ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה: טכנו-פאשיזם 

המהפכה: טכנו-פאשיזם

 
 

זהו, חברים - צחקנו צחקנו, נהנינו נהנינו, עכשיו אנחנו חוטפים בראש. זה הולך ככה: הורדתם צלצול של בריטני לפלאפון? אתם פושעים. קניתם מחשב בלי עותק של חלונות? התביעה בדרך. חיפשתם שיר בנאפסטר? אתם כבר מנחשים לבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

את המנגינה הזאת אי אפשר לחייג

אתה עם הצלצול של בריטני,  עצור, גנב
 אתה עם הצלצול של בריטני, עצור, גנב   
נעים, נעים, נעים כל כך ללכת ברחוב כשמסביבך מצפצפים אלפי סלולרים את מצעד הפזמונים כולו בטונים צורמניים. כלומר, בהנחה שאתה מאזוכיסט קיצוני. אז זה נעים. אז אתה אומר לעצמך, הו, כן, גירסת נוקייה ללהיטה החדש של בריטני מזייפת באוזני ללא הרף, כמה טוב, תנו לי עוד, יותר חזק ומצייץ, אם אפשר. והאינטרנט מקצין את התופעה. הרשת נגועה בעשרות אתרים שישלחו הישר אל המובייל שלכם את מיטב (?) הזוועות המוזיקליות לגמרי בחינם.

למרות שאני מתעב את התופעה בכל ליבי (כן, ילדים וילדות, גם לעיתונאים באינטרנט יש לב), ברור שהמהפכה תומכת קונספטואלית ברעיון שמאחוריה: איש איש ומנגינתו. לכל אחד הזכות למנגינה בלב, ואם כבד לו לסחוב אותה בלב, למה לא לתכנת אותה לתוך הפלאפון. הטכנולוגיה מאפשרת את זה, ואין סיבה וכוח בעולם שימנעו מאנשים לעשות את זה אם מתחשק להם. שום כוח בעולם, אמרנו? ובכן, לפחות כוח אחד ינסה. ואתם כבר בטח יודעים למי אני מתכוון.

קרטל המוזיקה, המורכב מחברות התקליטים הגדולות בעולם, כבר התחיל להציק באיומים משפטיים לאתרים המציעים הורדות של נעימות סלולריות פופולריות. לפי חברות התקליטים, עשר השניות בהן המובייל שלכם נותן את הביצוע שלו לפיזמון של השיר החדש של הבק-סטריט בויז, הן עבירה על זכויות היוצרים שלהן. והנה, הופה, כבר קופץ לו איזה סטארט-אפ ומציע להן תוכנה שתאתר ותלשין על אתרים כאלה. אין, אין בושה. כנראה שזה באמת רק עניין של זמן עד שיהיה אסור לשרוק.
 

קניתם מחשב בלי חלונות? התביעה בדרך

שום דבר בעולם לא מעצבן יותר ממיקרוסופט. לא תאמינו, אבל עכשיו הם מציעים פרסים למוכרי מחשבים בתמורה להלשנה על לקוחות שקנו מחשבים נטולי ווינדוס. הם ישתמשו בנתונים שמעבירים להם מוכרים משת"פים שכאלה כדי לאתר אנשים שמשתמשים בהעתקי ווינדוס פיראטים (או חמור מכך, במערכות הפעלה של מאק או לינוקס). והנה מסמך מזעזע.

כבר דיברנו על הניסיון המחודש של מיקרוסופט לחסל את פורמט ה-mp3, באמצעות הווינדוס XP המבהיל, כמו גם על הניסיונות שלהם להחדיר לתוכו מערכות זיהוי שימנעו הפעלה של תוכנות משוכפלות. אם עוד לא נשבעתם להחרים אותם בהזדמנות הראשונה, אולי הסיפור הזה של "וויירד" ישכנע אותכם. מיקרוסופט היא חברה שמתאמצת חזק לשלול מלקוחותיה את החופש שהטכנולוגיה העניקה להם. זה כבר לא קפיטליזם. זה טכנו-פאשיזם.
 

ההתנצלות לא מתקבלת

גם את הפראיירים שעוד משתמשים בנאפסטר הם מפחידים
 גם את הפראיירים שעוד משתמשים בנאפסטר הם מפחידים   
ואם כבר מדברים על פאשיסטים: נאפסטר. ממש מדהים איך הפכה התוכנה האהובה הזאת, תוך זמן כה קצר, לתופעה כה מבחילה. השבוע שיגרה החברה התנצלות למשתמשיה, הגורסת שבגלל איומי בתי המשפט וחברות התקליטים, נאלצו הנאפסטרואידים לשים כל כך הרבה פילטרים על התוכנה שאפילו שירים חוקיים מסויימים כבר אי אפשר למצוא באמצעותה. סתם דוגמא: כל שיר או תקליט המכיל את הסיפרה 4 לא יעבור בפילטר.

נכון, יש מספיק תוכנות ואתרים שמציעים לערבל לכם את שמות הקבצים, אבל יחד עם אותה התנצלות רופסת, הזכירו האנשים שהשתלטו על הצעצוע החמוד של שון פאנינג שהשימוש באמצעי הסוואה שכאלה הוא עבירה על הסכם השימוש בנאפסטר. מי שיתפס משתמש בהם - יועף משרתי החברה לאלתר. ובכן, שקלתי את העניין בכובד ראש, והחלטתי שלא לקבל את התנצלותם.

נאפסטר כבר חסמה יותר משני מיליארד צירופים ועיוותים אפשריים של שמות מוזיקאים ויצירותיהם. זה לא מספיק כדי לחסום את כל הקבצים, כמו שאפילו השופטת הפדרלית הבינה סוף סוף, אבל זה בהחלט מספיק כדי לשלוח אתכם בריצה אל האלטרנטיבות.
 
 
 
תכינו את עצמכם לשוק תרבותי. משהו כה קיצוני ומבהיל, ועם זאת כה מרשים בטקיותו הנמוכה, כבר מזמן לא היה לנו. מכירים אול-יור-בייס-אר-בילונג-טו-אס? ובכן, זה שיר ערש לפעוטות לעומת הטירוף החדש ששורף רשתות ברחבי הגלובוס. תגידו את זה ביחד איתי: "האיאקוגוז`יוצ`י!"; התרגום הרשמי מיפנית אומר "151", שזה במקרה מספר הפוקימונים שצריך אדם לאסוף כדי לזכות בהארה קוסמית (שתבהיר לו שהוא מבזבז את חייו על שטויות).
 
מה זה? אין לי מושג. זה דימויים רנדומאליים ביזאריים. ג`ורג` בוש ג`וניור. בירה באדוויזר. הארי פוטר. פיווי הרמן. ואלטון ג`ון. זה פסקול שהוא המנון פוקימון יפני עולץ. זה העתיד של האינטרנט. מאחורי ההברקה שוברת הגבולות הזאת מסתתר ניל צ`יצ`ירגה, ילד בן 14 מקליפורניה, המבלה את ימיו ביצירת סרטוני פלאש מטופשים ומקסימים להפליא. כיאה למעמדו החדש כאליל אינטרנט, הוא התראיין בהרחבה חגיגית לסלון.קום וחשף את סוד ההצלחה שלו: "אני לומד בבית, ועושה בכל שנה מבחני הישגים של המדינה, ככה שעכשיו אני כאילו בכיתה ט`". אה, זה מה שיצא מכם אם לא תלכו לבית הספר. שווה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by