ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כל התוכנות לבית הספר 

כל התוכנות לבית הספר

 
 
אורי גושן

החזרה ללימודים לא חייבת להיות מבאסת. אורי גושן עם עשר התוכנות שיעבירו לכם את שנת הלימודים בקלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא משנה אם אתם עולים לכיתה ז', מתחילים סמסטר א' באוניברסיטה או מחליטים ללמוד שפה חדשה סתם בשביל בכיף - ישנם כלים רבים שיסייעו לכם לעשות זאת בצורה הרבה יותר קלה, נוחה ויעילה. לקראת סיום החופש הגדול והחזרה (הדי מבאסת, מה לעשות) לבית הספר, הבאנו בפניכם את עשר התוכנות המומלצות שיהפכו את שנת הלימודים להרבה יותר קלה. אז פנו קצת רוחב פס, הכינו את הכונן הקשיח שלכם והתחילו להוריד.
 

Babylon

 
בבילון הפכה לשם נרדף למילונים דיגיטלים באשר הם, וכפי שחבר טוב ניסח זאת: "אם יש משהו ששווה לשלם עבורו ברשת - זה בבילון". לא משנה אם אתם תלמידי תיכון או סטודנטים לרפואה - התוכנה תספק לכם את כל מה שתצטרכו בכל הקשור לתרגום וקבלת פירושים בכל אחת מהשפות הנתמכות: עברית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית, איטלקית, פורטוגזית, יפנית, סינית (מסורתית), סינית (מפושטת), הולנדית, רוסית ושוודית.

בנוסף למילונים הללו, ניתן להגדיר את אחד מלחצני העכבר כאמצעי לקבלת פירוש ותרגום מהירים לכל מילה עליה הצביע הסמן, להיעזר בכלי להמרת כספים, מידות אורך או זמן וגם להגדיר אפשרות הנקראת "Say It", המאפשרת לשמוע את אופן הגייתן של מילים בקול נשי או גברי.

מחיר: 115 ש"ח
להורדה
 

Mark ME

 
אידאלית לתמידי חטיבת ביניים ותיכון, התוכנה הישראלית החביבה הזו פשוט תעזור לכם לארגן את מערכת השעות השבועית שלכם, לוחות המבחנים והציונים שקיבלתם בצורה נוחה ומסודרת - וכמובן בעברית. כלים נוספים בתוכנה יאפשרו לכם לנהל רשימת טלפונים וכתובות של חבריכם לכיתה, להיעזר ברשימת מטלות ומשימות עם התראה קולית ולהזין אירועים שונים בלוח שנה. בכל שלב ניתן לשמור את הנתונים שהזנתם לצורך גיבוי, לטעון אותם במידת הצורך ואף להדפיסם (שימושי למערכת השעות, למשל).

מחיר: חינם
להורדה
 
 

CueCard

 
למרבית האנשים אין בעיה עם בית הספר או הלימודים עצמם, אך רק למשמע המילה "מבחן" צצים לפתע כל הלחץ, הפחדים והסלידה מהספרים והמחברות. התוכנה הבאה, שאמנם אינה ישראלית אך מאפשרת הזנת טקסט בעברית, תסייע לכם להתכונן למבחנים, לשנן חומר (פסיכומטרי, למשל) או להיערך להרצאה או מצגת שעליכם להעביר.

תחילה, עליכם להזין את המידע בצורת שאלה ותשובה כאשר לכל אחת מהן תוכלו להוסיף קטע קול ואפילו תמונה, שיסייעו לכם להיזכר או לקלוט בצורה טובה יותר את החומר. לאחר הזנת כל כרטיסי השאלה, מגיע שלב ה"בחינה" בו מצגות לכם השאלות שהגדרתם מראש, ועליכם לענות עליהם בע"פ ולסמן לאחר מכן באם צדקתם או טעיתם (לא לרמות!). אגב, ניתן לבחור מבין 3 שיטות בחינה שונות, בהתאם להעדפתכם.

מחיר: חינם
להורדה
 

Interlex

 
אינטרלקס היא מעין שילוב (בסיסי) של בבילון עם CueCard, רק ללא התמיכה בשפה העברית. אם אתם לא מפחדים ללמוד דברים חדשים ודווקא מעוניינים לרכוש לעצמכם שפה חדשה - תוכלו להתחיל כאן ועכשיו. התוכנה מאפשרת לפתוח קובץ המכיל רשימת מילים בשפות שונות ועל פי נושאים (ביגוד, בית, טיולים וכד'), ולבצע מבחן אישי בו עליכם להזין בעצמכם את התשובה או לבחור אותה מתוך רשימה ("מבחן אמריקאי"). התלהבתם? תוכלו ליצור אוצר מילים משלכם ולהעלות אותו לרשת - או להוריד ערכות חדשות שנוצרו על ידי משתמשים אחרים.

