ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע ברשת: פורנו על הכוונת 

השבוע ברשת: פורנו על הכוונת

 
 
אורי ברקוביץ`

האם תשלמו בשביל מוסיקה-חצי-חוקית? וגם: בריטניה נלחמת בסטיות, הפלייסטיישן הנייד נחת בארץ ועוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שווה לעקוב אחר ההתפתחויות בפרשת חוק הפורנו הבריטי. אחרי שגילו שהחוק הקיים חסר שיניים (מאחר שהוא חל רק על חומרים המאוחסנים על שרתים בבריטניה), החליטה הממשלה בבריטניה לתקוף את הבעיה מזווית אחרת.
 
אם תתקבל הצעת החוק הממשלתית, יעבור הכדור למגרש הגולשים: עצם ההחזקה של תמונות המתארות באופן ריאליסטי סצינות פורנוגרפיות קשות במיוחד (כמו אלימות ופדופיליה) – תהפוך לבלתי חוקית. מטרת החוק היא להפחית את הביקוש וכן להעביר לציבור מסר ברור שלתועבות שכאלו "אין מקום בחברה".
 
אם לוקחים בחשבון כי מערכת המשפט הבריטית היא אחת משתי המערכות הזרות משפיעות ביותר על המשפט הישראלי, זו עשויה להיות רק שאלה של זמן עד שהדיון הציבורי בנושא יגיע גם אל אולפני הפופוליטיקה שלנו, בעידוד חוגים דתיים, ארגוני נשים וסתם שוחרי יישור קו עם כל מה שמגיע מאירופה.
 
 

חצי-חוקי

בעוד הולכת ומתקרבת ההכרה שזו רק שאלה של זמן עד ששירותי הורדות מוזיקה חוקיות יתפסו את מקומן של ההורדות הפיראטיות, מגיעה בשורת ביניים: הורדות חוקיות, אבל רק בערך.
 
allofmp3
 allofmp3   
השבוע החל לפעול תחת דומיין ישראלי האתר allofmp3 שכבר הספיק לעשות כאב ראש לא קטן לתעשיית המוזיקה בעולם. תוך שהוא מציע מחירים ברצפה ומראית עין של חוקיות (אם זה עולה כסף זה כנראה חוקי, יחשבו בטעות הגולשים) מנצל האתר את חוסר הבהירות של החקיקה (כמו גם את העובדה שישראל נמצאת בתחתית סדר העדיפות של תעשיית המוזיקה בחו"ל), כדי לעשות עוד כמה ג'ובות. בינתיים אני ממליץ לגלוש אל הכתבה המעולה של ynet בנושא, ולשים במיוחד לב לראיון עם ד"ר מיכאל בירנהק מהמרכז למשפט וטכנולוגיה, שנותן מושג עד כמה מורכב כל הנושא של זכויות יוצרים בסביבה דיגיטלית.
 

עוד חדשות

אופיס XP., בקרוב גם בגני הילדים
 אופיס XP., בקרוב גם בגני הילדים   
• מצד אחד זה ממש נחמד מצד משרד החינוך להשיג מחיר טוב עבור התוכנות של מיקרוסופט עבור המורים והתלמידים. מצד שני עולות שאלות עקרוניות כמו האם ראוי (בניגוד לארה"ב) לאפשר לחברה המונופוליסטית דריסת רגל במערכת החינוך, ולאפשר לה להרגיל את המשתמשים לתוכנות שלה מגיל צעיר. במשרד החינוך טוענים שעדיף שהתלמידים ירכשו תוכנות באופן חוקי, ובזול, מאשר שישתמשו בגירסאות פיראטיות. (לכתבה)
 
• אפילו במדינה של שומרי חוק אדוקים כמו שבדיה לא מוכנים להסתפק בחוקים לשם הגבלת הפורנו (כבר במאי החלו להשתמש במערכת שחוסמת את הגישה לתוכן פדופילי). וכיוון שכך, המציאה חברת הייטק במדינה תוכנה שגורמת למחשב לשרוק כאשר העובד גולש לאתר פורנו, ולשרוק כפליים כאשר מדובר באתר עם קטינים. (לכתבה)
 
• סלולרי - מסרטן או לא מסרטן? תשובה חותכת עדיין אין. בינתיים התפרסם עוד מחקר לפיו אחרי עשר שנות שימוש לא נצפה גידול בסבירות לחלות בסרטן תאי העצב המקשרים בין האוזן למוח. (לכתבה)
 
• האמת? הפתיע אותי הצה"ל הזה. אולי בגלל שמדובר באירגון המורכב בסופו של דבר מצעירים, הוא בסופו של דבר משתלב היטב ברוח הטכנולוגית של ימינו. ועכשיו: גם הבירוקרטיות המעצבנות שכרוכות בתהליך של לפני הגיוס הופכות למקוונות. (לכתבה)
 
