ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מזפזפים 

מזפזפים

 
 
מיכל יפה

מתחילים בזה שחוקרים קצת את האנשים שבגללם יש או אין מה לראות בטלוויזיה. אחר כך הולכים ואומרים שלום ולהתראות לכמה מהאנשים שבגללם יש פה קהילה כמו שצריך. ואז, אחרי שמספיקים אפילו להגיד שלום למי שיחליף אותם, עוצרים לרגע בפורום גברים...ומגרבצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

99 ערוצים ואין שום דבר לראות

פורום טלוויזיה - להשפיע על מה שרואים (איור: יעל בן-דוד)
 פורום טלוויזיה - להשפיע על מה שרואים (איור: יעל בן-דוד)   
אם גם אתם מוצאים את עצמכם בוהים ביאוש במסך הקטן או מזפזפים בלהט בתקווה למצוא תכנית כלשהי ראויה לצפיה, זאת ההזדמנות שלכם להשפיע. בפורום טלוויזיה אנחנו פותחים בסדרה של תכניות אירוח, בהן יתארחו כמה מהאנשים שאחראים על מה שיש לראות בטלוויזיה שלנו.

ביום ראשון הקרוב (6 במאי) בשעות 19:00-21:00 תתארח בפורום דנה שטרן, מנהלת הרכש של הטלוויזיה בלווין ומנהלת ערוץ yes פלוס, ובשבוע שאחרי זה, ביום שני 14 במאי, בשעות 19:00-20:00 יתארח בפורום חיימון גולדברג, סמנכ"ל התכניות בטלעד.

האורחים הנכבדים יענו לשאלות שתשאירו להם במשך היום בפורום. כולם מוזמנים ואני לא רוצה לשמוע שום תירוצים אחרי זה. גם אם אתם אוהדי מכבי חיפה שבאותן שעות ממש תצפו במשחק האליפות של קבוצתכם, אתם יכולים להשאיר את השאלות כבר בבוקר, ולחזור למחרת לקרוא את התשובות.
 

כסאות מוסיקליים

את מנגינת הפורומים אמנם אי אפשר להפסיק, אבל גם אצלנו יש שינויים ואנשים באים והולכים. לאחר יותר משנה וחצי בתפקיד, עוזבת אותנו שוש פורבס, מנהלת פורום בוני אתרים, לטובת קריירה אחרת.

שוש, איך את מסכמת?

"יא, בחיים לא האמנתי שזו תהיה שאלה כל כך קשה לענות עליה...
איך אפשר באמת לסכם שנה וחצי של ניהול פורום באינטרנט? ועוד פורום שעוסק בנושאי אינטרנט. רגע, תני לי לחשב קצת - כמה זה שנה וחצי בשנות רשת? לא נצח? מרוב האורך זה כבר נהיה חלק ממני. זה מוזר לי עכשיו לא להיות המנהלת, למרות שאני עדיין כותבת. מצד שני, זה קצת כיף, כי זה כבר לא הכאב ראש שלי כשיש בלגן".

מה למדת מניהול הפורום?

"לדעתי, יותר מכל דבר אחר, למדתי הרבה על הדינמיקות של קהילה אונליין. איך יש לה גלים ועונות, כמו משהו חי שתופס עצמאות. ובאמת הפורום תופס עצמאות. חברי הפורום עדים לכך שאי אפשר ממש לכוון לאיפה הוא יזרום, ואולי אפשר להשפיע קצת על האופי, אבל לא כמו שמנהל היה רוצה, ככה שבמחשבה שנייה למדתי לזרום עם הפורום. לוותר על דברים מסוימים, כדי שאוכל להתעקש על אחרים.

לפעמים היה נדמה שדי, כבר ראיתי את הכל, ושאלו את הכל, ונמאס, כי הכל מתמחזר, אבל בפעמים אחרות יש הרגשה של חדש ורענן וחי ופועם, כמו לב קטן. וכשחושבים על זה שתי האפשרויות בעצם נכונות. מצד אחד כותבים קבועים באים והולכים, וכל דור או מחזור לא ממש מכיר את קודמו ומהצד השני הרבה מההתלבטויות והשאלות עדיין נשארות עימנו.

