ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלייסטיישן 2: המשחקים שמחכים לנו 

פלייסטיישן 2: המשחקים שמחכים לנו

 
 
רותם לצטר, גיימר

לפני שהיא פסה מן העולם - קבלו את כל המשחקים העתידיים שעוד ירעידו לכם את הפלייסטיישן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-2 Playstation היא מלכת הקונסולות של הדור הנוכחי, וככזו, היא לא יכולה פשוט להיעלם ולהניח לאחותה המשוכללת לקחת ממנה את כל אור הזרקורים. היא תדאג לספק לנו את הבידור הטוב ביותר בעולם משחקי הוידיאו עד לרגע האחרון שלה, או כמו שאמר זמר הנשמה והעיניים, שימי תבורי,"'ואם זה ייגמר נגמור את זה יפה".

אז אמנם ה-Playstation 3 מגיעה בשנה הבאה (למרות שגם זה לא בטוח עדיין), אבל בתקופה הקרובה יוצאים כל כך הרבה משחקים טובים לקונסולה הקשישה, עד שלהספיד אותה תהיה טעות גדולה. לפניכם 12 מן המשחקים הגדולים שצפויים להגיע לקונסולה בקרוב, ושיגרמו לתקופת סיומה להיראות בדיוק כפי שהתחילה - גן עדן לגיימרים. רפרוף נוסף בארכיון הכתבות של האתר יחשוף בפניכם מספר רב של כותרים מעולים שצפויים לצאת לקונסולה בקרוב, אך לא נכנסו לרשימה זו, כגון The Warriors, Kingdom Hearts 2, ו-Black.
 

12. Sly 3: Honor Among Thieves (פלטפורמה/הרפתקה)

Sly 3: Honor Among Thieves
 Sly 3: Honor Among Thieves   
המשחק השלישי בסדרת משחקי ההרפתקה והפלטפורמה Sly Cooper ימשיך עם אותן דמויות אהובות, ועם אותו קו של סרט מצויר ומשעשע. Sly הדביבון, גנב מקצועי וחובש מסכה, נאלץ להתמודד הפעם עם איום חדש, ולעזרתו יעמדו חבריו, בנטלי הצב, שהפך לנכה ומשותק לכיסא גלגלים, ומורי ההיפופוטם שהלך לחפש הנחייה רוחנית באשראם בהודו. כפי שניתן להבחין, ההומור המטורף של הסדרה יישמר גם במשחק השלישי, אך הפעם נוספו להרפתקה מספר מאפיינים חדשים.

לכל הדמויות יתווספו כישורי לחימה רבים, ול-Sly יתווספו גם כישורי הסוואה חדשים. כמו כן, לראשונה בסדרה תהיה אפשרות למצב ריבוי משתתפים, בו השחקנים יתחרו זה בזה על כמות הפריטים שיצליחו לגנוב. בהתחשב ברף הגבוה שהציבו שני קודמיו, נראה כי Sly 3 עומד לספק לנו הרפתקה מעולה, שגם האחים הקטנים שלכם יוכלו להשתתף בה, מבלי לחשוש מאלימות, עוד לפני סוף השנה הנוכחית.
 
 

11. Rogue Galaxy (תפקידים/פעולה)

Rogue Galaxy
 Rogue Galaxy   
משחק נוסף של מפתחת המשחקים היפנית המעולה, Level 5, מספר את סיפורו של Jester Rogue, נער שגדל על כוכב מדברי שומם, וכל חלומו הוא לבקר בכוכבים הרחוקים.
כשחלום זה מתגשם, כאשר הוא נחטף על ידי ספינת חלל של פיראטים קשוחים המטילים את אימתם על מערכת הכוכבים.

