ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
באלמר: "אני אזיין לגוגל את הצורה" 

באלמר: "אני אזיין לגוגל את הצורה"

 
 
מערכת חיים ברשת

עדותו של עובד מיקרוסופט לשעבר בבית המשפט סיפקה ציטוטים עסיסיים מפיו של מנכ"ל מיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כיסא? זה בקושי היה שרפרף  (סטיב בלאמר)
 כיסא? זה בקושי היה שרפרף (סטיב בלאמר)   
הלהט סביב משפטה של מיקרוסופט נגד גוגל סביב העסקתו של המהנדס הסיני קאי-פו לי, מגיע כעת לשיאים חדשים, עם חשיפתו ביום ו' של מסמך המתמלל את דבריו של אחר מהעדים במשפט, דיווחו של הבלוגר ג'ון באטל.
 
למי קראת נקבה? (אריק שמידט)
 למי קראת נקבה? (אריק שמידט)   
מארק לוקובסקי, לשעבר בכיר במיקרוסופט שעבר בנובמבר 2004 לעבוד בגוגל, העיד בשבועה מעל דוכן העדים וסיפר על תגובתו של הבוס, סטיב באלמר, על מעברו לחברה המתחרה:

"לפני שהצטרפתי לגוגל, קבעתי פגישה ל-11 בנובמבר 2004 עם מנכ"ל מיקרוסופט סטיב בלאמר, כדי לשוחח איתו על הפרישה המתוכננת...בשלב כלשהו בשיחה באלמר אמר "רק תגיד לי שזו לא גוגל". אמרתי לו שזו אכן גוגל.

בשלב הזה מר באלמר הרים כיסא וזרק אותו לאורך החדר עד שפגע בשולחן שעמד במשרד. באלמר אמר: 'אריק שמידט המזדיין הזה הוא חתיכת נקבה. אני הולך לקבור את הבנאדם. עשיתי זאת בעבר ואני אעשה זאת שוב. אני הולך להרוג את גוגל'"..

(כנראה הכוונה ב"עשיתי זאת בעבר", לתקופה שבה מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, עבד בחברת סאן מיקרוסיסטמס וכמנכ"ל Novell).
 
ואני רק רוצה להקים את מדינת גוגל בסין (קאי-פו לי)
 ואני רק רוצה להקים את מדינת גוגל בסין (קאי-פו לי)   
דברים אלו של לוקובסקי נאמרו במסגרת המשפט שמנהלת מיקרוסופט נגד עובדה לשעבר, המהנדס הסיני הבכיר, ד"ר קאי-פו לי, ונגד גוגל ששכרה בחודש יולי את שרותיו. לטענת מיקרוסופט, ברגע שד"ר לי עבר ממיקרוסופט לעבוד בגוגל, הוא הפר את הסכם הסודיות עליו היה חתום.

גוגל מצידה טוענת כי תפקידו החדש של ד"ר לי שונה מתפקידו במיקרוסופט ולפיכך אין בהעסקתו הפרה של הסכם סודיות. כמו כן, טוענת גוגל כי מיקרוסופט מנהלת מסע הפחדה נגד עובדיה לבל יעברו לעבוד בגוגל ועדותו של לוקובסקי מוכיחה זאת.
 
 
בתגובה לעדותו של לוקובסקי פירסם סטיב באלמר הודעה בה הוא מכחיש על הדברים: "התיאור של מארק לוקובסקי את הפגישה שלנו בנובמבר האחרון הוא הגזמה פרועה ביחס למה שהתרחש. ההחלטה של מארק לעזוב היתה מאכזבת ואני דחקתי בו בחוזקה לשנות את דעתו. אבל ההצגה שלו של הדברים שהתנהלו באותה פגישה אינם מדויקים".

אגב, ביום ו' גם פורסמו מסמכים נוספים שיכולים דווקא להכריע לטובתה של מיקרוסופט. החברה הציגה 7 אימיילים שנשלחו בין קאי-פו לי לבין גוגל , עוד בתקופה שעבד במיקרוסופט. במכתבים אלו לי הציע את עצמו לעבודה בגוגל והציג את עצמו כמישהו שעובד במיקורוסופט בתחומים הדומים לתחומים של גוגל. כמו כן, מיקרוסופט טוענת שהוא גם נתן לגוגל שמות של מומחים נוספים שכדאי לה לגייס.
 

השלכה על השוק הסיני

קאי-פו לי עבר לעבוד בגוגל בכדי שיהיה שותף בפיתוח עסקיה של גוגל בסין. מעבר להשלכת המשפט הנוכחי על הקרירה העתידית של ד"ר לי, יש למשפט זה השלכות רחבות יותר על ההתפשטות העתידית של שתי החברות בשוק הסיני, אחד השווקים החמים ביותר בעולם כיום.

בשלב זו עדיין תקפה החלטתו הזמנית של בית המשפט למנוע מד"ר לי לעבוד בגוגל בתחומים שדומים לתחומים שעסק בהם במקום עבודתו הקודם. מיקרוסופט מקווה כי בית המשפט יהפוך את ההחלטה הזמנית הזו לקבועה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by