ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
למה להתרגז אם אפשר להתנקם? 

למה להתרגז אם אפשר להתנקם?

 
 
אודליה ברקין

כמאה ממפוטרי רשת סי.אן.אן הקימו אתר בו הם מכבסים את הכביסה המלוכלכת של הרשת, משמיצים את הבעלים טד טרנר, ומכסחים את מדיניות הרשת, ששכרה מגישה חדשה עם עבר של סצינות סקס נועזות בסרטים ירודים. בשביל זה יש אינטרנט? לא נכחיש זאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העובדים לא נשארו חייבים. טד טרנר, שנוא נפשם של המפוטרים (רויטרס)
 העובדים לא נשארו חייבים. טד טרנר, שנוא נפשם של המפוטרים (רויטרס)   
בפעם הבאה שלטד טרנר יתחשק לפצוח במסע פיטורים, הוא כנראה יחשוב פעמיים. בחודשים האחרונים מאז מיזוג טיים וורנר ו-AOL לתאגיד ענק, הייתה ידו של טרנר קלה על ההדק והוא פיטר הרבה מעובדיו, בצורה לא הכי סימפטית.

אבל העובדים הזועמים לא נשארו חייבים והקימו אתר מחאה/פרודיה בשם ted turnoverus המרכז בתוכו מגוון סיפורים על טרנר, המנהל הטוטליטר המשופם (הידעתם שעל כל עובדי סי.אן.אן חל תקנון מוסר מחמיר פרי מוחו הקודח של טרנר, המגביל את צעדיהם ואוסר עליהם, בין השאר, לשתות או לעשן בזמן העבודה?), על רשת השידור עצמה, רכילות על העובדים, במה לקיטורים- ובקיצור, מכבס את כל הכביסה המלוכלכת של הרשת בחוץ, אל מול השמש הוירטואלית של הרשת, לעיני כל הגולשים. איזה כיף שיש אינטרנט, הא?

להזרמת התוכן לאתר דואגים בערך 100 מעובדי סי.אן.אן הכוללים מפיקים, עוזרי הפקה וכתבים. חלקם עדיין עובדים ברשת וחלקם נמנים על יותר מ 400 חסרי המזל שפוטרו מייד אחרי המיזוג הגדול, ובאדיבותו הרבה של טרנר אוספים כרגע את דמי האבטלה שלהם.

דובר האתר, שביקש להיקרא "טד טרנר", סיפר כי מטרתו הראשונית של האתר הייתה לשמש מעין פורום לעובדים המודחים. "התבקשנו לעזוב תוך שעה מרגע ההודעה על הפיטורין, וכתוצאה מכך פרצה מהומה משוגעת", הוא מסביר בראיון. "תוסיפו לזה תערובת של שומרים חמושים במצב הכן ואת זה שלכל אחד הוגשה קופסת קרטון על ידי איזה ליצן ממשאבי אנוש שביקש שננקה את הבלגן שיצרנו". כמובן שלא היה זמן לפרידה כמו שצריך, ולכן שניה אחרי הפיטורים נולד האתר.
 
אמנדה תומפסון. שחקנית בעבר ומגישת חדשות בעתיד
 אמנדה תומפסון. שחקנית בעבר ומגישת חדשות בעתיד   

אחת הטענות המרכזיות הנשמעות באתר (בצדק או לא בצדק, תחליטו בעצמכם) ומשמשות נושא לפרודיות מצחיקות על הרשת, היא הטענה כי סי.אן.אן העמידה בראש סדר העדיפויות שלה רייטינג ומשיכת קהלים צעירים, על פני מקצוענות עיתונאית וסיקור חדשות אמינות. ההוכחה האחרונה לטענה הזאת באה לפני מספר ימים, כשבאתר פורסמו תמונות עירום של אמנדה תומפסון, אחת ממגישות הרשת החדשות.

לתומפסון, שתתחיל לעבוד רק ביוני, אין תעודת בגרות ואין כמעט שום ניסיון עיתונאי, אבל יש לה כשרון משחק. אם היא נראית מוכרת זה רק בגלל שהיא הופיעה בסדרות כמו NYPD, משמר המפרץ, מיטות נשיקה וג`אג, ובכל מיני סרטים זניחים הכוללים סצינות מין מפורשות למדי.

האתר מאשים את הרשת שהסיבה היחידה שהייתה לה להחתים את תומפסון היא הפופולריות שלה בקרב הצופים. כל כך הרבה עיתונאים מוכשרים מאבדים את מקום עבודתם רק כדי שכל מיני עיתונאים לא מקצועיים יוכלו להקסים את הצופים בחיוכם הפוטוגני שזה פשוט מקומם, טריק רייטינג חסר בושה - כך טוענים המפוטרים.

האתר מביא ציטוט של "מקור בכיר" שאומר שהגאונות מאחורי התוכנית להבאת סלבריטאים לרשת, תוכח בפעם הבאה ש-סי.אן.אן יפשלו בדיווח. לרשותם יעמוד התירוץ המוכן מראש שהכתבים שלהם בכלל אינם עיתונאים. האתר מוסיף ציטוט של עוד "מקור בכיר" שאומר ש"לתומפסון יש חזה ששווה למות בשבילו", אכן שיקולים עיתונאיים מקצועיים למופת.
 
האתר. מכבסים את הכביסה המלוכלכת
 האתר. מכבסים את הכביסה המלוכלכת   
כמובן שברשת עצמה מכחישים הכל וטוענים שהם לחלוטין מתעלמים מהאתר על כל הכתוב בו. בהקשר של תומפסון הם אומרים: "אנחנו מקבלים את ההסבר של אנדריאה בנוגע לתמונות הנידונות. שכרנו אותה כמגישה לתוכנית החדשות הראשית ואנחנו חשים כי היא עיתונאית מבטיחה". דובר אחר מוסיף כי "סי.אן.אן מבוססת על עיתונאות רצינית, והחתמתה משקפת בדיוק את זה".

ומה באמת ההסבר של תומפסון, כיום בת 41? "אכן הצטלמתי בערום למגזין `שחור ולבן`, מגזין יוקרתי ואומנתי, לפני מספר שנים", היא מסרה בהצהרה לעיתונות. "עשיתי את זה בתור יצירת אמנות ואין בכוונתי להתנצל על ההחלטות שביצעתי כאמנית במהלך 20 שנות הקריירה שלי". כנראה שהצהרה זו תקפה גם לגבי סצינות המין שלה בסרט האיטלקי משנת 86` "מנהטן ג`יגולו".
 
 

אבל גם אם כל ההשמצות הן שקריות, ותומפסון היא עיתונאית משכמה ומעלה, עובדת קיומו של אתר המכיל מידע פנימי על הרשת, יוצר מעין פיקוח על כל פעולותיה ומאפשר לצופים לדעת מה באמת קורה במסדרונות רשת החדשות העצומה ואיך מגיעים להחלטות בה. זה מצב חדש, שלא היה יכול להתקיים לפני חדירת האינטרנט לחיינו. עוד דוגמה קלאסית לצורה שבה הרשת שוברת את היררכיית המידע התקשורתית בהקלאסית: היום זה לא רק הרשת של טרנר שמדווחת לעולם לפי ראות עיני בעליה, אלא אנשים כמוכם שמדווחים לעולם על טרנר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by