מפתחי המשחק מבטיחים עלילה לא ליניארית וחופש מוחלט, שיאפשר תנועה בגלקסיה שמורכבת ממספר אינסופי של כוכבים שייווצרו באופן אקראי. הקרבות במשחק יהיו כולם בזמן אמת, ובמהלכם תינתן האפשרות להחליף בין כמה דמויות. הדבר הבולט ביותר כרגע הוא האנימציה המופלאה של סרטוני הקישור, שנראים פשוט נהדר. גם הגרפיקה במשחק עצמו נראית מצוינת, אני מאמין כי כותר זה עומד להיות אחד ממשחקי התפקידים הגדולים של הקונסולה בשנה הבאה.
 

10. Bully (פעולה)

אם ישנו פרויקט שגורם ליותר שערוריות וסקנדלים מאשר הפרויקט האחרון של חברת Rockstar, הרי שזהו הפרויקט הבא שלהם - Bully. גיבור המשחק, ג'ימי הופקינס, הוא נער שעשה יותר מדי צרות בביה"ס הקודם והרגיל שלו, ולכן הוא נשלח למוסד מיוחד לנערים עבריינים בשם Bullworth Academy, רק כדי לגלות שאולי היה עדיף לו להיות ילד טוב ירושלים.

במוסד יאלץ ג'ימי לעמוד מול בריונים שינסו לטבול את ראשו באסלת השירותים הקרובה, אך גם מול המורים, שינסו לעשות בדיוק את אותו הדבר. בשלב מסוים, תוכלו להקים חבורת בריוני ביה"ס משלכם ואז יהיה זה תורכם להטיל מורא על התלמידים, ולבצע מתיחות זדוניות בקורבנות המזדמנים.

Rockstar מאוד נזהרת בפרסום הפרטים המלאים על המשחק, כיוון שהוא כבר תפס את תשומת הלב של מפלגת הימין בארה"ב, אשר קוראת להוציא אותו אל מחוץ לחוק. צפו לעדכונים נוספים בקרוב, כיוון שהמועד הנוכחי של יציאתו לחנויות הוא אוקטובר השנה.
 

9. Okami (פעולה/הרפתקה)

Okami
 Okami   
כשחברת Capcom משתפת פעולה פעם נוספת עם היוצר של סדרת משחקי Viewtiful Joe, אתם יכולים להיות בטוחים שהתוצאה תהייה מפתיעה ומיוחדת. המשחק Okami ינסה לטשטש את הגבולות בין ציור למשחק מחשב, כאשר כל הפן הוויזואלי שלו מעוצב בשיטות ציור יפניות עתיקות. גם העלילה לקוחה כולה מסיפורי הפולקלור היפני, כאשר היא מתרחשת בזמן בו בני האדם האמינו בקיום אלים עתיקים.

אתם תשחקו בדמותו של אל השמש, שלבש צורת זאב וירד לעולם כדי להציל אותו מכיליון. בתחילה, העולם הוא שומם וחד גוני, אבל עם ההתקדמות המשחק, ועם כל אויב שתביסו, יחזור כוח החיים ליקום ואז הציור שלכם יתחיל להתמלא בצבעים ודמויות שונות. האויבים גם הם אלים רעים שלקוחים מאגדות עם אסייתיות. לאחד מהאלים יכולת לקרוא את מחשבות בני האדם, ואז להתנכל להם כשהוא עושה בדיוק את הדבר ההפוך לרצונותיהם. אל נוסף ינצל את חולשת האדם לטיפה המרה, כשינסה לפתות אותם בעזרת אלכוהול.

אין לי ספק בכך, צוות המפתחים ב Capcom מכין לנו חווית משחק מקורית ומעניינת שתפתיע אותנו במהלך שנה הבאה.
 

8. Soul Calibur 3 (מכות)

Soul Calibur 3
 Soul Calibur 3   
המשחק Soul Calibur 2 שיצא בשנת 2003 לכל שלושת הקונסולות, הדהים את כולם כשהציג גרפיקה יפהפייה לצד מערכת קרב מאוזנת ואיכותית. במשחק השלישי, היוצרת Namco הרחיבה את השותפות שלה עם סוני, כשהחליטה להוציא אותו באופן בלעדי לקונסולת ה-Playstation 2.