להורדה
 

כל התנ"ך ב- MP3

 
קיבלתם שיעורי בית בתנ"ך? אולי אתם מתכוננים לאיזה מבחן חשוב? במקום לקרוא את כל הפרקים הארוכים וככל הנראה גם להירדם באמצע, נסו את השיטה החדשה והפשוטה הרבה יותר: פשוט האזינו להם. באתר הבא תמצאו את כל הפרקים של כל פרקי התורה, הנביאים והכתובים - בפורמט MP3. פשוט לחצו על הפרק המבוקש והורידו אותו למחשב.

לאתר התנ"ך
 

OneNote

 
אחת מהבעיות הקלאסיות עם מחברות רגילות, היא שלא ניתן להוסיף דפים כשהן נגמרות, ולא ניתן להוסיף כיתוב חדש בין העמודים מבלי להפוך את הדף לאוסף של קשקושים מוזרים. OneNote מבית מיקרוסופט נועדה בעיקר לבעלי מחשבים ניידים, ומי שברשותו גם משטח מיוחד לכתיבה (באמצעות עט דיגיטלית) - לא ירצה עוד לחזור לנייר הפשוט והרגיל. התוכנה היא למעשה מחברת דיגיטלית, וניתן להזין לתוכה טקסט בכל מקום על משטח העבודה (טקסט שהוקלד או שנכתב ידנית). פרט לטקטס, ניתן ללכוד וידאו וקול באמצעות מצלמה ומיקרופון, ובכך להעשיר את כמות המידע שאתם צוברים במהלך השיעור.

מחיר: $99.95
להורדה
 

הקלדה עיוורת

 
לא משנה אם השגתם את OneNote או שהלכתם על מעבד התמלילים הפשוט והבסיסי - אם תלמדו הקלדה עיוורת, תוכלו להספיק ולכתוב את כל דברי המרצה או לגמור את עבודות ההגשה שלכם במהירות שלא הכרתם. התוכנה שלפניכם אינה תוכנה של ממש, אלא דף HTML המכיל 15 שיעורים בשפה העברית המלמדים את המשתמש כיצד לשלוט במקלדת וכיצד להקליד בצורה נכונה. בכל שיעור נלמדים מספר אותיות ומתבצע תרגול בהקלדתם, ואם המשתמש טעה בהקלדת אות מסויימת, אנימציה תופיעה עם הדגמה כיצד יש לבצע את הפעולה בצורה הנכונה.

מחיר:חינם
להורדה
 

Bruces Typing Tutor

 
היא מעט יותר מתוכחמת מה"תוכנה" הקודמת, אך הפעם התרגול בהקלדה נועד לשפה האנגלית. היא מכילה גם כן מספר שיעורים (13) המתמקדים באותיות סמוכות במקלדת, ומאפשרת לצפות בסטטיסטיקה בזמן אמת על אופי ההקלדה שלכם: מספר השגיאות במשפט הנוכחי (גם באחוזים), מספר השגיאות במשפט הקודם, ומספר השגיאות בסך הכול. אם אתם מרגישים שהשליטה שלכם במקלדת מספיק טובה, תוכלו לשחק במעין "טטריס אותיות", בו עליכם להקליד את האותיות הנופלות מהתקרה לפני שיגעו בקרקע.

מחיר: חינם
להורדה
 

GraphCalc

 
אם השימוש העיקרי למחשבון שלכם הוא כתיבת מילים כמו "סרסור" (71070) או "פרופסור" (7109179), הרי שהתוכנה הבאה ממש לא עבורכם. אך אם אתם זקוקים למחשבון מדעי שמסול גם להציג באופן ויזואלי משוואות וחישובים - GraphCalc יכול להיות בדיוק מה שחיפשתם. ניתן לבצע את החישובים הפשוטים ביותר, להעלות חזקות ולהוציא שורשים מכל חזקה שהיא, לבצע חישובים טריגונומטריים ולהציג את כולם על המסך. בנוסף, המחשבון מסוגל להציג משוואות מורכבות על גרף דו-מימדי או תלת-מימדי ואפילו לפתור משוואות עם נעלמים (תחת תפריט Tools).

מחיר: חינם

להורדה
 

הלפריון מדבר

 
מהו ActiveX, ISP או Router, מהם ראשי התיבות של DVD, ROM או BMP? על שאלות אלו ועוד עונה תוכנה קטנה ויעילה שאפילו לא דורשת התקנה העונה לשם הלפריון (מהמילה Help). התוכנה מכילה אוצר מילים באנגלית הלקוחים מעולם המחשבים והאינטרנט, ומאפשרת לשמוע את אופן ההגייה שלהן ולקבל הסבר קצרצר בעברית לכל אחת מהן. גם אם אתם חושבים שאתם שולטים במחשבים - לא יזיק לכם ללמוד משהו חדש.

מחיר: חינם
להורדה
 

תוכנת הלימודים שלכם

יש לכם תוכנה שעזרה לכם לעבור את השנה? הכנתם כלי עזר שהוא חובה לכל תלמיד? שלחו אלינו את המלצותיכם, ואנו נשמח לפרסמן:

software@nana.co.il

מערכת חיים ברשת מאחלת לכם שנת לימודים פוריה ומוצלחת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by