לפעמים יוצא להיתקל במי שהיה בפורום קבוע ועבר הלאה, ועכשיו הוא מנהל פורום משלו או אתר משלו, וזה כיף, כי אני יכולה להגיד "כן, אני זוכרת איך הוא כתב כשהוא היה כזה קטן". אבל אני נשמעת מה זה קשישה, למרות שאני בטח יותר צעירה מכמה וכמה חברי פורום".

אנחנו עדיין מחפשים מישהו שיכנס לנעליה הגדולות של שוש. אם אתם מעל גיל 18 ובניית אתרים זה אחד התחביבים העיקריים שלכם, אתם מוזמנים לפנות באימייל שבתחתית כתבה זאת.

גם פורום כדורסל מחליף ידיים, ובמקום רודריגז, שבתקופה הקצרה בה ניהל את הפורום הצליח לעורר אותו בצורה מאוד יפה, מונתה לתפקיד מיכל האחרת. לצד מאבקי הבנים נגד הבנות שעלו ופרחו מאז הצעת פורום הכוסיות ועד פתיחת פורום הגברים (ע"ע), יפה לראות שלפורום ספורטיבי יש מנהלת אשה שנכנסה לתפקיד באופן טבעי בלי שאף גבה תתרומם, ומבלי לגרוע מכל הויכוחים בפורום נשים, זה הפמיניזם האמיתי.

פורום נוסף שהיה במצב של כמעט תרדמת והתעורר בעקבות מינוי מנהל חדש הוא פורום תכנות ופיתוח, אליו נכנס בסערה מוטי, ואחרון אחרון חביב – פורום הנוסטלגיה גם זכה לקבל מנהלת, הלא היא בעלת האופניים החביבה, .BMX תודה לעוזבים ובהצלחה למצטרפים.
 

ההודעות הטובות של השבוע

מה עדיף, גבר שהורג ג`וקים או גבר שמבשל? (איור: יעל בן-דוד)
 מה עדיף, גבר שהורג ג`וקים או גבר שמבשל? (איור: יעל בן-דוד)   
סוגיה מעניינת הועלתה השבוע בפורום נשים: אם הייתן פוגשות דג זהב, מה הייתן מעדיפות? גבר שיודע להרוג ג`וקים או גבר שיודע לבשל? באופן קצת מפתיע ובניגוד למה שאפשר היה לחשוב, הרוב דווקא העדיפו גבר שיודע לבשל כי להרוג ג`וקים הן יודעות בעצמן, אבל לבשל לא.
 
 
בפורום מעט לנט התחילו השבוע בפרוייקט `סיפור בהמשכים פורומי`. כל אחד מהכותבים הקבועים של הפורום קיבל משימה לכתוב המשך לסיפור וברגעים אלה כבר נכתב הפרק השני שלו. אתם מוזמנים להתרשם מהסיפורים ואולי אף להוסיף המשכים משלכם.

ואילו בפורום ספרות כתב שמיניסט מתוסכל שיר למשרד החינוך שבו הוא קובל על הבגרות בספרות וזוועותיה וסיים את שירו בשורות הבאות: "הו תני לי בגרות בספרות רק לרגע / לחמוק מעונשו של זהו הנגע / תני לי רק את מה שאוהב / ואחזיר לך אולי איזה 100 זהב". לא ברור עד כמה בוחני משרד החינוך מעריכים יצירתיות, אבל אצלנו הוא קיבל את המאה שלו.
 

פורומים חדשים

חלפו שבועיים מאז הועלה פה הרעיון לפתוח פורום כוסיות. שבועיים שבמהלכם היו הרבה ויכוחים, דיונים סוערים, העלבויות והעלבות עד שלבסוף הוחלט שבמקום פורום כוסיות יוקם פורום גברים, שם ידברו על כל מה שמעניין כברים, ולא רק על כוסיות. האם יש עוד דברים שמעניינים גברים? בשביל לענות על זה תצטרכו להכנס לפורום ולראות בעצמכם.
 
לתגובות: michaly@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by