המשחק צפוי להכיל 20 דמויות ממשחקים קודמים בנוסף ל-3 דמויות חדשות, אך החידוש המשמעותי ביותר בו יהיה יצירת לוחם משלכם. אפשר לבחור בלוחם קיים ולשנות את מראהו חיצוני לבחירתכם, אך ניתן גם ליצור לוחם חדש מאפס. במקרה זה עליכם לעצב פרטים לדמותו החיצונית כגון: מין הלוחם, מבנה גופו, צבע השיער וכו'. בנוסף תבחרו לו מקצוע מבין כמה עשרות מקצועות, כגון נינג'ה, ברברי, רקדן, נזיר, סמוראי ועוד רבים וטובים.

חשוב לזכור שלכל מקצוע כזה יש שבע מערכות כישורים שונות אותן ניתן להשיג במצב הסיפור של המשחק. הכותר יכלול לפחות עוד חמישה מצבים נוספים בהם ניתן יהיה להילחם במספר סגנונות שונים לחלוטין. ללא ספק, המשחק מציג מגוון עצום ועומק רב, אותו נדיר למצוא במשחקים דומים בסגנון.
 

7. SOCOM 3: U.S. Navy Seals (פעולה)

היות ש-SOCOM 2 נחשב למשחק המקוון המצליח ביותר אי פעם לקונסולת ה-Playstation 2 , בהחלט ניתן לומר שהציפיות ממשחק ההמשך קרובות לשמיים. צוות הפיתוח בהחלט ינסה לענות על הציפיות בשלל חידושים.

התוספת המשמעותית ביותר תהייה הרכבים. החיילים שלכם ינועו על יותר מ-20 סוגי כלי רכב, המיועדים גם לאדמה וגם למים. קבוצת השחקנים שלכם תוכל להתפצל בו זמנית למספר קבוצות קטנות, לכל אחת כלי רכב משלה. גם לטרוריסטים שמולכם יהיה ארסנל חדש של כלי נשק בהם יוכלו להשתמש נגדכם. חידוש מרענן נוסף הוא אפשרויות השחייה והצלילה שיעזרו לכם להתחמק ביתר קלות מאויבכם, צפו למספר קרבות תת- מימיים מסעירים.

בנוסף ל-30 סוגי הנשקים שלכם, תוכלו להצטייד במשימות השונות ביותר מ-20 סוגי עזרים כגון פנסים, לייזרים, מטולי רימונים, משקפות לראיית לילה וכו'. בניגוד למשחקים אחרים, ככל שתאבזרו את החייל שלכם ביותר ציוד, כך הוא ינוע באיטיות ובכבדות בשדה הקרב. תנו לו מטול RPG כבד והפכתם אותו למטרה נעה.

SOCOM 3 צפוי להיות אחד ממשחקי הלחימה הטקטית המסעירים של השנה, במצב שחקן היחיד ובעיקר במצב ריבוי המשתתפים. צפו להגעתו לחנויות בחודשים הקרובים.
 

6. 24: The Game (פעולה)

24: The Game
 24: The Game   
הרוב המוחלט של המשחקים המבוססים על סרטים, תוכניות טלוויזיה או ספרי קומיקס הם ממש, אבל ממש גרועים. מפתחי המשחק 24: The Game ינסו לשבור את המוסכמה הזו, וכיוון שהמשחק מבוסס על תוכנית הטלוויזיה האהובה עליי, חסר להם שלא. עכשיו כשהאיום שלי תלוי באוויר, אוכל לספר לכם בנחת, כי עלילת המשחק מתרחשת בין עונתה השנייה לשלישית של סדרת המתח הפופולרית.