• בבנק המזרחי ניסו לכופף להצר את צעדי ועד העובדים (באופן שכבר נוסה בחוסר הצלחה בארה"ב) והודיעו על איסור משלוח מיילים הממוענים לכלל העובדים. ואני אומר: במקום שמגבילים אימיילים, עוד ישרפו סניפים. (לכתבה)
 
• מיקרוסופט רכשה את Teleo, חברת הטלפוניה האינטרנטית (VoIP) שהמציאה את טכנולוגיית ה-click to call , המאפשרת לחייג לטלפון או מחשב אחר בקליק אחד מכל דפדפן או אימייל. בכוונת מיקרוסופט לשלב את הפיצ'ר הנ"ל בשירותים השונים שלה, ובהם ה-MSN מסנג'ר. (לכתבה)
 
• סלקום עומדת להצטרף בקרוב מאוד אל אורנג' ופלאפון והיא תפרוס רשת דור 3 ו-3.5 בפריסה ארצית משלה. (לכתבה)
 
• האיום הקיומי עשה את שלו. רשת ה-BBC הממלכתית שכבר מזמן מראה שבכל הנוגע לאוריינטציה אינטרנטית היא נמצאת בעמדת הובלה, הודיעה על כוונתה להשיק את MyBBCPlayer, בתקווה להשקיט את הקולות הקוראים לבטל את האגרה המממנת אותה ואף מטילים ספק בזכות קיומה. באמצעותו הפלייר החדש , יוכלו אזרחי הממלכה להוריד את תוכניות הרשת תוך שבוע ממועד שידורם, לצפות בשידורים חיים ולקבל גישה לארכיוניה. רשת/קשת, מי מרים את הכפפה? (לכתבה)
 
 
• גוגל כל כך התלהבה מההצלחה שלה בתחום הפרסום עד שהיא החליטה לצאת מהמרחב הדיגיטלי ורכשה שטח פירסום במגזיני מחשבים היוצאים בדפוס וחילקה אותו בין מפרסמים שונים. (לכתבה)
 
• פעם אחרונה שאני מתלהב (האמת, אני כבר לא) מהעובדה שתמונות מאירועים חדשותיים צצות בפליקר ובלוגרים מדווחים עליהם מכל עבר. הפעם זאת קתרינה. סופת ההוריקן שריססה על הפנים של אמריקה את המילים "עולם שלישי". (לכתבה)
 
• מיקרוסופט השיקה, מוקדם מהצפוי, גירסת בטא ראשונה למערכת ניהול הקבצים המתקדמת WinFS. למרות זאת, אין שינוי בתוכנית שלא לשלבה בוויסטה. (לכתבה)
 
 
• קונסולת הפלייסטיישן הניידת ( PSP ) הושקה בישראל והשמחה רבה. וגם המחיר. (לכתבה)
 
• רשת האידונקי לקחה את ההובלה מהביטורנט. (לכתבה)
 
• המחיר הממוצע של לפטופ בארה"ב ממשיך לצנוח והוא עומד עתה על אלף דולר. זאת לעומת $1,250 בשנה שעברה ו-$1,640 ב-2001. (לכתבה)
 
• יצרנית הדיסקים הקשיחים מקסטור מביאה ל-WD סיגייט וחברותיהם בהפוכה ומציגה הארדיסק שלא צריך טובות, לא צריך מחשב ויכול לשמש מרכז בידור ביתי לכשעצמו. (לכתבה)
 

מומלצים

• מאמר מעניין הטוען שגוגל למיקרוסופט בשנות האלפיים זה כמו מיקרוסופט ל-IBM בשנות השמונים. (לכתבה)
 
• צחי הופמן בדק את המצלמפון-2-מגהפיקסל-נגן-MP3-חצי-ג'יגה של סוני אריקסון ודי התלהב. (לסקירה)
 
• הפלייסטיישן 3 כבר באופק אבל גם גל חדש של משחקים לפלייסטיישן 2. (לכתבה)
 
• למרות התדמית הסנובית, לא מעט סלבריטאים מתחככים בגולשים של הפורומים העוסקים בהם, מי בגלוי (מעט) ומי בהסתר (הרוב). (לכתבה)
 
מיטל שרון שונאת גאדג'טים. עמיחי יעקבי שונא את הדור השלישי. רויטל זילונקה סתם שונאת את הסלולר ולרוני שני יש הרבה מה להגיד על זה. כתבי Ynet ונטמגזין שולפים מקלדות ויורים לכל הכיוונים.
 
• לכבוד ה-1 בספטמבר, תנו הצצה לפרוייקט החזרה ללימודים שלנו: 10 התוכנות שיעשו לכם את השנה, איך לומדים דרך הרשת, לבעלי אמצעים – על איזה מחשב כף יד ללכת (ולמה בכלל), ומדוע הלפטופ לא מחליף את הספרים, העטים והמחברות?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by