי במודעה עצמה אסור שייכלל סימן המסחר של המתחרה. בצרפת, לעומת זאת, קבע בית המשפט לעירעורים את ההיפך הגמור. שם נקבע שעצם הצגת המודעות של המתחרים מהווה הפרת סימן מסחרי. עתה יידרש גם בית משפט בישראל לחוות את דעתו בנושא.
 

פיצויים של 100 אלף ₪

כתב התביעה של קורן מתבסס על תיאור המדיניות של גוגל עצמה ולפיה השירות נועד לקשר בין מפרסם ללקוח שמחפש את המוצר שלו. לפיכך טוענת קורן שכיוון שצמד המילים "חנה קורן" הוא סימן מסחר, למרות שאינו רשום, אסור לחברת סלע.גרופ.קום שהיא מתחרה של חנה קורן, להשתמש בסימן המסחרי שלה. כמו טוענת קורן שלגוגל עצמה אסור למכור את שמה כמילת חיפוש.

מבית המשפט מבקשת הגרפולוגית לביא להפסקת הפרת סימן המסחר שלה ולחדול להפנות גולשים שמחפשים אחריה לאתר המתחרה. כמו כן מתבקשת גוגל להפסיק למכור את המילים חנה קורן לכל גורם אחר. כפיצוי מבקשת קורן 100 אלף ₪ הן מגוגל והן מסלע.גרופ.קום.
 
 

גוגל מציעה מחווה

בנוסף, קובלת קורן על כך שלמרות שבאתר הבינלאומי מוצגות מודעות המילים מימין לתוצאות הרגילות ובנפרד מהן, מופיע הקישור הממומן לאתר "המכללה להתפתחות אישית" של סלע, מעל הקישור לאתר שלה באופן שעלול להוליך שולל את הגולשים. על פי כתב התביעה יש בכך משום עבירה על חוק עוולות מסחריות האוסר לפרסם שירות באופן מטעה ואוסר על עוסק להביא לכך שפעילותו תיחשב בטעות ככזו שנעשית בידי אחר.

פנייתו של עורך דינה של קורן לחברת סלע.גרופ.קום ודרישתו לפיצויים הושבה ריקם. ניציגי החברה טענו כי אין בשימוש במילת המפתח חנה קורן משום הפרת חוק וכי כל טענה יש להפנות דווקא לגוגל.
גוגל מצידה השיבה לפניית קורן כי היא אינה נוהגת לשמש כבורר בסכסוכים על סימני מסחר בין מפרסם לבעל סימן מסחר. מאידך נמסר כי "כמחווה של רצון טוב" תהיה מוכנה החברה לערוך בדיקה בנושא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by