מפתחי המשחק מבטיחים לנו שהוא יענה על כמה שאלות לא פתורות מהסדרה כגון, מי הזמין ותכנן את ההתנקשות בחייו של הנשיא דייויד פאלמר?. המשחק ידובב על ידי כל השחקנים המקוריים, ויכיל אותו סגנון עריכה ויזואלי, כאשר המסך יחולק למספר קוביות בהן נפרשות העלילה הראשית ועלילות המשנה בו זמנית. יהיו בו מעל ל-100 משימות שונות: משימות נהיגה, משימות רגליות ומשימות פאזלים בהן נצטרך להשתמש בשלל העזרים הטכנולוגיים שהפכו לאחד מסימני ההיכר של הסדרה. רק שיחזירו לי את נינה ואהיה אדם מאושר... המשחק צפוי לצאת בקרוב, בינתיים רק לקונסולת ה-Playstation 2.
 

5. We Love Katamary (?)

פעם בכמה שנים מגיע משחק כל כך יוצא דופן, שפשוט אין לנו כל דרך לתאר אותו, פרט ל"כיף אינסופי!". המשחק Katamari Damacy שהגיע ל-Playstation 2 בשנה שעברה היה בדיוק כזה, אבל לצערי מעולם לא יובא לאירופה בצורה סדירה. המשחק השני בסדרה המיוחדת הזו, We Love Katamari, יגיע לאירופה באדיבות חברת EA.

דווקא המשחקיות הפשוטה, הגובלת באינפנטיליות של ממש, היא סוד קסמו של המשחק. המטרה היא לאסוף את כל הדברים שאתם רואים על המסך, כגון חיות, בתים, אנשים, עצים וכו', לכדור אחד ענק של חפצים. ככל שהכדור גדול יותר, והזמן שלקח לכם לאסוף אותו הוא קטן יותר, כך צבירת הנקודות עולה. במשחק החדש, יוכלו שני שחקנים להתחרות זה מול זה בגלגול כדורי הענק. הגרפיקה סוריאליסטית לחלוטין, ומלווה בשירי פופ מתוקים ויפניים להחריד. אתם חייבים לנסות את המשחק הזה, ולו רק בכדי לחוות את המוזרות היפנית בשיא עוצמתה. הוא יגיע אלינו עוד השנה.
 

4. Shadow of the Colossus (פעולה/הרפתקאות)

Shadow of the Colossus_
 Shadow of the Colossus_   
כבר ציינתי בעבר כמה אני אוהב את ICO, ולכן שמחתי הייתה גדולה כשנודע לי כי אותו צוות מפתחים עובד במרץ על הרפתקה חדשה לגמרי. גיבור המשחק הבא ינסה להחזיר את אהובתו המתה לחיים, וכדי לעשות זאת יאלץ להילחם ב-16 אויבי ענק, ולהביסם.

כדי להגיע אל הענקים יאלץ הגיבור להתגבר על מכשולים רבים שיעמדו בדרכו, בזמן שינווט דרכו בעזרת סוסו הנאמן. ליבו של המשחק הוא שלבי הלחימה באויבי הענק הללו, לחימה שתשלב בתוכה אלמנטים של פלטפורמה ופתירת חידות, כאשר האתגר האמיתי הוא למצוא ולנצל לטובתך את נקודות החולשה של הענקים. Shadow of the Colossus ינסה לרגש ולהדהים אותנו בדיוק כפי ש-CO הצליח בעבר. האם יעמוד במשימה? נגלה כאשר ייצא, במהלך שנת 2006.
 

3. Final Fantasy XII (תפקידים)

Final Fantasy XII
 Final Fantasy XII   
כמעט ארבע שנים עברו מאז צאתו של המשחק האחרון, ה"רגיל", בסדרת משחקי התפקידים הפופולרית הזו. תאריך היציאה של הכותר ה-12 נדחה שוב ושוב, עד שבחודש שעבר הוכרז לבסוף תאריך היציאה הרשמי שלו - אך בינתיים, ביפן בלבד. המשחק צפוי להכיל כמה מהמאפיינים הבולטים של הסדרה כגון עלילה אפית וגדולה מהחיים, מבחר דמויות מסתוריות בעלות עבר אפל, כוח רשע המאיים על העולם, וכמובן - ספינות אוויר. לצד המאפיינים המוכרים, ישנם גם כמה חידושים נפלאים למעריצים.

זהו המשחק הראשון בסדרה שמתרחש כולו בסביבת תלת מימד מלאה. זוהי גם הפעם הראשונה בה יהיה לראות את האויבים על המסך ולחמוק מהם במידת הצורך, בניגוד למפגשים האקראיים והמטופשים שהפכו לאחד מסימני ההיכר של Final Fantasy. כל הקרבות יתנהלו בזמן אמת, בתחושה המזכירה יותר של משחק פעולה מאשר משחק תפקידים קלאסי. ניתן רק לקוות שהמשחק יענה על ציפיות המעריצים המשתוקקים כבר זמן רב למשחק טוב בסדרה, כאשר יגיע לבסוף לחנויות, כנראה במהלך השנה הבאה.
 

2. Ratchet: Deadlocked (פעולה/פלטפורמה)

Ratchet: Deadlocked
 Ratchet: Deadlocked   
כמו בכל שנה, גם הפעם מתכוננת חברת Insomniac להביא לנו הרפתקה חדשה בכיכובם של הרובוט וה... מהו בדיוק? Ratchet ו-Clank. בהרפתקה החדשה מדווח כי נתפסו ונכלאו על ידי גלימן ווקס, ענק תקשורת בעל רשת טלוויזיה בין-כוכבית, המפיק תכנית ריאליטי בה גיבורים שנתפסו נאלצים להילחם על חייהם.

המשחק החדש בסדרה יאפשר לנו חופש גדול מבעבר ונוכל לבחור את המשימות אותן נבצע, בדומה לסדרת GTA. שאיפות מפתחי המשחק גדולות להפליא. הם הכריזו עליו כמשחק הפלטפורמה מרובה המשתתפים הראשון שניתן לשחק אותו מתחילתו ועד סופו עם שחקנים נוספים באינטרנט, באמצעות מתאם הרשת של הקונסולה. האם Insomniac יעמדו במשימה הזו? נחזיק להם אצבעות, כשהמשחק יגיע לחנויות בחג החנוכה הקרוב.
 

1. Resident Evil 4 (פעולה/אימה)

Resident Evil 4
 Resident Evil 4   
קצת אירוני שהמשחק המבטיח ביותר לקונסולת ה-Playstation 2 הוא משחק שכבר יצא לפני חמישה חודשים לקונסולה אחרת, קונסולת ה-Gamecube של נינטנדו. למרות זאת, כאשר מדובר במשחק שהוכתר כ"'אחד הכותרים הטובים של כל הזמנים" על ידי מגזינים ואתרי משחקים בכל העולם, אפשר להבין את הציפייה העצומה.

חברת Capcom היפנית פיתחה את המשחק במקור לקונסולה של סוני, ולכן אין זה פלא שבסופו של דבר המשחק יוצא גם אליה. בשל נחיתותה הטכנולוגית של ה-Playstation 2 ייראה המשחק מעט פחות מרשים מהגרפיקה המעולה בה זכינו לחזות על ה Gamecube, אך מובטחים לנו שלל צ'ופרים שיהיו ייחודיים לגרסה החדשה: נשקים נוספים, כגון רובה לייזר משוכלל אשר אמור לפגוע בדייקנות בעדרי הזומבים, משימות ושלבי בוסים חדשים, ומצב מסך רחב ממנו יוכלו ליהנות בעלי הטלוויזיות המשוכללות.

אז תחממו את הקונסולה ותכבו את האורות, כי באוקטובר הקרוב נוכל כולנו לרעוד מפחד ומתענוג, כאשר המשחק יגיע לחנויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by